Czwartek, 23 lutego 2017. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Prezenty dla dzieci z gminy Kuczbork

2013-12-25 12:00:00 (ost. akt: 2013-12-23 09:04:39)
Mikołaj rozdał 38 prezentów, sprawiając dzieciom wielką frajdę

Mikołaj rozdał 38 prezentów, sprawiając dzieciom wielką frajdę

Autor zdjęcia: fot. ae

Podziel się:

Niezwykła choinka miała miejsce w czwartek 19 grudnia w Zielonej. 38 dzieci z gminy Kuczbork otrzymało prezenty. Niecodzienne zaś było to, że prezenty w większości pochodziły od innych dzieci. Zebrane były podczas charytatywnej zbiórki zabawek.

Adam Ejnik
redakcja@kurierzurominski.pl

Młodzi aktywiści z Platformy Obywatelskiej w gminie Kuczbork zorganizowali akcję „Platforma dzieciom”. Najpierw zachęcili do współpracy sponsorów, potem zorganizowali zbiórką zabawek. Na koniec 19 grudnia odbył się huczny finał akcji.
Zabawa choinkowa rozpoczęła się o godzinie 18. Na początku Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Zielona kierowana przez kapelmistrza Józefa Rochonia zagrała dla zebranych kolędy. Potem główną część uroczystości rozpoczęli powitaniem gości i podziękowaniami dla sponsorów Ewelina Wypych i Krzysztof Peć – organizatorzy przedsięwzięcia. Głos zabrał również ksiądz proboszcz parafii Kuczbork ks. Antoni Kosiorek. Ksiądz złożył życzenia zebranym oraz pochwalił mobilizację mieszkańców i umiejętność wzajemnego pomagania sobie. Następnie w oczekiwaniu na Mikołaja uczestnicy choinki zjedli obiad.
Po chwili do sali wszedł niecierpliwie wyczekiwany Święty Mikołaj. Co prawda jak na Mikołaja był strasznie wychudzony, ale prezenty miał ciężkie i duże.
Podarunki te przygotowane zostały dzięki pomocy mieszkańców gminy Kuczbork oraz sponsorów akcji: firmie Sequoja Jarosława Wypycha, Krzysztofowi Jakubowskiemu radnemu z Żuromina, cukierni Krzysztofa Dobiesza „Magdalenka”, Łukaszowi Sarnowskiemu, Annie Szydłowskiej, Agnieszce i Mirosławowi Jastrzębskim, Krzysztofowi Chościńskiemu, Bożenie i Mariuszowi Błażejczykom, Sylwii i Piotrowi Retkowskim (AGG Sport), Marioli i Rafałowi Zomkowskim, Wiesławowi Dobieszowi (Inter Monet Żuromin), Anecie Goliat radnej powiatowej, Zespołowi Allegro Dance, Dominice Łukaszewskiej i Michałowi Peciowi, Barbarze i Adamowi Głuszkom, Bożenie Milewskiej, Piotrowi Wypychowi (uprawa pieczarek), Beacie i Arkadiuszowi Raźniakom, Annie i Andrzejowi Gosikom, Danucie Jakubowicz, Alinie i Marianowi Kobylińskim, Barbarze i Eugeniuszowi Bochenkom, członkom PO Kuczbork i PO RP Żuromin oraz OSP Zielona na czele z prezesem Jackiem Wypychem, KPP Żuromin Grażynie Wypych, pani Górczewskiej, Józefowi Rochoniowi, Markowi Markowskiemu i Bartoszowi Jarzynce.

Komentarze (45) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Adam #1295614 | 31.175.*.* 14 sty 2014 16:29

  Szczekacze powiązani z rządzącym gangiem nie powinni podszywać się pod WZU dla odwrócenia uwagi od swoich śmierdzących poczynań.

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. powiat #1294996 | 188.33.*.* 14 sty 2014 00:45

   WZU skoro tak uważacie ze PO tonie to popatrzcie na siebie podbieracie i namawiacie ludzi z różnych partii aby wystąpili z ich szeregów a potem wykorzystujecie ich jak pionki na szachownicy sami nic nie potraficie zrobić. Oczerniacie wszystkich a sami widzicie tylko swoje nosy . Dobra rada dla was nie macie szans !!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. WZU #1293827 | 79.191.*.* 12 sty 2014 22:22

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Po to już praktycznie nie istnieje wszystkie szczury uciekają z tonącego statku.

   1. SSSS #1293212 | 164.126.*.* 12 sty 2014 13:00

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Słuszną linię ma POwska władza - ha ha ha!!! Widać to dobitnie po działaczce PO! Ocieplanie wizerunku?

   2. Święty #1288022 | 188.33.*.* 6 sty 2014 17:25

    30 kwietnia 2001 roku JP2 ogłosił? List apostolski Sacramentorum sanctitatis. List ten ustalił? wyłączność kompetencji Kongregacji Nauki Wiary w przypadkach wykorzystywania seksualnego dzieci przez duchownych oraz, łącznie z dokumentem Ad exsequendam ecclesiasticam legem wydanym 18 maja 2001 roku, określił? normy proceduralne dla tych przypadków. Oznacza to, że sprawy pedofilii i molestowania w Kościele mają być rozpatrywane "za zamkniętymi drzwiami" i wszystkie dowody mają być tajne przez 10 lat od momentu osiągnięcia przez ofiarę pełnoletności - co powoduje przedawnienie sprawy i uniemożliwia wyciągnięcie konsekwencji finansowych wobec Kościoła. Ponadto w myśl litery listu duchowny postawiony zostaje w sytuacji konfliktu lojalności. Jako obywatel zobowiązany jest do powiadomienia organów ścigania, ale papieskie zalecenia de facto nakazują mu zachowanie takiej wiedzy w tzw. sekrecie papieskim, równoznacznym z tajemnicą spowiedzi.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (45)