środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Siatkówka. „TNO – ściema czy walka o miejsce w kadrze”

2013-11-17 12:00:00 (ost. akt: 2013-11-15 09:51:52)
Kadra Mazowsza z zawodniczkami Rosario w składzie (nr 9, 10, 6, 11, 4)

Kadra Mazowsza z zawodniczkami Rosario w składzie (nr 9, 10, 6, 11, 4)

Podziel się:

Pięć zawodniczek Rosario Lubowidz – Milena Montowska, Natalia Mazurkiewicz, Katarzyna Niderla, Paulina Sobolewska i Weronika Trzeciak wzięło udział w Turnieju Nadziei Olimpijskich odbywającym się w Spale. To wielki sukces klubu z Lubowidza. Znakomita postawa zawodniczek Rosario przyczyniła się do zwycięstwa województwa mazowieckiego w siatkarskich zmaganiach, ale o dziwo nie zakończyła się powołaniem do kadry żadnej z dziewcząt. „TNO – czyli wielka ściema” – czytamy na stronie internetowej Rosario.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Siatkarki UKS Rosario Lubowidz zostały powołane do kadry województwa mazowieckiego na Turniej Nadziei Olimpijskich, który rozgrywany był w Spale. Milena Montowska, Natalia Mazurkiewicz, Katarzyna Niderla, Paulina Sobolewska i Weronika Trzeciak wyjechały reprezentować Mazowsze w starciu z reprezentacjami pozostałych piętnastu województw naszego kraju. To wielki sukces małego klubu z Lubowidza. Na oczach znamienitego grona obserwatorów siatkarki z Lubowidza, które stanowiły o sile zespołu województwa mazowieckiego zaprezentowały się bardzo korzystnie. Rywalizacji siatkarek w Spale przyglądali się z bliska przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Siatkowej – wiceprezes Witold Roman, przewodniczący wydziału ds. młodzieży Waldemar Sagan, a także trener siatkarskiej reprezentacji kobiet Piotr Makowski ze swoim sztabem szkoleniowym. Województwo mazowieckie przy dużym udziale zawodniczek z Lubowidza wygrało zmagania, pokonując w finale Wielkopolskę. Oprócz turnieju zawodniczki uczestniczyły w sprawdzianach sprawnościowych. Bardzo dobra postawa siatkarek Rosario nie przyniosła powołań do kadry. Co więcej otrzymały je zaledwie trzy zawodniczki zwycięskiej drużyny. Oburzenia takim obrotem sytuacji nie kryją trenerzy Rosario.

„TNO – czyli wielka ściema” – czytamy na stronie internetowej Rosario
W sprawie powołań do kadry jeden ze szkoleniowców wypowiedział się na stronie internetowej Rosario, opisując sytuację pod wymownym tytułem „TNO – czyli wielka ściema”. We wpisie stawia kilka pytań.
- Po co jest ten turniej, skoro wyniki nic nie znaczą? Do kadry zawodniczki powoływane są z losowania, z kapelusza? – pyta retorycznie.
- Mazowieckie wygrywa – nie boję się tego stwierdzić – przede wszystkim naszymi zawodniczkami, a w „kadrze” znalazły się zawodniczki o podobnych parametrach fizycznych do naszych, a czy lepsze? To było widać na turnieju – kontynuuje wpis.
Jak widać rozgoryczenie jest wielkie. Wydaje się również, że w pełni zrozumiałe.

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. siwy1974 #2086186 | 78.9.*.* 11 paź 2016 18:32

    opinie o tno

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. aaa #1251894 | 109.243.*.* 23 lis 2013 11:42

    Chyba przesadzili z oceną, że to ściema. Tam szukają zawodniczek na przyszłość, a te muszą mieć powiedzmy ok. 190 cm wzrostu. Technika to nie wszystko. W siatkówce czy koszykówce liczy się wzrost i takie zawodniczki są perspektywiczne.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)