Piątek, 20 kwietnia 2018. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Bieżuń. Harce i śpiewy naszych seniorów

2013-11-20 14:19:58 (ost. akt: 2013-11-20 14:22:27)
Występy seniorów na scenie bieżuńskiego MGOK-u

Występy seniorów na scenie bieżuńskiego MGOK-u

Podziel się:

Seniorzy z Północnego Mazowsza spotkali się w bieżuńskim MGOK – u. Była muzyka, były tańce a także konkurs na najsmaczniejszą potrawę.

Wiesław Paszta
redakcja@kurierzurominski.pl

W sobotę 16 listopada sala kinowa w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Bieżuniu rozbrzmiewała muzyką i tańcem. Po raz osiemnasty pod hasłem „Być i czuć się potrzebnym” odbył się Przegląd Twórczości Klubów Seniora z północnego Mazowsza. Udział w nim wzięło 15 klubów seniora. Byli w Bieżuniu seniorzy z Sierpca, Lipowca Kościelnego, Koziebród, Sarnowa, Mochowa, Kuczborka, Szczutowa, Brudzenia , Zielonej i Bieżunia. Spotkanie seniorów ma charakter konkursu. Oprócz pełnych humoru , muzyki i śpiewu występów wokalnych oceniane były także przygotowane kulinaria oraz prace rękodzieła artystycznego.
Najlepsi
W kategorii „kulinaria” zgłoszono trzydzieści pięć potraw i tu zdecydowanie pierwsze miejsce zajęła golonka w warzywach przygotowana przez seniorów z Lipowca Kościelnego. Kolejne miejsca przyznano: bieżuńskiemu bugajowi - przygotowany przez Jadwigę Pydyn z Klubu Seniora „Nad Wkrą” , golonce w miodzie - Dom Pomocy Społecznej w Szczutowie, królikowi w śmietanie przygotowanemu przez Józefę Kubińską z KS w Zielonej, kaczka z jabłkiem i śliwkami – przygotowaną przez Romanę Wiśniewską z KS w Kuczborku oraz z napitków orzechówka z DPS Szczutowo.
W kategorii „Rękodzieło” oceniono 30 nadesłanych prac i tu jury zadecydowało o przyznaniu aż sześciu równorzędnych nagród. Nagrodzono: Jadwigę Pydyn i Alinę Jaroszewską z bieżuńskiego KS „Nad Wkrą”, Jadwigę Korzeniewską i Janinę Dądrewicz z KS „ Zielenianki” w Zielonej oraz Janinę Wiśniewską i Marię Mendel z KS „Wesoła Paczka” w Kuczborku. Statuetki za udział oraz nagrody w poszczególnych konkurencjach wręczał Starosta Żuromiński Janusz Welenc, Przewodniczący Rady Powiatu Jerzy Rzymowski, dyrektor M-GOK Jacek Cecelski oracz członkowie jury Jerzy Piotrowski, Małgorzata Kraśniewska i Kinga Rogowska.
Starosta dziękuje
– To jest bardzo cenne, że potraficie podzielić się z innymi a zwłaszcza z młodym pokoleniem – tradycją czy to kulinarną czy rękodzielniczą . Jest to przekazywanie z pokoleń najlepszych cech, które tworzą kulturę lokalną i naszą polską kulturę – powiedział na rozdaniu nagród starosta Janusz Welenc.
- Podziwiam też waszą witalność podczas występów artystycznych . Dziękuję wszystkim za przybycie na nasz kolejny przegląd. Dziękuję dyrekcji i pracownikom MGOK za przygotowanie tej pięknej imprezy, a także naszym młodym wolontariuszom z Liceum Ogólnokształcącego , którzy opiekowali się wami. Zapraszam za rok do Bieżunia – zakończył Janusz Welenc.

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. darmowa korekta #1250598 | 31.174.*.* 21 lis 2013 22:54

  Występy muzyczno-wokalne w tym roku nie były oceniane.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. SUPERWELENC - bohater komicznych komiksów #1249936 | 5.173.*.* 21 lis 2013 11:26

  a gdzie zdjęcie naszego starościny wręczającego nagrodę ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ana #1249732 | 81.153.*.* 20 lis 2013 23:14

  golonka w warzywach super.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Dagmara Wójcik #1249661 | 89.74.*.* 20 lis 2013 21:32

  Szanowni Państwo, Następnym razem Szanowna Komisjo, proszę zwracać uwagę na bardzo ważną kwestię! Mianowicie: czy " wyroby " rękodzielnicze są rzeczywiście wykonane własnoręcznie przez uczestników konkursu, gdyż kolejny raz z rzędu dajecie się oszukać i oceniacie prace osób które ich nie wykonały a " pożyczyły" . Tak na marginesie to trochę nie uczciwe. Przyda się może jakaś weryfikacja?Może pokaz umiejętności rękodzielniczych podczas Uroczystości:D Pozdrawiam Serdecznie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Sąsiad #1249613 | 109.243.*.* 20 lis 2013 20:51

   Seniorom opłaca się dawać dyplomy, czy tam jakieś nagrody - jeszcze bardziej niż dzieciom bo jak wiadomo mają prawo GŁOSU przy URNACH. A tym bardziej, że nie ze swojej kieszeni,a z PODATNIKÓW. To się nazywa PROMOCJA POWIATU w wykonaniu PANA STAROSTY

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (11)