Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Żuromin. Mieszkaniec ulicy Szpitalnej skarży Starostę

2013-12-06 08:30:07 (ost. akt: 2013-12-06 08:31:46)
Janusz Karpiński obawia się, że nie będzie miał dostępu do swojej posesji

Janusz Karpiński obawia się, że nie będzie miał dostępu do swojej posesji

Podziel się:

Tak jak się spodziewaliśmy, sprawa ulicy Szpitalnej nie zakończyła się. Okazuje się również, że dla jednego z mieszkańców to początek dużych problemów. - Nie będę miał dostępu do własnego domu – mówi mieszkaniec ulicy Szpitalnej Janusz Karpiński. Za taką sytuacje obwinia Starostę Żuromińskiego i składa na niego skargę do Rady Powiatu Mławskiego i Rady Powiatu Żuromińskiego.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl
Janusz Karpiński mieszka przy ulicy Szpitalnej. Ponad dwa lata temu dowiedział się, podobnie jak pozostali mieszkańcy tej ulicy, że zdaniem Starostwa bezprawnie użytkuje część działki. Wówczas mógł tę część wykupić lub wydzierżawić od jej właściciela czyli Starostwa. Zdecydował, że będzie ją dzierżawić. Sytuacja jednak bardzo się skomplikowała, gdy okazało się, że użytkowany przez niego pas gruntu zostanie oddany dawnym jego właścicielom. Przypominamy, że tak zdecydowało Starostwo Powiatowe w Mławie, które zajmowało się rozpatrywaniem wniosku mieszkańców o zwrot wywłaszczonych im w latach osiemdziesiątych działek. Ten pas ziemi leży pomiędzy ulicą i domem. Karpiński nie wie, co dalej i jakie plany na ten grunt mają jego obecni właściciele.
- Nie będę miał dostępu do własnego domu – mówi zirytowany Karpiński.
Mężczyzna obawia się, że będzie musiał rozebrać płot, bo przecież nowi właściciele mają prawo tego zażądać. Mimo tego, że starostwo pozwoliło na jego budowę.
- Na jego budową wydałem około 10 tysięcy – mówi mężczyzna – Naprawdę ciężko na niego pracowałem, a teraz nie wiem, co z nim się stanie.
Przez ostatnie ok. 3,5 roku mężczyzna płacił Starostwu za dzierżawę pasa gruntu. W sumie do tej pory zapłacił około 600 złotych. Teraz chce, żeby te pieniądze zostały mu zwrócone.
- W całym tym sporze ze Starostwem to właśnie ja wyszedłem najgorzej – żali się Karpiński.
Mężczyzna chce jednak sprawę wyjaśnić. Dlatego zdecydował, że napisze skargę na Starostę Żuromińskiego. Pismo trafiło do Starosty Mławskiego, Rady Powiatu Mławskiego i Rady Powiatu Żuromińskiego. O rozstrzygnięciu będziemy informować.

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pokręt #1264244 | 31.174.*.* 7 gru 2013 07:50

  Pan Janusz Karpiński powinien wystąpić do Sądu o drogę konieczną, droga należy mu się z przepisów,tutaj skarga na Starostę jest nieuzasadniona.Z tego co widze to zbyt dużo pieniędzy mieszkańcy inwestują w ogrodzenia bez korzyści.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Shamman #1263174 | 88.156.*.* 6 gru 2013 10:23

  Rozumiem, że chodzi o 10 tysięcy złotych przed denominacją, bo patrząc na ten płot to jego koszt zamyka się w 1000 PLN.

  Ocena komentarza: warty uwagi (18) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. as #1263139 | 83.14.*.* 6 gru 2013 09:46

   to jakiego starostę skarży żuromińskiego czy mławskiego: Redakcjo

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz