Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Lutocin. Dzieci spotkały się przy choince

2013-12-26 12:00:00 (ost. akt: 2013-12-23 09:27:44)

Podziel się:

Śpiewali piosenki, deklamowali wiersze, tańczyli i odgrywali swoje pierwsze aktorskie role – w taki sposób przedszkolaki z Lutocina przywitały Świętego Mikołaja.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

„Spotkanie przy choince” – spotkanie pod taką nazwą 17 grudnia zorganizowali nauczyciele i dyrekcja Samorządowego Przedszkola w Lutocinie.
Przedszkolaki tym samym skróciły sobie czas oczekiwania na prawdziwe Święta. W tę przedszkolną imprezę zaangażowane były wszystkie grupy. Jak relacjonuje nam p. Justyna Jędrzejak:
Grupa „Biedronek” zaprezentowała piosenki i wiersze o tematyce świątecznej oraz umiejętności instrumentalne i taneczne na bazie muzyki klasycznej G.F Haendla z wykorzystaniem metody Batti Strauss.
Grupa „Jabłuszek” przedstawiła inscenizację pt. „Czarodziej Rok i jego rodzina”, w której wykorzystano autorskie teksty, aktorskie umiejętności dzieci, bliskie przedszkolakom piosenki i fantazyjne stroje oparte na kolorystyce pór roku oraz muzyce klasycznej A. Vivaldiego.
Grupa „Muchomorków” w bajecznych strojach zaprezentowała znane wszystkim przedstawienie teatralne pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” przeplatane nastrojową muzyką świąteczną i klasycznym tańcem.
W spotkaniu brały udział nie tylko przedszkolaki: podziwiać ich mogli rodzice, rodzeństwo i najbliżsi. W kulminacyjnym momencie zjawił się w przedszkolu również Święty Mikołaj, który obdarował dzieci świątecznymi paczkami.
Głównym organizatorem spotkania była dyrektor Bożena Janicka. Program artystyczny i choreografię dla poszczególnych grup dziecięcych przygotowały wychowawczynie M. Gałka, M. Kamińska, K. Pstrągowska oraz J. Jędrzejak. W organizacje i obsługę uroczystości aktywnie włączyli się też rodzice przedszkolaków i inni pracownicy przedszkola.
- Spotkanie było magiczne – pisze nam wychowawczyni Justyna Jędrzejak – w czasie trwania uroczystości panowała radosna zabawa, a nastrój był niezwykle rodzinny – dodaje.

Organizatorzy pragną podziękować Wszystkim Pracownikom, Partnerom, Darczyńcom i Sympatykom Przedszkola Samorządowego w Lutocinie i życzą im Radosnych Świąt Bożego Narodzenia i Do Siego Roku!
My z kolei gratulujemy organizatorom i ich wychowankom zaangażowania i profesjonalizmu

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB