Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Żuromin. Nie mogą dojechać do domów. Radni raczej nie pomogą

2013-12-23 12:00:00 (ost. akt: 2013-12-20 12:09:25)
Mieszkańcy zgłosili problem z dojazdem radnym

Mieszkańcy zgłosili problem z dojazdem radnym

Podziel się:

Mieszkańcy nowego osiedla przy ulicy Wyzwolenia w Żurominie mają problem z dojechaniem do swoich posesji. Jedyna droga, która do nich prowadzi jest w opłakanym stanie. Nie ma tam asfaltu, a jedynie utwardzony pas działki. Grupa mieszkańców o rozwiązanie swojego problemu zwróciła się do burmistrza i radnych. - Nie chcemy tam chodników, asfaltu, oświetlenia. Chcemy tylko po prostu dojechać do swoich posesji bez uszkadzania swoich samochodów – mówił na wspólnym posiedzeniu komisji jeden z mieszkańców osiedla.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Grupa mieszkańców z osiedla domów jednorodzinnych przy ulicy Wyzwolenia w Żurominie przedstawiła swój problem radzie miejskiej podczas sesji. Mieszkańcy chcą mieć możliwość dojazdu do swoich posesji. Piaszczysta a często błotnista i dziurawa droga przysparza im wielu problemów
- W poniedziałek nie mogliśmy wyjechać z naszych działek. My nie chcemy wiele. Nie chcemy tam chodników, asfaltu, oświetlenia, tylko chcemy po prostu dojechać do swoich posesji bez uszkadzania podwozia w samochodach – mówił na wspólnym posiedzeniu komisji jeden z mieszkańców.
- Kupiliśmy domy a nie mamy do nich dojazdu – mówił inny mieszkaniec.
Zdaniem mieszkańców wystarczyłby remont drogi i jej utwardzenie. Póki co nie oczekują, że zostanie tam położony asfalt.
- Czy jeżeli teraz radni nie znajdą rozwiązania naszego problemu, to czy na przyszły rok możemy liczyć na możliwość przynajmniej remontu i umożliwienia wjazdu – pytał mieszkaniec osiedla.

W podobnej sytuacji jest wiele osób - mówi burmistrz

Burmistrz Żuromina Zbigniew Nosek wyjaśnił, że na tym etapie zatwierdzania budżetu na przyszły rok, to tylko radni mogą wprowadzić jakiekolwiek zmiany. W zamian jednak musieliby zrezygnować z jakiejś już zaplanowanej inwestycji. Wydaje się jednak, że na drogę w tym miejscy trzeba będzie jeszcze poczekać.
- W Żurominie jest wiele osób czekających na budowę drogi przy swoich posesjach – mówił burmistrz Zbigniew Nosek.

Na sesji Nosek poinformował radnych, że jeżeli pojawią się w przyszłym roku w budżecie miejskim dodatkowe środki, to w pierwszej kolejności będzie wnioskował o budowę ulicy Armii Krajowej i Anastazego Kołodziejskiego w Żurominie, następnie ulicy Chopina, potem Klonowej i Dębowej, a w następnej kolejności dopiero odcinka ulicy Wyzwolenia, o który wnioskowali mieszkańcy.

Radni nie poparli wniosku Jakubowskiego
Radny Krzysztof Jakubowski na sesji 13 grudnia wnioskował o wprowadzenie do budżetu budowy drogi prowadzącej do osiedla przy ulicy Wyzwolenia. Jego propozycja została poparta jedynie dwoma głosami.

Komentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. PSL #1279349 | 83.28.*.* 26 gru 2013 14:03

  Opozycyjny radny zapomniałeś dodać!

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Bórmjstsz #1279256 | 31.174.*.* 26 gru 2013 09:37

   Zapomnijcie o naprawie drogi. Przecież tam mieszka radny Bodenszwanc (przepraszam jak pomyliłem nazwisko). Nie wolno popełniać takich błędów.

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   1. Drogi #1279016 | 164.127.*.* 25 gru 2013 12:27

    Drogi są wszędzie potrzebne, i w Rozwozinie Chmielnickiemu(czy jak mu tam) i w Żurominie i w Dąbrowie. A czy ktoś pomyślał,że w Dębsku też jest potrzebna droga? i w Nadratowie też? I do Centrum Handlowego też droga potrzebna z drugiej strony, kiedy będzie naprawiona?może nigdy bo Zieliński przejął sklepik po Ewie Z. na Unitrze i nie da pobudować drogi.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. info #1278861 | 178.42.*.* 25 gru 2013 00:09

    Na modernizację ul. Chmielnej w Rozwozinie sa pieniądze? Za kwotę 163.006.98złotych brutto. Dlaczego tam sa pieniądze? A w mieście nie ma? Ktoś wie?

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. abcd #1278756 | 188.47.*.* 24 gru 2013 17:56

     Dobra gmina (samorząd, czyli ludzie których wybraliśmy aby dbali o nas) powinna SAMA zatroszczyć się o drogę dla mieszkańców i już dawno przewidzieć jej utwardzenie. Domy powstawały w ciągu liku lat - czas na to był. Jeśli 100 metrów drogi wymaga aż takich zachodów to świadczy ewidentnie o mizernych kompetencjach i radnych i burmistrza. Głupie gadki - INWESTYCJA- a rozchodzi się o trochę tłucznia i piasku. Bezsensowna postawa radnych (nikt z ich znajomych tam nie mieszka? Nie ma interesu wyborczego?)

     ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

     Pokaż wszystkie komentarze (14)