Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Piłka halowa. Zostali w grupie

2013-12-15 12:00:00 (ost. akt: 2013-12-13 09:12:34)

Podziel się:

OVB Oldboy Żuromin wzięli udział w XII Międzynarodowym Turnieju im. Andrzeja Brończyka w Bydgoszczy. Niestety żurominianie opadli już w fazie grupowej, przegrywając m.in. ze zwycięzcą całej imprezy Olimpią Grudziądz.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

To była już dwunasta edycja tego turnieju. W Bydgoszczy w hali Łuczniczka rozgrywany był XII Międzynarodowy Turniej im. Andrzeja Brończyka. Brończyk to legenda miejscowego Zawiszy. Bramkarz o uznanej renomie nie tylko w województwie, ale także w kraju. Po raz kolejny w tej prestiżowej imprezie wziął udział zespół z Żuromina - OVB Oldboys. W sobotę 7 grudnia żuromińscy piłkarze zameldowali się w hali z samego rana. Los przydzielił żurominian do niezwykle trudnej grupy. W losowaniu trafiliśmy na ubiegłorocznego zwycięzcę imprezy – Olimpię Grudziądz, a także litewski zespół FC Riese z dobrze znanym w Żurominie Edigijusem Baranauskasem, który wielokrotnie grywał z żuromińskimi oldbojami w turniejach piłkarskich (był przedstawcielem litewskiej firmy budującej obwodnicę) oraz bydgoski zespół Siernieczek.
Już pierwsze spotkanie z Olimpią Grudziądz pokazało jak trudny dla żurominian może być ten turniej. Olimpia od początku była zespołem lepszym i udowodniła to, zdobywając cztery bramki. Nasz zespół nie był w stanie zdobyć żadnej bramki. W drugim spotkaniu było już więcej walki i emocji. Wyrównanie spotkanie zakończyło się jednak zwycięstwem litewskiego zespołu. Przy większej dozie szczęścia wynik mógł być zupełnie inny. W ostatnim spotkaniu, które nie było obciążone żadnym ładunkiem stresowym OVB zagrało najlepsze zawody. W meczu o trzecie miejsce w grupie żurominianie przez cały pojedynek prowadziło grę, miało swoje sytuacje i jedna z nich została zamieniona na bramkę. Tylko jedno zwycięstwo spowodowało zakończenie turnieju dla Żuromina i powrót do domu na tarczy. Cały turniej podobnie jak przed rokiem wygrała Olimpia Grudziądz.

Wyniki:
OVB Oldboy Żuromin - Olimpia Grudziądz 0:4
OVB Oldboy Żuromin - FK Riese 2:3
OVB Oldboy Żuromin – Siernieczek 1:0
Skład: Tomasz Jakubowski, Krzysztof Bilicki, Marek Osiecki, Sławomir Dudek, Mariusz Barcikowski, Jarosław Berliński, Maciej Wojciechowski, Konrad Schinske

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB