Piątek, 20 kwietnia 2018. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Powiat. Potrzebnych jest więcej patroli policyjnych

2013-12-16 08:29:09 (ost. akt: 2013-12-16 08:32:06)
Zdaniem radnych w Żurominie powinno być więcej pieszych patroli policji

Zdaniem radnych w Żurominie powinno być więcej pieszych patroli policji

Autor zdjęcia: fot. ej

Podziel się:

Na ostatniej sesji Rady Powiatu Żuromińskiego radni rozmawiali na temat bezpieczeństwa w mieście. - Mieszkańcy bloków przy ulicy Lidzbarskiej, Wyzwolenia i Szkolnej skarżą się, że w klatkach bloków przesiadują narkomani i zaczepiają mieszkańców – mówił na sesji Marek Budzich – Jeżeli policja będzie tam zaglądała raz na jakiś czas, to nie będą tam przesiadywać.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl
Radny Marek Budzich podczas sesji 4 grudnia wnioskował o zwiększenie pieszych patroli policji w klatkach bloków przy ulicy Lidzbarskiej, Wyzwolenia i Szkolnej. Taki wniosek miałby przekazać starosta Janusz Welenc, komendantowi żuromińskiej policji

- Mieszkańcy skarżą się, że w klatkach bloków przesiadują narkomani i spożywają używki i zaczepiają mieszkańców – mówił Budzich - Jeżeli patrole będą rutynowe i raz na jakiś czas będzie patrol pieszy tam zaglądał, to będą wiedzieli, żeby tam nie siedzieć.
Do radnej Anety Goliat również docierają głosy od mieszkańców, że nie czują się bezpieczni
- Mieszkańcy zgłaszają do mnie potrzebę zwiększenia patroli policyjnych, zwłaszcza po incydencie, kiedy w biały dzień pod Starostwem pobito człowieka – mówiła Aneta Goliat – Ludzie często boją się wyjść z domu, więc dobrze by było widzieć policjantów na ulicach, a nie tylko w samochodach.
Problem rozumie również wiceprzewodniczący rady Ireneusz Rejmus. Przypomniał, że on już kilka lat temu wnioskował o większe zainteresowanie policji tym, co się dzieje w klatkach bloków.
Głos w tej sprawie zajął również Piotr Wlizło. Radny był zdziwiony, że mieszkańcy takie problemy zgłaszają do radnych.
- W każdej klatce jest informacja, jaki dzielnicowy obsługuje ten teren. Każdy wychodząc z domu, taką informacje widzi – mówił Piotr Wlizło – Lepiej, żeby ludzie zgłaszali problem bezpośrednio do dzielnicowego.
Starosta Janusz Welenc o sprawie poinformuje komendanta policji. W ubiegłym roku Powiat przekazał pieniądze na dodatkowe patrole. Welenc poinformował radnych, że jeżeli będzie taka potrzeba, w tym roku również to zrobi.

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. patroli jest dużo nie narzekajcie #1279447 | 82.160.*.* 26 gru 2013 17:12

  Wczoraj pan Sz. mimo świąt patrolował teren sumiennie. W Lutocinie zatrzymywał jadących z Boguszewca bez wyjątku. Mimo tego, że robił to niezgodnie z przepisami, gdyż do kontroli nie mozna robić kolejki. No cóż trzeba poprawić statystyki bo jest koniec roku. Pierwsze miejsce w ilości mandatów musi być zachowane. Będą awanse i nagrody oraz miejsce po Składanowskim na szefa drogówki czeka.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. jaja #1278124 | 164.126.*.* 23 gru 2013 19:29

  A inny artykuł mówi,że w Żurominie jest bezpiecznie ,to co robić zwalniać policjantów czy zwalniać radnych a może zwiększać listę radnych i liczbę policjantów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. wit #1274537 | 83.6.*.* 18 gru 2013 21:37

  Policjanta w gminie Kuczbork to można zobaczyć jak zatrzymuje rowerzystów i "suszy" samochody. Ale konia z rzędem dla tego kto zna nazwisko dzielnicowego. Pewnie "poprawiło" się bezpieczeństwo w gminie. Widać to po dewastowanych przystankach parkach itd. POZDROWIENIA PANIE DZIELNICOWY !

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Jerry #1273765 | 87.205.*.* 17 gru 2013 23:18

  Co z tego ze jest duzo policjantow? Jak oni sie boja zwrocic uwage. Wiedza z kim nie moga sobie pogrywac bo sie autentycznie boja. W powiecie zurominskim jest nastepujaca sytuacja: zamozni mieszkancy moga przekraczac przepisy ruchu drogowego bezkarnie a margines spoleczny robi co chce. Policja to ukarze najwyzej pijanego rowerzyste czy solidnego obywatela.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Sąsiad #1273522 | 188.33.*.* 17 gru 2013 19:44

  Na ulicach powinno być widac patrol policji , dlaczego nie ma policjantów na ulicy? A czym zajmuje się straż miejska w Żurominie? Chyba co innego znaczy zobaczyć policjanta, a co innego zobaczyć jego samochód służbowy który przemknął?

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (11)