Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Zima jeszcze się na dobre nie zaczęła, a problem już jest

2013-12-27 12:43:28 (ost. akt: 2013-12-27 12:45:34)
Zdaniem Tańskiego już pierwszy atak zimy spowodował chaos na drogach powiatowych

Zdaniem Tańskiego już pierwszy atak zimy spowodował chaos na drogach powiatowych

Podziel się:

- Dlaczego doszło do takiego chaosu na drogach – pytał radny Marek Tański – Drogi były przez dwa dni nieprzejezdne. Zdaniem radnego firma, która wygrała przetarg na zimowe utrzymanie dróg, już w pierwszym starciu z zimą, nie poradziła sobie.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl
Na wspólnym posiedzeniu Komisji Rady Powiatu radny Marek Tański zgłosił problem nieprzejezdnych dróg w czasie pierwszego i jak do tej pory jedynego ataku zimy w tym roku. Jego zdaniem niektóre drogi były nieprzejezdne przez dwa dni. Radnego interesował rozstrzygniecie przetargu na zimowe utrzymanie dróg powiatowych.
- Dlaczego doszło do takiego chaosu – pytał Tański – Jakie działania zostaną podjęte, żeby na przyszłość nie było takich sytuacji.
Zdaniem radnego to wina firmy, która wygrała przetarg.
- Jeżdżę od 40 lat po terenie i nigdy tak nie było, a to nie był wcale taki gwałtowny atak zimy – mówił radny - Jakoś co roku wszystkie firmy dawały sobie radę, a w tym roku bijmy się w pierś.

Chaosu nie było
Zdaniem Wicestarosty Mieczysława Olszlegiera, żadnego chaosu nie było. Wyjaśnił, że rzeczywiście kierowcy z firmy zajmującej się zimowym utrzymaniem dróg powiatowych tego dnia dojechali do Żuromina później, ale to nie było znaczące opóźnienie.
- Przetarg wygrała firma z Płocka, bo spełniała wszystkie warunki i była firmą najtańszą – wyjaśnił Mieczysław Olszlegier - to było pierwsze działania tej firmy w terenie, a jej dotarcie się na naszym terenie nabiera pozytywnych aspektów.
Olszlegier poinformował, że kierownik Powiatowego Obwodu Dróg rozmawiał o tej sytuacji z kierownikiem firmy. Rozmowa przebiegła rzeczowo i takich sytuacji więcej ma nie być.
Zdaniem wicestarosty drogi tego dnia zostały uprzątnięte zgodnie ze standardem zimowego utrzymania dróg powiatowych. Co oznacza, że nie było sytuacji, że droga była nieprzejezdna przez dłużej niż 48 godzin.
Olszlegier jednak ostrzega
- Jeżeli będziemy mieli do czynienia z gwałtownymi atakami zimy i obfitymi opadami śniegu, to nie wątpliwie takie sytuacje będą się powtarzać, dlatego że w trakcie dwóch godzin czy trzech nie jesteśmy w stanie udrożnić 300 km dróg powiatowych – mówił wicestarosta.

Komentarze (31) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ole #1309260 | 83.15.*.* 29 sty 2014 07:24

  zapraszamy do gminy Bieżuń tam dopiero można zobaczyć koniec świata ,a właściwie nie można bo większość dróg nieprzejezdnych------ HORROR

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. maszka #1308422 | 178.56.*.* 28 sty 2014 09:58

   Bardzo dziękuję za pomoc i poświęcony mi czas panu Osieckiemu z redakcji. Dodzwonienie się o pomoc do radnego niemożliwe, w biurze zarządu dróg tez sekretarka zapełniona i nic z tego. Pytam się jak i kogo mam poinformować że od 3 dni ludzie mordują się z nie odśnieżoną droga która nota bene maja tez iść dzieci do szkoły i dorośli na przystanek oddalony 2km. Szef firmy do którego wczoraj się dodzwoniłam twierdzi że gmina daje mu tylko tyle kasy ze starcza na 4 ciągniki a ma 300 km drogi do codziennego odśnieżania. Czemu nie można wybrać firm naszych z terenu powiatu tylko aż z tak daleka?

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Japa #1308010 | 83.28.*.* 27 sty 2014 19:10

   Mnie jako przeciętnego zjadacza chleba nie interesuje kto wygrał przetarg. Mnie zależy na tym aby po intensywnych opadach w kilkanaście minut był widoczny w działaniu plug odśnieżny. W dniu dzisiejszym już po południu na ulicach miasta Żuromina śnieg powyżej kostek, brak jakichkolwiek śladów odśnieżania no możne za wyjątkiem niektórych chodników i dróg - ulic wojewódzkich. Jak widać przetargi przetargami a ulice zasypane śniegiem. Czyżby zima znowu zaskoczyła? Kogo?. Drogowców czy miejscowe władze?

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Powiatowy Rejon Dróg!!! #1307307 | 178.42.*.* 26 sty 2014 18:38

   ,,Przetarg wygrała firma z Płocka , bo spełniała wszystkie warunki i była firmą najtańszą"- wyjaśnił Mieczysław Olszlegier. A ja mam pytanie do pana redaktora czy mógłby się zapytać do czego nam Powiatowy Rejon Dróg w Żurominie skoro odśnieżaniem zajmuje się firma z Płocka. Ile ludzi tam pracuje i po co było utworzenie stanowiska super dyrektora i ile ono nas kosztuje. Ile kosztuje utrzymanie Powiatowego Rejonu Dróg rocznie. Czy nie pracują tam osoby które osiągnęły wiek emerytalny lub nie są na emeryturach blokując miejsca pracy bezrobotnym. Tu panie Tański trzeba się dowiedzieć o co w tym wszystkim chodzi. Latem jeździć po drogach i łopatami zaklejać dziury to żadna sztuka. Ile osób siedzi w biurze co robi sztab pracowników zimą? A zimą za pieniądze podatników odśnieża firma z Płocka i jeszcze jak to stwierdza rzeczowo pan Tański robi to źle.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. xerot #1307288 | 31.62.*.* 26 sty 2014 18:05

   Dziś od rana pada śnieg, większość kierowców jadących od 12 w południe na Rypin , omijała zaspy zjeżdżając na Rozwozin i objazdem na Raczyny. Nic to nie dawało bo pod Raczynami stali po kilka aut w polu. Czekali by jeszcze długo długo , bo dziś nie jechał ani jeden pług a jest 18. Jadąc od Żuromina trzeba było jechać po 35km na godz miejscami jak przed Poniatowem dało się jechać tylko jednym pasem. Czy musi być tak co roku że służby biorą kasę a ludzie i tak nie dają rady dojechać choćby do głównych dróg? Jestem osobą niepełnosprawną i choć tyle się trąbi o pomocy to doprosić się odśnieżenia choćby drogi nie sposób. Tylko tyle bo o przyjechaniu karetki pewnie tez bym mógł pomarzyć.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (31)