Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Święta z gwiazdą

2013-12-24 12:00:00 (ost. akt: 2013-12-23 08:46:36)
Z Łukaszem spotkaliśmy się w restauracji „U Rucińskich”

Z Łukaszem spotkaliśmy się w restauracji „U Rucińskich”

Autor zdjęcia: fot. mo

Podziel się:

Co prawda Łukasz Teodorczyk, jak mówi, gwiazdą się nie czuje, jednak jak inaczej nazwać człowieka, który jest pierwszym żurominianinem, który reprezentował nasz kraj w pierwszej reprezentacji najbardziej popularnej dyscypliny sportu. Przy okazji wywiadu przeprowadzanego dla Kuriera spytaliśmy Łukasza o Święta Bożego Narodzenia. Łukasz ceni sobie tę tradycję i najbardziej Święta lubi spędzać w rodzinnym Żurominie. Razem z rodziną, ale i znajomymi.

Fragment rozmowy Adama Ejnika i Michała Osieckiego z Łukaszem Teodorczykiem
Lubisz Święta?

Powiedzmy że lubię. No tak, lubię. Powiedzmy, że tak.

A co lubisz podczas tych Świąt?


Lubię rodzinną atmosferę Wigilii, ale też spotkania z przyjaciółmi, znajomymi, którzy porozjeżdżali się po kraju i świecie, a w tym czasie przyjeżdżają do Żuromina i można ich spotkać. Cenię sobie spotkania z tymi ludźmi, z którymi na co dzień ma się tylko kontakt telefoniczny czy przez Internet.
Wigilijny stół… czy jest coś takiego, co szczególnie lubisz?
Ja lubię wszystko, co mama zrobi. Naprawdę, nie mam jakichś faworytów – lubię wszystko. Kuchnia mamy jest najlepsza.
To będzie takie typowe obżarstwo świąteczne?
Myślę, że tak, ja nie mam kłopotów z wagą. Pojadę do klubu to dopiero będę się martwił, jak będzie kilka kilogramów za dużo. Ale jeśli nawet, to myślę, że szybko to zrzucę.
W Mikołaja pewnie już nie wierzysz?
Nie, już nie wierzę…
Ale prezenty zamówiłeś?
Listów do Mikołaja nie pisałem już dosyć dawno.
Czyli prezentów nie będzie?
Myślę, że coś tam będzie. Coś tam pod choinką znajdę. No i przede wszystkim to ja będę Mikołajem. Prezenty już zrobione. Zawsze starałem się bawić w Mikołaja, oczywiście w miarę możliwości i dalej to podtrzymuję. Co prawda nie przebieram się, ale zawsze coś pod choinkę podłożę.
Czytelnikom Kuriera chciałbyś złożyć jakieś życzenia?
Życzę wesołych, zdrowych i spokojnych Świąt w gronie rodzinnym. Żeby wszyscy, którzy gdzieś tam dalej mieszkają, dotarli do rodzin bez żadnych przygód. Żeby nikt tego świątecznego czasu nie spędzał w samotności i smutku. Poza tym życzą wszystkim Mikołaja z pięknymi i wymarzonymi prezentami, a przy stole wigilijnym zgody i miłości, jaka powinna być w każdej rodzinie.
My z kolei mamy życzenia noworoczne: żeby w przyszłym roku 2014 nasi Czytelnicy mogli emocjonować się Twoimi występami w drużynie narodowej i klubowej i razem z Tobą cieszyć się z wielu zdobytych bramek.
Zrobię wszystko co w mojej mocy.

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Monika #2212363 | 5.134.*.* 30 mar 2017 05:45

  Do "komentujących" : skąd w Was tyle jadu? Mentalność Polaka - komuś się coś w życiu udało, to trzeba opluć, bo pewnie nakradł albo ktoś nie daj Boże i pewnie niesłusznie dał za darmo. Skoro tak łatwo rozdają na prawo i lewo to dlaczego Wy nie dostaliście ? Dam radę. Najpierw wylejcie tyle potu co on na treningach, doświadczcie bólu jaki on wycierpiał, podnieście się po kontuzjach i właśnie takich beznadziejnych obelgach, a dopiero potem czepiajcie się jego żelu czy auta. Pracuje, zarabia, kupuje, proste jak konstrukcja cepa! Banda zawistnych sukinsynów !!!! Tak, właśnie jest gwiazdą. I jestem przekonana, że każde z Was życzyłoby tego swojemu dziecku lub bratu. Potraficie oczernić w internecie, bo tu każdy uważa, że jest anonimowy, a jak go na ulicy spotkacie to szczerzycie się i "co tam Łukaszku?".

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Pokręt #1279572 | 188.33.*.* 26 gru 2013 21:55

  Jego rozwój od początku idzie w złym kierunku, ktos tu wspomniał o włosach na żel, gdzies słyszałem, że samochód ma juz za ileś tam. Na piłkę nozna nie powinno byc dotacji. Lepiej przeznaczyć to na siatkówkę,skoki,piłke reczną i wiele innych dyscyplin, gdzie brak jest na chleb,badania, trenera i lekarza. Piłkarze nożni to rozwydrzona grupa sportowców gdzie najpierw kasa a później gra,widac to po miejscu w rankingu. Jesteśmy przed Wyspami Owczymi. Grać oczywiście, ale w szkołach w ramach zajęć fizycznych i zamiast religii.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Piąteczka #1279342 | 83.24.*.* 26 gru 2013 13:42

  Dlaczego tego zdolnego chłopaka zaraz walicie w czambuł? Jest zdolny , jak będzie pracowity i będzie die rozwijał na pewno niektórym gały wylezą na wierzch i trafi za bezczelna krytykę przepraszać. Deyna , Boniek , Lato czy Lubański od razu nie narodzili się gwiazdami , tak ,ze spokojnie , troszeczkę pokory szanowni krytycy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Święta z gwiazdą #1279151 | 88.156.*.* 25 gru 2013 20:42

  ... chyba betlejemską. To, że kopnął piłkę kilka razy w reprezentacji nie czyni z niego gwiazdy. Gwiazda Deyna i gwiazda Teodorczyk - tylko gimbus postawi tu znak równości...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. xXx #1279125 | 178.42.*.* 25 gru 2013 19:10

  Te tytuły artykułów po prostu rozwalają, najpierw "Gotuj z VIPem" teraz "Święta z gwiazdą".

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (6)