Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Żuromin. Za korzystanie z hali można płacić

2013-12-09 08:44:05 (ost. akt: 2013-12-09 08:48:03)
Hala może zarabiać na siebie. Takie jest stanowisko Jednostki Wdrażania Projektów Unijnych

Hala może zarabiać na siebie. Takie jest stanowisko Jednostki Wdrażania Projektów Unijnych

Podziel się:

Na tę informację trzeba było długo czekać. Teraz jednak wątpliwości zostały rozwiane. Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych poinformowała, że w hali sportowej przy LO w Żurominie zajęcia mogą odbywać się odpłatnie. Oznacza to również, że dzieci z Footbal Academy, niesłusznie nie zostały wpuszczone do obiektu w marcu.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Wątpliwości dotyczące zasad użytkowania hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym pojawiły się w marcu, kiedy to uczestnicy szkółki piłkarskiej Football Academy nie zostali wpuszczeni do hali. Wówczas dyrektor LO Wojciech Gralewski tłumaczył, że zajęcia nie mogą się odbywać na nowo wybudowanym obiekcie, ponieważ za treningi z dziećmi pobierane są opłaty. Zdaniem starosty Janusza Welenca z racji dofinansowania budowy hali ze środków Unii Europejskiej obiekt nie może przynosić żadnego przychodu. Nie może na niej zarabiać ani powiat, ani inne podmioty korzystające z hali. Takie stanowisko Starostwa budziło jednak wątpliwości. Żeby je rozwiać, o opinię w tej sprawie poproszono Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. 18 listopada trafiło do Starostwa pismo z MJWPU. Z pisma dowiadujemy się, że powiat może pobierać opłaty od organizatorów imprez zbiorowych, ale tylko na pokrycie kosztów powstałych w związku z użytkowaniem hali. Organizator zajęć sportowych, według jednostki, może korzystać z hali. Musi on jednak pokryć koszty związane np. z zużytym prądem, sprzątaniem, innymi mediami itp. Najważniejsze, żeby Powiat nie czerpał z tego zysku. Hala może być użyczana nieodpłatnie. Nie ma znaczenia czy zajęcia mają charakter darmowy czy odpłatny. Więcej informacji oraz stanowisko twórcy szkółki piłkarskiej Piotra Retkowskiego oraz starosty Janusza Welenca, przedstawiamy państwu w kolejnym numerze Kuriera.

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. info #1267231 | 79.191.*.* 10 gru 2013 21:44

  ,,Hala może być użycza nieodpłatnie. Nie ma znaczenia czy zajęcia mają charakter darmowy czy odpłatny". Dziękujemy Panu Piotrowi że dzięki jego poświęceniu mamy problem rozwiązany i nikt bezpodstawnie nie będzie wyrzucał naszych dzieci które zamiast ćpać chcą spędzać czas uprawiając sport. Panie Piotrze takich myślacych z zaangażowanych ludzi nam w tym mieście potrzeba.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Cherry #1266730 | 213.77.*.* 10 gru 2013 13:01

  Dlaczego moje komentarze sa usuwane ?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ha ha #1266383 | 31.175.*.* 9 gru 2013 22:06

  Hala powinna być sprzątana i nie użytkowana,to nasza wizytówka,tylko do zwiedzania, i koniecznie powinno byc kilka figurek JPII.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. ja się pytam #1266267 | 78.88.*.* 9 gru 2013 19:50

  Dlaczego w takim razie przez rok uważano inaczej ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz