Sobota, 21 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Komputery, projektory, aparaty dla bibliotek w Kuczborku, Zielonej i Gościszce

2013-11-18 09:10:04 (ost. akt: 2013-11-18 09:15:55)

Podziel się:

Biblioteka w Kuczborku i jej filie w Zielonej i Gościszce zakwalifikowały się do kolejnej rundy Programu Rozwoju Bibliotek. To duży sukces placówki. Do programu zakwalifikowało się tylko 151 bibliotek gminnych z całej Polski.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Dzięki udziałowi w Programie Rozwoju Bibliotek, biblioteka w Kuczborku wzbogaciła się o nowy sprzęt komputerowy i multimedialny: komputery stacjonarne, laptop, projektor, urządzenia wielofunkcyjne, aparaty cyfrowe. Wartość nowego sprzętu to około 20 tysięcy złotych. Korzystać z niego mogą mieszkańcy.

W ramach projektu odbywają się również szkolenia, warsztaty i specjalistyczne kursy dla pracowników biblioteki. Placówka będzie mogła również skorzystać z doradztwa ekspertów, w kwestii rozwoju biblioteki. Będzie mogła również pozyskiwać dofinansowanie dzięki uczestnictwu w konkursach grantowych.

- To bardzo duża szansa rozwoju dla naszych bibliotek – mówi dyrektor Gminnej Biblioteki Samorządowej w Kuczborku – Katarzyna Kowalska – Ziębicka – Dzięki programowi biblioteka otrzymała komputer i dostęp do Internetu, którego do tej pory tam nie było.
Aktywność się opłaca. – dodaje dyrektor.

Kuczborska biblioteka zakwalifikowała się do kolejnego etapu programu dzięki temu, że prowadzi wiele działań na rzecz lokalnej społeczności. Tylko te najbardziej aktywnie działające placówki zostają w programie nagradzane.

- Gminna Biblioteka Samorządowa prowadzi różnego działalność kulturalną, która promuje czytelnictwo i rozwija aktywność głównie wśród dzieci i młodzieży. Raz w tygodniu w bibliotece w Kuczborku odbywają się zajęcia dla najmłodszych dzieci z przedszkola i zerówki, są to głównie zajęcia plastyczne połączone z czytaniem bajek. Organizujemy konkursy plastyczne i czytelnicze, lekcje biblioteczne, imprezy cykliczne: ,,Cała Polska czyta dzieciom", ,,Światowy dzień książki i praw autorskich", ,,Dzień Bibliotekarzy i bibliotek", ,,Światowe dni bajki" a w filii w Zielonej działa Koło Przyjaciół Biblioteki – dowiedzieliśmy się od dyrektor Katarzyny Kowalskiej – Ziębickiej.

Ponadto biblioteka w Kuczborku jako jedna z 20 bibliotek w Polsce została zakwalifikowana do nowej edycji Młodzieżowej Akcji Multimedialnej (MAM), projektu finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W związku z tym w placówce odbyły się warsztaty dziennikarskie. W zajęciach uczestniczyło 11 uczniów Gimnazjum w Kuczborku. Gościem i prowadzącym zajęcia był Dariusz Szczepańczyk - dziennikarz i animator z Fundacji Nowe Media. Biblioteka przystąpiła również w 2013 r. do programu Fundacji Orange "Akademia Orange dla Bibliotek". Dzięki temu placówka otrzymała dotację przeznaczoną w szczególności na zapewnienie mieszkańcom gminy bezpłatnego dostępu do szerokopasmowych łączy internetowych w placówce gminnej w Kuczborku i filiach w Zielonej i w Gościszce.

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. dawna uczennica #1320159 | 178.235.*.* 8 lut 2014 23:40

  właśnie tej nauczycielki nie cierpiałam i nie wiecie jaka jestem szczęśliwa :) że moje dziecko nie chodzi do tej szkoły i nie uczy Go ta nauczycielka.DZIĘKUJĘ!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. IVO #1249472 | 83.6.*.* 20 lis 2013 18:29

  Do ∫∫∫dxdydz ! Czyżbyś był / była z antywójtowej koalicji ? Wypisujesz głupoty a nie potrafisz ze zrozumieniem przeczytać krótkiego artykułu. Cytuje -Dzięki udziałowi w Programie Rozwoju Bibliotek, biblioteka w Kuczborku wzbogaciła się o nowy sprzęt komputerowy i multimedialny: komputery stacjonarne, laptop, projektor, urządzenia wielofunkcyjne, aparaty . Zrozumiałeś - NOWY. Bo komputery już dawno tam były. A więc wstydż się za to że nie rozumiesz tego co czytasz!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. a #1249256 | 83.14.*.* 20 lis 2013 15:20

  no wreście właściwy komentarz, już myślałam , że krytykant się nie odezwie, jak by nie było tego sprzętu krytyka, jak jest , to za póżno, jakie to urocze

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. ∫∫∫dxdydz #1248757 | 89.74.*.* 19 lis 2013 22:28

  Mamy rok 2013 a komputery dopiero trafily do kuczborka i zielonej!!! Gratulacje dla wojta za tempo!!! WSTYD MI PO PROSTU!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Oto #1248176 | 31.174.*.* 19 lis 2013 12:20

  Informacje w tym artykule są nierzetelne. Można sprawdzić na internecie w kilku źródłach. Może autorowi artykułu przydałyby się takie warsztaty jak w bibliotece?...

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (9)