Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Żuromin. Marszałek przeciął wstęgę. Obwodnica oficjalnie otwarta

2013-11-29 08:32:22 (ost. akt: 2013-11-29 08:38:54)
W uroczystości wzięli udział m.in. radni obecnej kadencji f

W uroczystości wzięli udział m.in. radni obecnej kadencji f

Podziel się:

Obwodnica Żuromina oficjalnie otwarta. Podczas uroczystości 22 listopada burmistrz Żuromina Zbigniew Nosek, marszałek województwa Adam Struzik, senator Jan Maria Jackowski, a także dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Zbigniew Ostrowski z dumą przecinali wstęgę.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

W piątek 22 listopada odbyło się oficjalne otwarcie żuromińskiej obwodnicy. Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele głównego wykonawcy obwodnicy konsorcjum firm PRIB Export Pribex z Warszawy, UAB Alkesta Alytus Litwa oraz Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych 7 z Warszawy oraz podwykonawcy z terenu powiatu żuromińskiego – Żuromińskie Zakłady Komunalne oraz Domex, dyrektor MZDW Zbigniew Ostrowski, byli radni z kadencji 2002-2006, radni obecnej kadencji, a także sołtysi i wielu innych zaproszonych gości. Sala konferencyjna urzędu wypełniła się po brzegi. Podczas spotkania w Urzędzie Miasta odbyło się podsumowanie wszystkich działań, które doprowadziły do wybudowania obwodnicy. Burmistrz Zbigniew Nosek z radością pokazywał zebranym jak ciężka praca została wykonana, aby do budowy obwodnicy doszło. Przypominał historię spotkań z marszałkiem, różne koncepcje budowy aż do obecnej z dwiema drogami serwisowymi, trzema rondami i szerokością pasa drogowego 30 metrów na całej długości obwodnicy, a także najważniejsze daty. Burmistrz Żuromina wielokrotnie dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tej inwestycji. Później wszyscy przenieśli się na obwodnicę. Na rondzie przy cmentarzu nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi. Przykręcono także nowe tabliczki z nazwą ulicy. Na poszczególnych rondach dokonywali tego marszałek województwa Adam Struzik, senator Jan Maria Jackowski, inicjatorki nazwania ulicy imieniem Jana Pawła II – Anna Leśniewska, Teresa Kaczmarczyk i Maria Rochowicz-Gąsiorowska, a także wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Barbara Michalska oraz przewodniczący Rady Powiatu Jerzy Rzymowski przykręcili tabliczki z nową nazwą ulicy.
- Plany realizowane konsekwentnie dają pozytywny efekt. Kiedy jest dobre połączenie komunikacyjne, to wokół powstają firmy, stacje benzynowe, hotele, motele. Dzięki temu Żuromin będzie się rozwijał i ja się z tego cieszę, że się rozwija – mówił marszałek Adam Struzik.
Budowa obwodnicy kosztowała 24.331.310.97 zł brutto.

Koncepcja południowo-wschodnia w przygotowaniu
Burmistrz Żuromina, korzystając z okazji, powiedział również kilka słów o koncepcji południowo-wschodniej obwodnicy Żuromina, której projekt jest aktualnie przygotowywany.
- Panie Marszałku, niskie ukłony, to jest druga część obwodnicy – mówił, prezentując w formie graficznej przebieg nowej obwodnicy burmistrz Zbigniew Nosek. - Ta cześć obwodnicy, której opracowywana jest właśnie koncepcja i jest w trakcie uzgodnień w MZDW liczy ok. 4,3 km i wybiega w małym fragmencie poza gminę Żuromin – dodawał.
Ten fragment ma pozwolić na ominięcie Żuromina aut ciężarowych jadących od Mławy w kierunku Warszawy i odwrotnie.

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. wiatr #1259130 | 31.174.*.* 1 gru 2013 20:25

  A ja widzę wiatraki i sporo ludzi,a co ludzie mają w torbach?Dziadek mi opowiadał,że jak szedł front radziecki to było kilku takich,co mieli zegarki na wszystkich kończynach i w czołgu jeszcze kilka.Nie wiedzieli która godzina ale jeden czas dawali za litr bimbru.Dziadek nie miał bimbru to i nie miał czasu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Piąteczka #1259006 | 83.9.*.* 1 gru 2013 18:20

  Na tym zdjęciu ta ja widzę ,że tylko naszych dwóch wybrańców narodu lewe ręce trzymają w kieszeniach. Czyżby mieli nie takie zegarki? Burmistrz jak widać się niczego nie obawia , ręce ma czyste.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Pokręt #1258162 | 164.126.*.* 30 lis 2013 17:28

  Obwodnica otwarta,otwarte możliwości do podniesienia stopy życiowej powiatu,ulice maja nazwy,zastanawiam się czy ronda tez nie powinny mieć swojej nazwy albo mi to uciekło uwagi.Przeczytałem ciekawostkę,otóż moja ulubienica Julia Pitera jechała na odcinku z ograniczeniem do 50 km 110,podawał to onet na bazie danych Faktu.A mandaty mają wzrosnąć do 2200 zł,kombinują,czy od zarobków,czy od wartości samochodu czy też od wielkości dziury budżetowej. Podawano też prędkości Grasia,ministra rolnictwa i jeszcze kilku.Wszyscy poza prawem.Może byśmy wysłali pismo do posłów o przeczytanie Konstytucji,mandat poselski nie jest instytucją nadrzędną w pewnych,obligatoryjnych przepisach,rzekłbym we wszystkich.A może na spotkaniu z tą przemiła kobietą zapytać się,czy to pamięta,jak nie to znaczy że jeździ tak codziennie.To Michalika przyłapał policjant(za jego wstawiennictwem zwolniony) ale mandat dostał. Julia jest zasłonięta immunitetem od stóp do głów, nie tylko głowę włoskami zastawia.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. .... #1258017 | 89.74.*.* 30 lis 2013 14:03

  Ci na zdjeciu juz maja dobrobyt wiec co ich obchodza inni!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. obcy #1257876 | 83.28.*.* 30 lis 2013 09:40

  Mądre słowa. Pokret mam nadzieję że już po otwarciu drugiej części obwodnicy zapanuje w mieście dobrobyt gyż zostaną sami rencisci i emeryci którzy będą mieli stały dochód. A reszta wyjedzie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (10)