Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Młodzież z Żuromina chce skateparku

2013-12-03 11:44:53 (ost. akt: 2013-12-03 11:47:25)
Wiceprzewodnicząca Barbara Michalska przedstawiła wniosek na wspólnym posiedzeniu komisji

Wiceprzewodnicząca Barbara Michalska przedstawiła wniosek na wspólnym posiedzeniu komisji

Podziel się:

Do Rady Miejskiej trafił wniosek o wybudowanie skateparku w Żurominie. Pod wnioskiem podpisało się około 500 osób.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl
„Chcemy skateparku!” – apeluje młodzież z Żuromina do rady gminy. Młodzi mieszkańcy Żuromina złożyli wniosek do Rady i stawili się na sesji.
Wnioskodawcy potrzebę powstania w Żurominie skateparku tłumaczyli dużym zainteresowaniem młodzieży jazdą na rowerach typu BMX, deskorolkach i rolkach. Ich zdaniem do uprawiania tego typu sportów potrzebne są specjalne miejsca. Wnioskodawcy przekonują, że powstanie takiego obiektu, będzie korzystne dla całego miasta. Będzie można organizować zawody sportowe, co byłoby promocją Żuromina. Obecnie jeżdżą w miejscach do tego nieprzeznaczonych, co bywa uciążliwe zarówno dla nich jak i dla otoczenia. Poza tym jest to niebezpieczne. Zdaniem wnioskodawców jest wiele miejsc na terenie Żuromina, gdzie taki obiekt może powstać. Burmistrz zapowiedział, że zorientuje się w kosztach tego typu inwestycji.
- Muszę dopytać w Rypinie, ile taka inwestycja ich kosztowała i wtedy pokażę radnym, jakie to są koszty – mówi burmistrz Zbigniew Nosek.
Jak duża ilość osób popiera powstanie skateparku, świadczy około 500 podpisów zebranych pod wnioskiem. Póki co został on tylko odczytany na sesji. Dopiero przy opracowaniu budżetu ta inwestycja będzie brana pod uwagę. Czy znajdzie się w budżecie, nie wiadomo.

Komentarze (19) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Zwróć uwagę #1316912 | 188.33.*.* 5 lut 2014 13:54

  Komitet ONZ do spraw Praw Dziecka zażądał dzisiaj, aby Watykan podjął decyzję o natychmiastowym usunięciu z szeregów Kościoła wszystkich duchownych winnych pedofilii i podejrzanych o takie czyny. Postawa i linia postępowania Watykanu umożliwiła wykorzystanie dziesiątków tysięcy dzieci przez księży-pedofilów - ocenił Komitet.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Żurominianka #1311297 | 185.4.*.* 30 sty 2014 22:20

  Podobnie jak większość wypowiadających się poniżej jestem na NIE. uważam że korzystać będzie z tego niewiele osób, a koszty takiego przedsięwzięcia są zapewne znaczne. Lepszym pomysłem byłaby chociażby siłownia zewnętrzna (np. w parku), która pojawia się coraz częściej w większych miastach polski. Byłoby to dobre miejsce spotkań dla większej liczby osób, w różnym wieku. Ze skateparku z pewnością nie skorzystałabym osobiście, za to z zewnętrznej siłowni z pewnością. Może warto zmienić tę inicjatywę i obmyśleć coś na czym skorzystałaby większość :)

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Żurominianka #1311281 | 185.4.*.* 30 sty 2014 22:14

  Podobnie jak większość wypowiadających się poniżej jestem na NIE. uważam że korzystać będzie z tego niewiele osób, a koszty takiego przedsięwzięcia są zapewne znaczne. Lepszym pomysłem byłaby chociażby siłownia zewnętrzna (np. w parku), która pojawia się coraz częściej w większych miastach polski. Byłoby to dobre miejsce spotkań dla większej liczby osób, w różnym wieku. Ze skateparku z pewnością nie skorzystałabym osobiście, za to z zewnętrznej siłowni z pewnością. Może warto zmienić tę inicjatywę i obmyśleć coś na którym skorzystałaby większość :)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. jjk #1310750 | 5.173.*.* 30 sty 2014 14:46

  kurcze wsiadacie na tego burmistrza a nie macie powodow!! kto z was zamykal by budżet na plusie? watpie zeby ktos taki sie znalazl... on umie pomoc i to nawet nie po znajomosci... a co do tego skateparku to po co nam kolejne miejsce na meline, przeciez te osoby ktore juz jezdza na rolkachh itp spotykaja sie za biedronka i tam niiby sobie jezdza tylko co dziwne zawsze obok nich znajduje sie butelka z piwem... zastanowmy sie po co nam kolejne niebezpieczne miejsce...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Pokręt #1267040 | 109.243.*.* 10 gru 2013 18:33

  Ciekaw jestem,ile podpisów by było na drugi kościółek.A w tym nagłośnienie należy wzmocnić,o szóstej nie wszyscy się budzą, z Unitry wręcz domagają się słupa z głośnikiem. A cisza nocna zaczyna się o 22-drugiej więc czemu o 21-szej kończy dzień ta radosna melodia? W meczetach jak beczą to w promieniu trzech kilometrów wszyscy muszą słyszeć a nasi są gorsi????Naszych to w Cierpigorzu powinno być słychac jak odprawiają a w centrum wsi powinna stać pancerna taca z kamerą na podczerwień i wszystko na monitory do kapelana, czy już warto pchnąć zaufanego na rowerze po zawartość a dla jego ochrony radiowóz. Bo grzeszników pazernych na kasę jest u nas sporo, oprócz pasterzy to jakieś pozostałe 80% społeczeństwa,nie liczę niemowlaków i tych, co już im puls zwalnia a oczy mgłą zachodzą.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (19)