Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Bieżuń. Urząd może naprawić błąd

2013-11-25 08:21:48 (ost. akt: 2013-11-25 08:45:01)
Zdaniem burmistrza, rolnik może otrzymać zwrot pieniędzy

Zdaniem burmistrza, rolnik może otrzymać zwrot pieniędzy

Podziel się:

Mirosław Majerski z Wilewa Pełki oskarża Urząd Miasta i Gminy w Bieżuniu Urzędniczka pomyliła się w obliczeniach i dlatego straciłem 800 złotych – mówi mężczyzna – wiedzą że to ich wina, ale pieniędzy nie chce mi nikt oddać. Burmistrz Andrzej Szymański przyznaje się do błędu i uważa że można go naprawić.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl
W poprzednim numerze Kuriera pisaliśmy o sprawie Mirosława Majerskiego z miejscowości Wilewo Pełki w gminie Bieżuń. Mężczyzna czuje się oszukany przez bieżuński Urząd Miasta i Gminy. Przez błędne wyliczenia urzędnika stracił 800 złotych. Chodzi o zwrot podatku akcyzowego zawartego w oleju napędowym i wykorzystywanego w rolnictwie. Mężczyzna złożył odpowiedni wniosek i dokumenty do urzędu, żeby taki zwrot otrzymać.
Złożyłem faktury na zakup ponad 1100 litrów, a wypłacono mi 245 złotych. Powinienem dostać ponad 1000 złotych – mówi Majerski.
Po tym jak mężczyzna zorientował się, że pieniędzy wypłacono mu mniej niż powinno, spotkał się z burmistrzem Andrzejem Szymańskim.
Burmistrz dal nadzieję, że pieniądze zostaną zwrócone – mówi mężczyzna – potem jednak poinformowano mnie, że nie ma takiej możliwości.

Naprawienie błędu jest możliwe
W tym tygodniu udało się nam porozmawiać o tej sprawie z burmistrzem Andrzejem Szymańskim. Burmistrz, przyznaje, że zawinił urząd.
- Wydajemy bardzo dużo takich decyzji i do tej pory żadnej nikt nie zakwestionował – mówi burmistrz – w tym przypadku jednak jest rzeczą bezsporną, że to my się pomyliśmy – przyznaje Szymański.
Jak wyjaśnia Szymański, nie jest jednak możliwa korekta błędnej decyzji
- Według prawa na odwołanie się od decyzji są dwa tygodnie - wyjaśnia Andrzej Szymański – rozumiem roszczenia tego pana ale po upływie tego czasu nie ma możliwości zmiany urzędowej decyzji.
Zdaniem Szymańskiego błąd urząd może naprawić i zwrócić mężczyźnie należnemu pieniądze.
- Jeżeli pan Majerski złoży wniosek do urzędu zwrot pieniędzy istnieje możliwość, że je otrzyma – mówi burmistrz Bieżunia.
Ważne jest, jak wyjaśnia Szymański, żeby Majerski nie wnioskował o zmianę decyzji, ale o wypłacenie mu nienaliczonych pieniędzy.

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. WKRA #1255122 | 79.187.*.* 27 lis 2013 13:53

  Won z takim Burmistrzem i pracownikiem Truszczyńską zrobili błąd wyjeli rolnikowi poważne pieniądze z keszeni i jeszcze się pluli. Szymaniski robi błędy coś takiego -taka mądroś świata. A wdodatku przyznaje się ? Za rok konieczna wymiana

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

  1. Dzidzi #1253136 | 81.166.*.* 25 lis 2013 09:34

   Panie ,Panie , cóś tu jest nie halo, to Urząd w zębach i na kolanach powinien przynieść Panu M kasę należną, a swoją drogą urzędnik winny pomyłki powinien już po sobie pozamiatać. "'w tym przypadku jednak jest rzeczą bezsporną, że to my się pomyliśmy – przyznaje Szymański.'" "Jak wyjaśnia Szymański, nie jest jednak możliwa korekta błędnej decyzji" Tego chyba nie da się wyleczyć......

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz