Czwartek, 23 stycznia 2020. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Bieżuń. Dzień trzeźwości

2013-12-04 11:16:34 (ost. akt: 2013-12-04 11:19:25)
Fragmenty spektaklu dla klas 1-3

Fragmenty spektaklu dla klas 1-3

Podziel się:

W Bieżuniu zorganizowano Dzień Trzeźwości. Impreza ta zgromadziła prawie sześciuset uczniów.

Wiesław Paszta
redakcja@kurierzurominski.pl

Blisko 600 uczniów szkół z terenu miasta i gminy Bieżuń uczestniczyło w spektaklach profilaktycznych, które odbyły się w poniedziałek 18 listopada w sali kinowej Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Bieżuniu.
– Do tej pory Dni Trzeźwości organizowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych miały formułę konkursową, w której dzieci i młodzież mogły zaprezentować swoje różnorodne zdolności: sportowe, plastyczne, muzyczne itd. – mówi Emilia Żelazkiewicz Przewodnicząca GKRPA – Tegoroczne obchody Dni Trzeźwości mają formułę spektakli profilaktycznych , dostosowanych tematycznie do uczniów z poszczególnych klas. I tak klasy I-III uczestniczyły w spektaklu „Psoty nie z tej ziemi”, klasy IV-VI obejrzały spektakl pt.: „Wyjść poza schemat” , gimnazjaliści uczestniczyli w spektaklu „Blogerka”, a dla uczniów liceum ogólnokształcącego zorganizowano spektakl „Punkt zwrotny” . Spektakle przygotowane były przez Impresariat Artystyczny „Inspiracja ” z Krakowa, który posiada rekomendację Małopolskiego Kuratorium Oświaty– dodaje Emilia Żelazkiewicz.
A jak to wyglądało na sali? Było bardzo spontanicznie, a dzieci z wielkim zaangażowaniem oglądały „Psoty nie z tej ziemi” .
– Dowiedziałam się , że przechodzić przez ulicę można tylko na pasach i w miejscach dozwolonych, a także, żeby nie wpuszczać obcych osób do domu i nie nawiązywać kontaktu zwłaszcza poprzez komputer z nieznajomymi - mówi rezolutnie po spektaklu Sandra - uczennica klasy 3a Zespołu Placówek Oświatowych w Bieżuniu.
– Cieszy nas to, że nie tylko wysłuchano nasze spektakle ale doszło także do współuczestnictwa w nich poprzez aktywny udział w wywołanej dyskusji nad poruszanymi problemami – mówi Ludwik Leśniewski aktor wystawianego spektaklu.

- Przedstawienia napisane są przez doświadczonych pedagogów – mówi inny aktor Jarosław Turzyński.
- Aktorzy zaprezentowali bardzo ciekawa lekcje o zagrożeniach czyhających na dzieci i młodzież, więc na pewno poruszane tematy skłonią do refleksji przynajmniej część publiczności – podsumowuje Nina Pachniewska – Pełnomocnik Burmistrza Bieżunia ds. Uzależnień .
W ramach obchodów VI Dnia Trzeźwości Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizowała również szkolenie dla nauczycieli szkół z ternu gminy, dotyczące problematyki agresji wśród dzieci i młodzieży, zaplonowane na dzień 27 listopada 2013.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Smakosz #1335204 | 164.127.*.* 26 lut 2014 02:34

    uczniów?a dorośli to abstynęci,walą wszystko orócz lepiku.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. gg #1333135 | 78.88.*.* 23 lut 2014 18:13

    [url=http://emotikona.pl/emotikony/][img ]http://emotikona.pl/emotikony/pic/037.g if[/img][/url]

    ! - + odpowiedz na ten komentarz