Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Siatkówka. Rosario wygrywa ligę kadetek… młodziczkami

2013-12-14 12:00:00 (ost. akt: 2013-12-13 08:43:04)
Rosario nie ma sobie równych

Rosario nie ma sobie równych

Podziel się:

Rosario Lubowidz z kompletem zwycięstw wygrało swoją grupę II ligi kadetek. Rosario, które w kadetkach gra … młodziczkami przegrało na tym etapie rozgrywek tylko jednego seta. Oznacza to awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

To były pracowite tygodnie dla Rosario Lubowidz. Występujący w II lidze gr. C zespół w krótkim odstępie czasu zagrał sześć spotkań ligowych. Nie były to jednak szczególnie ciężkie pojedynki. Rosario, w którego składzie występują zdecydowanie młodsze zawodniczki mogące rywalizować w kategorii młodziczek nie miały problemów ze starszymi przeciwniczkami. Cztery z sześciu spotkań nasz zespół rozegrał w roli gościa, a zaledwie dwa jako gospodarz pojedynków. To jednak w żadnym stopniu nie wpłynęło na przebieg spotkań, a trenerzy dali dużo szans na grę swoim zawodniczkom rezerwowym. Emocji było jak na lekarstwo. Wszystkie sześć spotkań – po dwa z OSiR-em Żyrardów, Wrzosem Międzyborów oraz NOSiR-em Nowy Dwór Mazowiecki wygrane zostały bardzo gładko bez starty choćby jednego seta. W związku z tymi sześcioma wygranymi spotkaniami również całe rozgrywki II ligi grupy C zostały wygrane.

Rosario wygrało całą ligę ze stratą seta
W całej lidze zespół w Lubowidza rozegrał dziesięć spotkań i w każdym z nich górował nad rywalkami. Świadczy o tym zaledwie jeden stracony set w tych wszystkich pojedynkach.
- Odpowiedzialność za ten stracony set biorę na siebie – mówi szkoleniowiec zespołu Zbigniew Margalski. Zbyt długo przetrzymywałem na boisku rezerwowe, a gdy do gry wracały podstawowe zawodniczki wpadło kilka tzw. głupich piłek – ocenia.
To jednak w żadnym stopniu nie umniejsza rewelacyjnego wyniku Rosario w kadetkach. Spotkania kolejnej fazy rozgrywek już się odbyły. Relacja z nich w następnym numerze Kuriera.

Zbigniew Margalski
Nasze zawodniczki pokazały, że na tym etapie ligi kadetek ich umiejętności są zdecydowanie większe niż ich starszych rywalek. W dziesięciu spotkaniach wygrały 30 setów, tracąc tylko 1! Za ten stracony set biorę całą odpowiedzialność na siebie, gdyż za długo przytrzymałem rezerwowe na boisku, a gdy wracały do gry podstawowe zawodniczki to wpadło kilka tzw. "głupich" piłek i tak się to skończyło. O przypadkowości utraty tego jednego seta świadczy to, iż następnego wygraliśmy 25:5.

Ostatnie spotkania:
OSiR Żyrardów - Rosario Lubowidz 0:3
Wrzos Międzyborów - Rosario Lubowidz 0:3
Rosario Lubowidz – OSiR Żyrardów 3:0
Rosario Lubowidz – Wrzos Międzyborów 3:0
NOSiR Nowy Dwór – Rosario Lubowidz 0:3
NOSiR Nowy Dwór – Rosario Lubowidz 0:3

Tabela:
1. Rosario Lubowidz 10 20 30-1
2. Wrzos Międzyborów 10 18 24-12
3. NOSiR Nowy Dwór 9 14 15-15
4. SMS II Warszawa 10 13 14-23
5. Sparta Grodzisk Maz. 9 11 10-22
6. OSiR Żyrardów 10 11 8-28

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. obcy #1285965 | 178.42.*.* 3 sty 2014 19:22

  Jako osoba nie związana ze sportem domyślam się że chciałbyś ażeby dofinansowywano z budżetów gmin z których występują zawodniczki drużynę Rosario. A szczególnie ażeby tym się zajęło Starostwo Powiatowe w Żurominie. Poproś Pana Redaktora ażeby zapytał się ile Starostwo Powiatowe w Żurominie dofinansowało przez okres swojego istnienia czyli przez 15lat( słownie: piętnaście lat) sport dzieci i młodzieży na terenie Powiatu Żuromińskiego. Ciekawy temat Panie Redaktorze. No przecież państwowe pieniądze więcej przyniosłyby korzyści inwestując w dzieci i młodzież niż trwoniąc je na chorendalne nagrody do prywatnych kieszeni. No cóż decyzja zawsze należy do tych co decydują czyli do rządzących.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. wierny kibic #1285735 | 178.42.*.* 3 sty 2014 15:56

  Skąd taka wiedza, że drużyna za rok ma zniknąć? A jeśli chodzi o dofinansowanie z Gminy Lubowidz, to powinniśmy być wdzięczni Wójtowi, że daje i to nie małe pieniądze na klub, w którym zawodniczek z Lubowidza malutko. Ten klub w tym momencie i z takimi sukcesami to nie tylko sprawa Gminy Lubowidz, ale i innych gmin, czyli tak naprawdę Starostwa.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. kibic #1271086 | 87.205.*.* 14 gru 2013 20:14

  lubowidzkie złotka ;) i że drużyna ma za rok zniknąć bo gmina się nie przykłada do tworzenia legendy sportowej! żenada panie wójcie

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz