Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Kino zaprasza - Kwartet

2013-12-06 07:59:25 (ost. akt: 2013-12-06 08:26:08)

Podziel się:

„Starość nie jest dla mięczaków”, czyli „Kwartet” Dustina Hoffmana

W najbliższy weekend(6,7 i 8 grudnia) w kinie Ton będzie można obejrzeć film Dustina Hoffmana „Kwartet”. Bohaterami filmu są emerytowani muzycy, którzy mieszkają w domu spokojnej starości. Artyści przygotowują się właśnie do koncertu, który organizują ze względu na nieciekawą sytuację finansową placówki. Przygotowania do koncertu przerywa przybycie dawnej diwy operowej, Jean (w tej roli Maggie Smith), która nie może pogodzić się z faktem, że czasy jej świetności minęły. Nadal zachowuje się jak rozkapryszona gwiazda. Jest wyniosła i niedostępna. Dodatkowo diwa ma niewyjaśnione sprawy z przeszłości z jednym z mieszkańców domu spokojnej starości.
„Kwartet” to film, w którym głównym motywem jest przemijanie. Jednak jest to przemijanie pozbawione żalu za utraconą młodością, bez rozpamiętywania i samotności. Starość trzeba przyjąć z dumą i korzystać z niej tyle, ile się da. Jak mawia jeden z bohaterów „Kwartetu”: „Starość nie jest dla mięczaków”.
Hoffman przedstawia starość jako pełną miłości, przyjaźni i wigoru część życia. Świat mieszkańców domu spokojnej starości w tym filmie to świat, w którym przewartościowaniu uległo dotychczasowe, pełne ambicji i pychy życie gwiazd. Teraz pozostało tylko cieszyć się życiem.
asz

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB