Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Żuromin. Inwestycje w 2014 roku. Szału nie ma

2013-12-19 11:32:14 (ost. akt: 2013-12-19 11:34:05)
 Rada Miejska przyjęła budżet na przyszły rok

Rada Miejska przyjęła budżet na przyszły rok

Podziel się:

Budowa dróg, kanalizacji, chodników, placów zabaw – to plany inwestycyjne Rady Miejskiej w Żurominie na przyszły rok. W sumie zaplanowano nowych inwestycji za ponad 700 tys. złotych. W porównaniu z rokiem 2013 budżet ten jest niewielki.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w piątek 13 grudnia radni zatwierdzili budżet na przyszły rok. I mimo że to był piątek trzynastego a obrady rozpoczęły się o godzinie 13:00, budżet został zatwierdzony bez żadnych przeszkód. Choć kwota przeznaczona na inwestycje w przyszłym roku jest o wiele mniejsze niż w roku 2013 (wtedy zaplanowano inwestycji za ponad 2,5 miliona złotych). W sumie nowych inwestycji zaplanowano za 736 541 złotych.

Planowane inwestycje na terenie gminy
Na przyszły rok zaplanowano: zakup wiat przystankowych w Kruszewie, Raczynach, Będzyminie, budowę ulicy Trakt w Rozwozinie, projekt budowy kanalizacji deszczowej i modernizacji ulicy Centralnej w Dębsku, modernizację drogi w Tadajówce, w Młudzynie zaplanowano remont drogi i budowę kanalizacji deszczowej, budowę drogi w Kliczewie Małym, budowę placu zabaw przy szkole w Poniatowie, budowę boiska z placem zabaw w Olszewie, zakup elementów placu zabaw w Kosewie, Dębsku, Rzężawach i Brudnicach oraz wykup gruntu i budowę placu zabaw we Franciszkowie.

…w mieście
W Żurominie zaplanowano budowę kanalizacji deszczowej przy ulicy Spokojnej, modernizację ulicy Wierzbowej, ulicy Działkowej, chodnika przy ulicy Zwycięstwa, budowę kanalizacji sanitarnej przy ulicy Grunwaldzkiej.
Budżet został przyjęty przy 3 głosach wstrzymujących (Krzysztofa Jakubowskiego, Andrzeja Staronia i Wojciecha Rochny). Burmistrz Nosek dziękował radnym za przyjęcie uchwały budżetowej. Szczególnie podziękował skarbnik za pracę włożoną skonstruowanie budżetu.
- Życzę, żeby każdy był zadowolony z pracy na rzecz społeczeństwa – mówił radnym Nosek.
Burmistrz mówił również, że przyszły rok będzie skromniejszy i do budżetu trafi mniej środków. Jak wyjaśnił spowodowane jest to brakiem dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa mazowieckiego.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Koleś #1277576 | 31.175.*.* 22 gru 2013 22:34

    Cieniutko ale dobrze kombinuje, ale czy ...

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. za radny #1275221 | 31.174.*.* 19 gru 2013 15:44

    W Franciszkowie to niech pobudują plac zabaw przy sklepie z piwem,dzieci nie ma to dorośli pobujają się na konikach albo i w piachu babkę postawią.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz