Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Kuczbork. Sklep, nie mieszkania

2013-12-06 08:41:15 (ost. akt: 2013-12-06 08:43:59)
Radny Jakub Krawczyk wystąpił z wnioskiem do wójta

Radny Jakub Krawczyk wystąpił z wnioskiem do wójta

Autor zdjęcia: mo

Podziel się:

Radny gminy Kuczbork Jakub Krawczyk ma pomysł za zagospodarowanie budynku przedszkola na zakup, którego nie ma chętnych. Radny złożył wniosek i zaproponował, żeby gmina zadbała o rodziny najuboższe i stworzyła tam mieszkania socjalne lub komunalne. Wniosek radnego trafił na ręce Wójta Tadeusza Burakowskiego, ale ten przyznaje, że nie ma już szans na realizację tego pomysłu. – Ten pomysł nie miał sensu z ekonomicznego punktu widzenia, bo taniej byłoby postawić nowy budynek. Ponadto budynek został już wydzierżawiony i będzie tam prowadzona działalność – mówi wójt Burakowski.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Budynek przedszkola w Kuczborku stoi pusty od lat, a Wójt Gminy Tadeusz Burakowski bezustannie próbuje go sprzedać. Ogłoszonych było już kilka przetargów, ale niestety nikt nie jest zainteresowany kupnem budynku po byłym przedszkolu. Budynek stoi i niszczeje. Kuczborski radny Jakub Krawczyk wpadł na pomysł i wyszedł naprzeciw najbardziej potrzebującym rodzinom w gminie – chce utworzenia w byłym budynku co najmniej dwóch mieszkań socjalnych lub komunalnych.
- Nie ma sensu za niewielkie pieniądze sprzedawać tego budynku – mówi autor pomysłu Jakub Krawczyk.
- Przy przekształceniu takiego budynku nadal nieruchomość będzie własnością gminną, a do tego nie będzie ulegała degradacji. Po rozmowie z panią kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej uwydatniły się potrzeby na takie lokale – pisze we wniosku radny.
Krawczyk podkreśla również, że zadaniem gminy jest zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych mieszkańców i chce, aby gmina wyszła osobom potrzebującym.

Pomysł upadł

Wójt Gminy Tadeusz Burakowski na pomysł nie zapatrywał się od początku optymistycznie.
- Rozumiem ideę tego wniosku - mówi włodarz gminy. Jednak ten pomysł nie ma sensu z ekonomicznego punktu widzenia. Taniej byłoby postawić nowy lokal przez gminę niż dostosowywać obecny na lokale mieszkaniowe – dodaje Burakowski.
Wójt Gminy mówi także, że już znane są losy budynku po byłym przedszkolu. Z racji, że nie udało się w kilku przetargach sprzedać budynku, został on wydzierżawiony.
- Budynek ten został wydzierżawiony pod działalność. Umowa została podpisana w ostatnich dniach. Będzie tam sklep, dlatego tematu przekształcenia tego budynku na lokale już nie ma – kończy wójt Tadeusz Burakowski.

Komentarze (23) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. HUF #1302657 | 31.11.*.* 21 sty 2014 18:57

  Pozostali bohaterowie „Szkiców węglem” http://ns.ostatnidzwonek.pl/a -1490.html

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. www #1270864 | 83.24.*.* 14 gru 2013 17:01

   Krawczyk jedyny konkretny następca ustępującego Wójta.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. lol #1269318 | 83.6.*.* 12 gru 2013 23:11

   ????

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. R #1269316 | 83.6.*.* 12 gru 2013 23:09

   OSZCZERSTWO: Jest to przestępstwo zwane inaczej kalumnią lub zniesławieniem. Polega na przypisaniu komuś niezgodnego z prawdą powiedzenia, hańbiącego czynu, o którym sprawca wie, że jest nieprawdziwy. Jest to złośliwe, celowe głoszenie fałszywych informacji o innej osobie, instytucji, organizacji, przedsiębiorstwie. Oszczerstwo służy skompromitowaniu kogoś, jego poniżeniu w opinii publicznej, co ma – w zamyśle oszczercy – narazić kogoś na utratę zaufania, pozbawienie funkcji, zawodu, a nawet możliwości prowadzenia działalności gospodarczej.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. kuczborak #1268825 | 31.175.*.* 12 gru 2013 16:20

    A patrząc na ten budynek po dawnym przedszkolu to on nawet nie nadaje się do remontu i łatwiej i taniej będzie cokolwiek postawic

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (23)