Poniedziałek, 23 kwietnia 2018. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Żuromin. Charytatywnie dla domu dziecka

2013-12-18 13:15:02 (ost. akt: 2013-12-18 13:20:40)
Można było wylicytować m.in. pluszowego św. Mikołaja

Można było wylicytować m.in. pluszowego św. Mikołaja

Podziel się:

To już druga licytacja mikołajkowa w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunką Anna Wronkowską przygotowali po raz kolejny licytację, z której to pieniądze trafią do ubogich rodzin i na rzecz Domu Dziecka w Rypinie.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

To była druga mikołajkowa licytacja na rzecz ubogich i podopiecznych Domu Dziecka w Rypinie zorganizowana w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie. Sala gimnastyczna, 6 grudnia, nie służyła do zajęć wychowania fizycznego, a jako miejsce licytacji.
- Młodzież sama zrobiła ciasta, rogaliki i inne słodkości, które można było w trakcie tego dnia zakupić, a tym samym wspomóc naszą akcję – mówi opiekunka samorządu uczniowskiego Anna Wronkowska.
Zaangażowani w licytację byli zarówno uczniowie jak i kadra pedagogiczna. W piątkowe przedpołudnie można było wylicytować bardzo atrakcyjne przedmioty. Największą popularnością cieszyły się przedmioty pochodzące od żuromińskiego „fightera” mistrza federacji PLMMA w kategorii 66 kilogramów Kamila Łebkowskiego z walki na gali w Bieżuniu - rękawice i koszulka. Do licytacji przygotowane były także ręcznie robione bombki, gra karciana, a nawet wizyta u dentysty.
- Były również „zielone karty”, czyli zwolnienia z pytania lub kartkówki – dodaje Wronkowska.
Te licytacje cieszyły się również dużym zainteresowaniem uczniów. Podobnie jak „wykup” na kilka dni miejsca parkingowego tuż przed szkołą, które należały do tej pory do nauczycieli. W ubiegłym roku kwota, jaką zebrała szkoła to 1500 zł. W tym roku szacuje się, że będzie większa.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Pokręt #1274692 | 188.33.*.* 19 gru 2013 07:23

    Stawili się włodarze Powiatu i Gmin???????? a także włodarze parafii z terenu powiatu? Nie zostali zaproszeni? a może mała ilość punktów na taakim spotkaniu a duży wydatek z kieszeni.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz