Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Żuromin. Dyrektorzy z medalami

2013-11-26 10:59:33 (ost. akt: 2013-11-26 11:01:32)
Odznaczenia Hufca otrzymali Piotr Wlizło i Tomasz Ogrodowczyk

Odznaczenia Hufca otrzymali Piotr Wlizło i Tomasz Ogrodowczyk

Podziel się:

Harcerze ZHP z hufca Żuromin spotkali się na zjeździe sprawozdawczym. Komendant hufca Henryk Czeczko zdał relację z działalności harcerzy w ostatnich dwóch latach. Do szczególnie miłych akcentów zjazdu należało wręczenie dyrektorom Zespołu Szkół nr 1 Tomaszowi Ogrodowczykowi oraz Żuromińskiego Centrum Kultury Piotrowi Wliźle odznaczeń „Przyjaciół Harcerzy”.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

Komendant Henryk Czeczko zwołał w piątek 15 listopada zjazd sprawozdawczy Hufca ZHP Żuromin. W spotkaniu udział wzięli druhny i druhowie należący do ZHP Żuromin oraz zaproszeni goście. Był również przedstawiciel Chorągwi Mazowieckiej harcmistrz Andrzej Gorczyca.

Sprawozdanie z działalności hufca

Główną częścią uroczystości było przedstawienie sprawozdania z działalności Hufca Żuromin.
Komendant podkreślił w nim wzorową współpracę z władzami samorządowymi, szkołami i instytucjami w powiecie. Zaznaczył, że taka współpraca nie byłaby możliwa bez życzliwości tych podmiotów.
Komendant przypomniał o tym, że Hufiec organizuje czas dla dzieci i młodzieży. O akcjach letnich i zimowych organizowanych na terenie powiatu, ale i daleko od domów – w górach i nad morzem.
Henryk Czeczko mówił również o wkładzie harcerzy w organizowanie uroczystości państwowych, szczególnie obchodów Narodowego Święta Niepodległości, Święta Narodowego 3 Maja, czy rocznic wybuchu II wojny światowej.
Jedną z największych akcji organizowanych na terenie powiatu jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Również w organizowaniu tej uroczystości harcerze z hufca ZHP odgrywają bardzo ważną rolę.
Podczas tej części spotkania złożone zostało sprawozdanie finansowe z działalności Hufca ZHP Żuromin.

Medale i odznaczenia
W drugiej części uroczystości pojawiły się niezwykle miłe akcenty. Hufiec Żuromin postanowił odznaczyć „Srebrną Honorową Odznaką Przyjaciół Harcerstwa” dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Żurominie Tomasza Ogrodowczyka oraz dyrektora Żuromińskiego Centrum Kultury Piotra Wlizło. Harcmistrz Czeczko podkreślał, że obaj dyrektorzy zawsze otwarcie i z sympatią współpracowali z harcerzami, a instytucje, którym przewodzą są zawsze dla harcerzy otwarte.
W trakcie zjazdu doszło do jeszcze jednej miłej ceremonii. Komendant poinformował zebranych, że podharcmistrzynie Barbara Lejeń oraz Tamara Grześkiewicz otrzymały odznaczenia od ministra edukacji za całokształt pracy pedagogicznej i harcerskiej. Medale zostaną wręczone przez ministerstwo, o czym nie omieszkamy napisać.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Pokręt #1254493 | 31.175.*.* 26 lis 2013 20:04

    Niech harcerze nie pomagają WOŚP bo narażą się jednemu z bardziej wpływowych darmozjadów w parafii. On to może dużo a jak nie on to jego przełożeni,szczególnym przypadkiem jest Michalik,który to za kontrole policjant i symboliczny mandat oraz nierozpoznanie zwierzchnika zwolnił go na zbity pysk ne zwacając uwagi,że był to przykładny ojciec,mąż i jedyny pracujący w rodzinie. Czarni mają czarny charakter,media nie wspominają o tym ,bo to postać po JPII najczystsza w kraju,już ma podobno odlane swoje popiersia miast Glempa.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz