Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Piłka halowa. Pamięci dh. Eugeniusza Wiśniewskiego

2013-12-07 12:00:00 (ost. akt: 2013-12-06 08:49:37)
Zwycięska drużyna z Poniatowa

Zwycięska drużyna z Poniatowa

Autor zdjęcia: fot. mo

Podziel się:

Ochotnicza Straż Pożarna z Poniatowa wygrała halowy turniej piłki nożnej poświęcony pamięci dh. Eugeniusza Wiśniewskiego – wieloletniego prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielonej, Żurominie, a także członka Zarządu Oddziału Powiatowego Ochotniczej Straży Pożarnej.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Jedenaście zespołów Ochotniczych Straży Pożarnych oraz zespół Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie - łącznie dwanaście zespołów piłkarskich rywalizowało w turnieju piłki halowej poświęconym pamięci dh. Eugeniusza Wiśniewskiego. - To będzie coroczny turniej. Będziemy grać by uczcić pamięć zmarłego, spotkać się integrować nasze środowisko – mówił Włodzimierz Wiśniewski organizator zawodów piłkarskich.
W sobotę 23 listopada w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie rozegrano szesnaście spotkań. Zespoły podzielone zostały na cztery trzyzespołowe grupy, a do dalszej fazy rywalizacji awansował tylko zwycięzca poszczególnej grupy. Ochotnicza Straż Pożarna w Mleczówce, Ochotnicza Straż Pożarna w Kliczewie Dużym, Ochotnicza Straż Pożarna w Poniatowie, a także Państwowa Straż Pożarna w Żurominie przebrnęły przez pierwszą część turnieju i znalazły się w fazie pucharowej. Tam przegrywający musiał pogodzić się z grą w tzw. małym finale, a zwycięzcy mogli powalczyć o główne trofeum, którym był efektowny puchar. W finale spotkały się drużyny Ochotniczej Straży Pożarnej z Poniatowa oraz Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie. Lepsi okazali się jednak „ochotnicy”, którzy zdobywając dwie bramki zapewnili sobie zwycięstwo w całej imprezie. Poniatowo wygrało finał jak też cały turniej zasłużenie, nie tracąc ani jednej bramki.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB