Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Żuromin. 15 – letni chłopak zastrzelił się z broni ojca policjanta

2013-12-13 08:34:03 (ost. akt: 2013-12-13 08:37:44)
Sebastian postanowił się zabić

Sebastian postanowił się zabić

Autor zdjęcia: fot. internet

Podziel się:

15 – letni Sebastian Sawicki zastrzelił się we własnym mieszkaniu. Ciało chłopca znalazła jego matka w poniedziałek około 15:20. Wezwała pomoc, jednak chłopak prawdopodobnie już nie żył.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

Do wielkiej tragedii doszło w poniedziałek po godzinie 15 w mieszkaniu przy ulicy Lidzbarskiej w Żurominie. 15 – letni Sebastian Sawicki uczeń 3 klasy gimnazjum nie żyje. Jego ciało znalazła matka.

Samobójstwo chłopca
- Prawdopodobnie był to czyn samobójczy – mówi Rzecznik Prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. kom. Alicja Śledziona – Wszystko wskazuje na to, że chłopak do tego czynu użył broni służbowej swego ojca policjanta pracującego w Komendzie Powiatowej Policji Żuromin – dodaje komisarz.
Rzecznik podkreśla, że trwają czynności policyjne i na tym etapie więcej informacji podać nie może.
Dowiedzieliśmy się, że do tragedii doszło około godziny 15:20. Do domu nieco po tej godzinie wróciła matka chłopca i zobaczyła leżące na podłodze w kuchni ciało. Wezwała pomoc. Do mieszkania przybiegli sąsiedzi rodziny. O godzinie 15:27 wezwana została karetka pogotowia.
Zanim przyjechało pogotowie, ratować chłopca próbował sąsiad rodziny. Udrożnił drogi oddechowe, podjął próbę resuscytacji. 15-latek jednak prawdopodobnie już nie żył. Postrzelił się w głowę. Na podłodze leżał pistolet. Z nieoficjalnych informacji, jakie udało nam się ustalić, pistolet należał do ojca chłopca i został wyciągnięty ze specjalnej kasetki, w której przechowuje się broń. Chłopiec prawdopodobnie włamał się do tej kasetki.

15 - latek miał problemy
Jak wypowiadają się znajomi Sebastiana, chłopak od jakiegoś czasu nie był w najlepszej formie psychicznej. Na jego koncie na facebooku miały pojawiać się nawet informacje o samobójstwie.
- Nikt nie brał ich jednak poważnie. Sebastian był chłopakiem, który potrafił sobie z problemami radzić – mówi kolega chłopca.
15-latek był uczniem Gimnazjum nr 1 w Żurominie. Nie był prymusem. Potrafił też uciekać z lekcji, jednak każdy wspomina go jako chłopaka grzecznego, sympatycznego, pomocnego. Nie było w nim agresji, była wrażliwość. Sebastian był uczniem zamkniętym w sobie, ale miał wielu kolegów. Następnego dnia miał pisać próbny egzamin z przedmiotów humanistycznych.
- Był w nim ogromny potencjał, który czekał na wyzwolenie – mówi jeden z jego nauczycieli.
Nauczyciele nie mogą uwierzyć w to, co się stało.
Dobrze o Sebastianie wypowiadają się też sąsiedzi.
- To naprawdę sympatyczne dziecko. Nie przeszedł obok, żeby nie powiedzieć „dzień dobry”. To wielka tragedia dla nas, a co dopiero dla rodziny. Składamy szczere kondolencje – mówi sąsiad rodziny chłopca Sławomir Kołaciński.
Czym samobójstwo było spowodowane? Nie będziemy snuć domysłów, bo nie mają one mocnych podstaw.
W domu i w szkole Sebastiana jest ogromna żałoba. Rodzice, bliscy, przyjaciele, znajomi nie mogą pogodzić się ze śmiercią chłopca. Płaczą.

Komentarze (100) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Piąteczka #1282080 | 178.42.*.* 30 gru 2013 18:30

  Tam poniżej apelowałem aby zakończyć temat ale jak widać hieny dalej żerują. Szczęśliwego Nowego Roku

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. miłoszek #1281650 | 37.109.*.* 30 gru 2013 04:52

  też się zgadam

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. like #1281649 | 37.109.*.* 30 gru 2013 04:51

  ten pan k ma rację

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. nieznana #1277362 | 31.0.*.* 22 gru 2013 17:55

  to wasze ploty i nie prawda do już zaczyna wkurwiać za mocno dajcie mim spokuj bo karzdy ma brudy u ciebie w domu a jak by ktoś jest w porządku z prawen to policja go nie interesuje a wogule poto so żeby pilnowaś spokoju

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. do he #1277189 | 79.191.*.* 22 gru 2013 13:07

   Czy ty przypadkiem ,żeś się z kim lub czym na głowy nie pomijał? Przestań jątrzyć i robić pospolita jaja z tej tragedii bo to nie do śmiechu. za dwa dni wigilia , może wówczas przemówisz ludzkim głosem bo jak na razie to coś ci kiepsko idzie.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   Pokaż wszystkie komentarze (100)