Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

ZSP Żuromin obroniło tytuł sprzed roku

2013-12-15 12:00:00 (ost. akt: 2013-12-13 09:06:49)
Mistrzowie rejonu z ZSP Żuromin

Mistrzowie rejonu z ZSP Żuromin

Podziel się:

Podopieczni Cezarego Sznytra najlepszym zespołem rejonu ciechanowskiego w halowej piłce nożnej. ZSP Żuromin obroniło tytuł sprzed roku. Na najniższym stopniu podium znalazło się LO Żuromin. Areną rejonowych zmagań była Hala Sportowa w Żurominie.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Sześć zespołów z terenu rejonu ciechanowskiego rywalizowało w turnieju o mistrzostwo rejonu w halowej piłce nożnej chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Turniej rozgrywany był w dwóch grupach, a mecze trwały 2x10 minut. Tytułu wywalczonego w ubiegłym roku broniło ZSP Żuromin.

Obrońcy tytułu w grupie śmierci

Falstart turniejowy zaliczył zespół Cezarego Sznytra. ZSP Żuromin w pierwszym spotkaniu zagrało bardzo słabo i zasłużenie przegrało z Zespołem Szkół nr 1 w Ciechanowie. Ciechanowianie wykorzystali swoją szansę na zajęcie pierwszego miejsca po wygranej inauguracji i w drugim spotkaniu po bramce w końcówce pokonali ZS nr 1 w Mławie. Ostatni mecz w grupie miał zadecydować o drugiej pozycji, która również dawała awans do fazy pucharowej. To był zupełnie inny mecz w wykonaniu ZSP. Z ambicją, wolą walki i przede wszystkim wysoką skutecznością pokonali mławian 4:1. Pod koniec meczu sporo pracy miał również arbiter, który czerwonymi kartkami schłodził rozgrzane głowy graczy.

LO Żuromin bez problemów

W drugiej grupie inny przedstawiciel powiatu żuromińskiego radził sobie jeszcze lepiej. W nieco słabszej grupie bez żadnych problemów pokonał obu konkurentów. Już w pierwszym meczu pokazał swoją siłę, wygrywając 5:0. W drugim spotkaniu również nie miał problemów ze zwycięstwem, choć wynik był zdecydowanie niższy.

Faza pucharowa

W półfinale nastąpił pojedynek zespołów zza miedzy. Miał być rewanż za finałowe spotkanie na szczeblu powiatu żuromińskiego, ale to znów ZSP okazało się silniejsze. Po bardzo dobrym, obfitującym do ostatnich sekund w wiele okazji bramkowych meczu 3:2 wygrali uczniowie z Lidzbarskiej. ZSP silniejsze było także w finale, gdzie ograło za porażkę w grupie ZS1 Ciechanów. Był to niezwykle ciekawy i emocjonujący mecz. W meczu o trzecie miejsce golleadę urządzili sobie gracze z LO, pakując rywalom aż siedem trafień. To pozwoliło stanąć na najniższym stopniu podium zespołowi Andrzeja Morawskiego.

Grupa A
ZSP Żuromin – ZS1 Ciechanów 1:2
ZS1 Ciechanów – ZS1 Mława 1:0
ZS1 Mława – ZSP Żuromin 1:4

Grupa B
LO Żuromin – ZS Pułtusk 5:0
ZS Pułtusk – ZS Płońsk 3:1
ZS Pułtusk – LO Żuromin 2:3

Półfinał
ZSP Żuromin – LO Żuromin 3:2
ZS1 Ciechanów – ZS Pułtusk 4:1

O III miejsce
LO Żuromin – ZS Pułtusk 7:1

Finał
ZSP Żuromin – ZS1 Ciechanów 2:0

Klasyfikacja końcowa
1. ZSP Żuromin
2. ZS1 Ciechanów
3. LO Żuromin
4. ZS Pułtusk

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. qqqq #1272397 | 83.17.*.* 16 gru 2013 16:20

    Pisze się Sznyter, a nie SznytRA ;]

    ! - + odpowiedz na ten komentarz