Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Siatkówka. Rosario ogrywa Plas w barażu

2013-12-22 12:00:00 (ost. akt: 2013-12-20 11:58:16)
Silne ataki kończyły się zdobyciem punktów

Silne ataki kończyły się zdobyciem punktów

Podziel się:

Dwa gładkie zwycięstwa bez straty seta zanotowały młodziczki grające w kategorii kadetek, Rosario Lubowidz w barażowym starciu o awans do I ligi. Plas Warszawa w obu spotkaniach nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Rosario Lubowidz w rewelacyjnym stylu wygrało swoją grupę rozgrywkową w II lidze. W dziesięciu spotkaniach podopieczne trójki szkoleniowców – Marka Zielińskiego, Zbigniewa Margalskiego oraz Artura Kubkowskiego wygrały wszystkie mecze. W nich straciły zaledwie jednego seta, co jest niezwykłym wyczynem. Dodać należy, że zespół tworzą zawodniczki młodsze, bo z kategorii młodziczek i rywalizując w kadetkach (starszej kategorii), nie mają sobie równych. Po wygraniu ligi przyszedł czas na kolejne wyzwanie. Rosario Lubowidz tym razem w spotkaniu barażowym miała czekać trudniejsza przeprawa. Siatkarki z naszego powiatu mierzyły się z Plasem Warszawa, który rywalizował w II lidze grupie A o awans do I ligi.

Miało być trudniej, było jak zwykle

W czwartek piątego grudnia mecze barażowe Rosario rozgrywało przed własną publicznością. O godzinie 16:00 rozpoczęło się pierwsze spotkanie o awans. W niewielkiej sali w Lubowidzu lepiej radziły sobie zawodniczki gospodarzy. Nie tylko z racji rozgrywania spotkania na własnym terenie, ale także zdecydowanie górowały nad przeciwniczkami umiejętnościami siatkarskimi. Już pierwsza partia pojedynku nie pozostawiła złudzeń, kto z parkietu zejdzie zwycięsko. Dobra, często punktowa, zagrywka, szczelny blok i dobra gra w ataku sprawiły, że Plas zdobył w tym secie ledwie dziewięć punktów. Nieco lepiej było w kolejnych partiach, gdzie warszawianki zdobywało odpowiednio dziewiętnaście i jedenaście punktów. Rewanżowy pojedynek odbył się po niedługiej przerwie. W tym spotkaniu znów Rosario rozdawało karty. Siatkarki z Lubowidza nie zgubiły koncentracji, wciąż grały na bardzo wysokim procencie skuteczności w ataku, dobrze funkcjonował blok. Spotkanie było bardzo podobne do poprzedniego i znów zakończyło się w trzech setach – do 11, 15 i 16.
- Obydwa mecze skończyły się naszym zdecydowanym zwycięstwem po 3:0. Mecze były cały czas pod naszą kontrolą, dzięki czemu zawodniczki rezerwowe mogły bardzo dużo czasu spędzić na boisku. W ostatnim secie drugiego meczu od początku do końca graliśmy pięcioma rezerwowymi – mówił zadowolony szkoleniowiec Rosario Zbigniew Margalski.
Baraż o wejście do pierwszej ligi kadetek wygrany.

Wyniki:
Rosario Lubowidz – Plas Warszawa 3:0 (25:9, 25:19, 25:11)
Rosario Lubowidz – Plas Warszawa 3:0 (25:11, 25:15, 25:16)

Skład: Weronika Trzeciak, Paulina Sobolewska, Natalia Mazurkiewicz, Milena Montowska, Marcelina Karpińska, Katarzyna Niderla, Wiktoria Lewandowska, Aleksandra Kąpińska, Klaudia Margalska, Anna Kąpińska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB