Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Siatkówka. Sokół Żuromin krótko gościł w I lidze młodzików

2013-11-30 12:00:00 (ost. akt: 2013-11-29 08:54:51)
Sokół krótko gościł w I lidze. Szansa powrotu do elity już na następnym turnieju

Sokół krótko gościł w I lidze. Szansa powrotu do elity już na następnym turnieju

Podziel się:

Sokół Żuromin po jednym turnieju rozegranym w I lidze młodzików opuszcza szeregi sześciu najlepszych zespołów na Mazowszu. Podopieczni Zbigniewa Truszczyńskiego odnieśli jedno zwycięstwo, a to za mało by utrzymać się w elicie. W następnym turnieju żurominianie będą walczyć o powrót do I ligi.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

W sobotę i niedzielę, 16-17 listopada, w hali Zespołu Szkół nr 2 w Żurominie odbywał się turniej I ligi młodzików. Do Żuromina przyjechały najlepsze zespoły w tej kategorii wiekowej z województwa mazowieckiego. Dla zespołu Sokoła był to debiut w I lidze, który wraz z zespołem Plasu awansował na najwyższy szczebel.

Obiecujące otwarcie

To właśnie pojedynek między beniaminkami otworzył zmagania turniejowe. Podopieczni Zbigniewa Truszczyńskiego wzięli rewanż na zawodnikach z Warszawy. We wcześniejszym pojedynku z Plasem nasi zawodnicy przegrali, ale w tym turnieju wzięli rewanż. Od pierwszych piłek w tym spotkaniu żurominianie byli zespołem zdecydowanie lepszym. Dobra zagrywka, szczelny blok, a także dobra gra w obronie spowodowały, że Sokół wygrał bez straty seta, a wynik w żadnym momencie nie był zagrożony.

Reszta spotkań bez zwycięstwa

Obiecujący początek turnieju dawał nadzieję, że żuromiński zespół da radę powalczyć o bezpieczne miejsce gwarantujące start w kolejnym turnieju I ligi. Początek drugiego spotkania z MOS Wola Warszawa również był bardzo dobry w wykonaniu Sokoła. Pierwsza partia to znakomite spotkanie z obu stron. Zarówno gospodarze jak i MOS znakomicie grali w bloku, ale końcówka meczu należała do warszawskiego zespołu. Pierwsza partia ustawiła to spotkanie. MOS w drugiej partii odskoczył na kilka punktów i do końca utrzymał wynik. Sobotnie starcia Sokół kończył potyczką z niewygodnym zespołem Olimp Ostrołęka. Mimo dobrej gry Olimp wygrał pierwszego seta. W drugiej partii gracze Truszczyńskiego odrzucili gości od siatki, punktowali blokiem. Niestety, mimo prowadzenia 22:19 niewymuszone błędy doprowadziły do porażki i zakończenia pojedynku.

Mecz ostatniej szansy

Niestety, niedziela również nie obfitowała w zwycięstwa. Pierwsze niedzielne spotkanie z późniejszym zwycięzcą całego turnieju zespołem Metro Warszawa nie było emocjonujące. Będący na fali zespół Metra, który do meczu z Sokołem nie przegrał nawet seta również w tym pojedynku zaprezentował najlepszą siatkówkę. Warszawianie nie pozostawili złudzeń. Ostatni pojedynek z Huraganem Wołomin, zwycięzcą poprzedniego turnieju I ligi, miał być meczem o pozostanie w lidze. Zespół, który wygra miał zachować miejsce w elicie. Początek spotkania to gra punkt za punkt jednak z upływem czasu Huragan odskoczył Sokołowi i rozstrzygnął pierwszą partię. Podobnie było w drugiej partii. W rezultacie porażka zadecydowała o spadku Sokoła.

Skład: Miłosz Truszczyński, Patryk Antkiewicz, Artur Budka, Adrian Kluczewski, Radosław Gutowski, Jakub Geszczyńska, Sebastian Chądzyński, Karol Budzich, Damian Kozankiewicz, Cezary Jędrzejczak, Patryk Ejnik

Wyniki:
Sokół Żuromin – Plas Warszawa 2:0
Metro I Warszawa – MOS Wola I Warszawa 2:0
Huragan Wołomin – Olimp Ostrołęka 0:2
Sokół Żuromin – MOS Wola I Warszawa 0:2
Plas Warszawa – Huragan Wołomin 2:1
Metro I Warszawa – Olimp Ostrołęka 2:0
MOS Wola I Warszawa – Plas Warszawa 2:0
Sokół Żuromin – Olimp Ostrołęka 0:2
Metro I Warszawa – Huragan Wołomin 2:0
Sokół Żuromin – Metro I Warszawa 0:2
Plas Warszawa – Olimp Ostrołęka 0:2
MOS Wola I Warszawa – Huragan Wołomin 0:2
Plas Warszawa – Metro I Warszawa 0:2
MOS Wola I Warszawa – Olimp Ostrołęka 2:1
Sokół Żuromin – Huragan Wołomin 0:2

Klasyfikacja końcowa:
1. Metro I Warszawa
2. Olimp Ostrołęka
3. MOS Wola I Warszawa
4. Huragan Wołomin
5. Sokół Żuromin
6. Plas Warszawa

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB