Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Lubowidz. Z wysypiska powstaje miejsce rekreacji

2013-11-26 11:02:52 (ost. akt: 2013-11-26 11:06:59)
Wójt przedstawia wizję zagospodarowania miejsca

Wójt przedstawia wizję zagospodarowania miejsca

Podziel się:

Najpierw była to dzika żwirownia, później dzikie wysypisko śmieci, a teren należał do Skarbu Państwa. Od 30 maja 2012 roku działka o powierzchni 1 ha należy do Urzędu Gminy w Lubowidzu, a po wysypisku już nie ma śladu. W przyszłym roku w tym miejscu we wsi Purzyce powstać ma miejsce rekreacyjno-wypoczynkowe.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

W Purzycach w gminie Lubowidz powstaje miejsce rekreacyjno-wypoczynkowe. Na działce o powierzchni 1 ha prowadzone są od pewnego czasu prace. Wójt termin zakończenia inwestycji przewiduje na przyszły rok.

Teren Skarbu Państwa

Przez wiele lat teren ten należał do Skarbu Państwa. Najpierw w tym miejscu była dzika żwirownia, później dzięki wysypisko śmieci porośnięte chaszczami.
- Przeprowadziliśmy procedury komunalizacyjne i prawomocną decyzję o przejęciu działki otrzymaliśmy 30 maja 2012 roku – mówi wójt gminy Lubowidz Krzysztof Ziółkowski - Po przejęciu działki rozpoczęliśmy tam prace porządkowe – dodaje.

Miejsce rekreacyjno-wypoczynkowe

Teraz powstać ma w miejscu wysypiska miejsce rekreacyjno-wypoczynkowe. Pierwsze prace wykonane zostały już w tym roku.
- Wiele godzin w tym miejscu spędził nasz gminny sprzęt, ale efekty już widać. Po śmieciach oraz zaroślach nie ma już śladu. Wykorytowaliśmy teren i zabraliśmy się do pracy. My woziliśmy materiał, a mieszkańcy pracowali w czynie społecznym. W ten sposób udało nam się sporo wykonać i sporo zaoszczędzić – dodaje.

Miejsce inwestycji oglądaliśmy z wójtem Krzysztofem Ziółkowski, przewodniczącym rady Michałem Zielińskim i sołtysem Purzyc Zbigniewem Gajewskim. Teraz stoi już duża altana, która w przyszłym roku ma być budynkiem ocieplonym od środka, także jest mały plac zabaw dla dzieci. W planach są m.in. boiska do piłki nożnej, a także siatkówki plażowej.

- Będzie to miejsce spotkań czy zebrań wiejskich, bo do tej pory nie było gdzie takiego zebrania przeprowadzić – dodaje wójt.
- Wielu myślało, że dla tej wsi nie da się zrobić nic, ale pokazaliśmy, że można – mówi wskazując na trwającą inwestycję przewodniczący rady gminy w Lubowidzu Michał Zieliński.
- Cieszę się z tego, co jest zrobione do tej pory – wtrąca sołtys Purzyc Zbigniew Gajewski. Wiem, że do wykończenia tego miejsca potrzeba sporo pieniędzy, dlatego uzbrajam się w cierpliwość. To długotrwały proces – dodaje.
Wójt Gminy Krzysztof Ziółkowski zapewnia jednak, że w 2014 roku miejsce będzie już w pełni urządzone i mieszkańcy będą mogli z niego korzystać.
- Chcemy zakończyć inwestycję w przyszłym roku. To inicjatywa społeczna pochodząca z funduszu sołeckiego. Chodzi o to, żeby mieszkańcy mieli takie inwestycje, jakie oni chcą. Chcemy, żeby się angażowali w życie społeczne, w życie gminy – kończy wójt gminy.

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. lego #1261973 | 83.28.*.* 5 gru 2013 01:35

  Pięknie :-)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Pokręt #1257445 | 5.173.*.* 29 lis 2013 20:07

  To jeszcze niedojrzały człowiek,emocje nim rządzą,mam nadzieję,że przejdzie na swoje po wyborach,nie tak jak Drążewski.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. "Stryj" #1257413 | 87.116.*.* 29 lis 2013 19:44

  Żałosny ten zryw przedwyborczy wójciny, trwoni pieniądze podatników na drewniano- słomiane inwestycje, a mieszkańcy gminy niebawem zapłacą za niedojrzałe decyzje tego młodzieńca. Metodą gospodarczą to można pobudować szopę, a nie realizować inwestycje w gminie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. obywatel #1254661 | 31.175.*.* 26 lis 2013 22:23

  Ta ręka w kieszeni, co to ma byc?

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Pokręt #1254482 | 31.175.*.* 26 lis 2013 19:54

  Swego czasu słyszałem,że były tam wywożone substancje toksyczne sprowadzane z ościennych krajów przez firmę nikomu nie znaną.Podobno wiedziały o tym organy na poziomie obecnego wójta. Ja zbadałbym teren by zapewnić mieszkańcom miejsce do grilowania a nie do wdychania szkodliwych oparów.Zagospodarowanie wysypisk śmieci wiąże się z odpowiedzialnością za teren.Proszę o wyjaśnienie,czy zostały przeprowadzone badania pod względem zanieczyszczenia terenu,jeśli nie to proszę Redakcję o informację do sanepidu,w przypadku braku odzewu sam to zrealizuję.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (6)