Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Powiat.Czy starosta kłamał?

2013-12-13 08:31:05 (ost. akt: 2013-12-13 08:32:57)
Marek Budzich na sesji 4 grudnia interpelował w sprawie działek przy ulicy szpitalnej

Marek Budzich na sesji 4 grudnia interpelował w sprawie działek przy ulicy szpitalnej

Podziel się:

Radny Marek Budzich chce wyjaśnić kilka kwestii związanych z sprawą gruntów przy ulicy Szpitalnej. 4 grudnia na sesji złożył w tej sprawie interpelację. Interesuje go przede wszystkim czy przedstawiciele Zarządu Powiatu poświadczyli przed notariuszem nieprawdę? Budzich chce wiedzieć, czy Starostwo postępowało zgodnie z prawem i jakie będzie dalsze postępowanie urzędu w tej sprawie.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Radny Powiatu Żuromińskiego Marek Budzich złożył interpelacje w sprawie działek przy ulicy Szpitalnej. Chodzi konkretnie o działki, w związku z którymi mieszkańcy prowadzili spór z Starostwem. W Kurierze o tej sprawie po raz pierwszy napisaliśmy w marcu 2011 roku. Od tej pory temat pojawiał się wielokrotnie i wygląda na to, że w dalszym ciągu będzie się pojawiał na łamach Kuriera. Tym razem kilka pytań w tej sprawie miał radny.

Czy złamano prawo?

W interpelacji pada pytanie dotyczące sprzedaży jednej z działek. Budzich chce wyjaśnić dlaczego przedstawiciel Powiatu Żuromińskiego zapewnił notariusza, że „nieruchomość nie jest obciążona żadnymi długami ani roszczeniami osób trzecich, nie występują jakiekolwiek prawne lub faktyczne okoliczności mogące spowodować obciążenie tego przedmiotu, ograniczenia tego przedmiotu, ograniczenia w rozporządzaniu nim lub korzystaniu z niego; zobowiązania podatkowe lub inne zobowiązania publiczno-prawne związane z tym przedmiotem zostały uregulowane”. Wówczas przecież, Marek Markowski jeden z mieszkańców ulicy wnioskował o zwrot tej działki. Dokładnie w lipcu 2011 roku wystąpił do starostwa o zwrot wywłaszczonej w latach osiemdziesiątych działki. W lutym 2012 roku uzupełnił swój wniosek. Około miesiąc później, ta działka została przez starostwo sprzedana mieszkance ulicy Szpitalnej.


Czy pieniądze były pobierane zgodnie z prawem?

Budzich zapytał, czy właściciele wywłaszczonych działek przy ulicy Szpitalnej zostali pisemnie poinformowani o możliwości zwrotu im nieruchomości i co z mieszkańcami, którzy wykupili grunty, a należy im się ich zwrot. Budzich zapytał również o to, jak zostanie rozwiązany problem działek, które Starostwo wydzierżawiło a powinny być oddane prawowitym właścicielom. Co z pieniędzmi, które dotychczas starostwo pobierało za grunty, jeżeli okaże się, że były pobierane niezgodnie z prawem, ponieważ nie dopełniono obowiązku zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami?


Radny na odpowiedź musi poczekać

Budzich nie otrzymał jeszcze odpowiedzi na swoje pytania. Zdaniem starosty Janusza Welenca, wyjaśnienia muszą być precyzyjne. Radny otrzyma je na piśmie. Interpelacja została złożona 4 grudnia, Starostwo musi odpowiedzieć w ciągu 14 dni.
Odpowiedź Starosty opublikujemy.

Komentarze (42) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Łałłał #1285207 | 79.189.*.* 3 sty 2014 07:56

  Nowy, jak napisałeś "wsadził'. Też bym chciała!!!!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. nowy #1281699 | 46.186.*.* 30 gru 2013 09:25

  Chyba cię wsadził na posadke Tereska

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. tereska #1281652 | 37.109.*.* 30 gru 2013 04:57

  Ja tam nie narzekam na pana Staroste każdy widzi same złe rzeczy a ile pan starosta zrobił dobrego to nikt nie wie no nie bo z WAS SĄ PAJACE

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Dob... #1279355 | 83.28.*.* 26 gru 2013 14:17

   I co z tą Pazernością?

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. hej #1276352 | 164.126.*.* 20 gru 2013 23:20

   Budżetówka to najlepszy płatnik składek i podatków, maja tez zagwarantowane urlopy wypoczynkowe i zwolnienia lekarskie, czego nie mają firmy jednoosobowe. Tylko budżetówka,zatrudniać i zatrudniać,będzie wielki dochód PKB. To skok w przyszłość.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (42)