Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Piłka ręczna. Brązowy medal szczypiornistów z bieżuńskiego gimnazjum

2013-12-29 12:00:00 (ost. akt: 2013-12-27 15:18:25)
Piłkarze ręczni z Bieżunia z brązowymi medalami wywalczonymi w Borkowie Kościelnym

Piłkarze ręczni z Bieżunia z brązowymi medalami wywalczonymi w Borkowie Kościelnym

Podziel się:

Trzecie miejsce zajęło Gimnazjum w Bieżuniu na XIII Mazowieckiej Gimnazjadzie w piłce ręcznej chłopców. To duży sukces zawodników trenowanych przez Daniela Liszewskiego. Sukces mógł być jeszcze większy, ale w półfinale nasi szczypiorniści przegrali po dogrywce i musieli zadowolić się grą o brąz.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Duży sukces odnieśli piłkarze ręczni z Gimnazjum w Bieżuniu. Podopieczni Daniela Liszewskiego, którzy przygotowywali się do tej imprezy od połowy sierpnia zaprezentowali wysokie umiejętności, co zaowocowało brązowym medalem w finale XIII Mazowieckiej Gimnazjady w Borkowie Kościelnym.

Pechowy początek
Najważniejsza impreza dla gimnazjalistów z Bieżunia rozpoczęła się bardzo pechowo.
- Bramkarz Adrian Kluczewski zmagał się z uczuleniem, które objawiło się opuchlizną pod oczami i ogólnym osłabieniem – mówi trener Daniel Liszewski - Ponadto w pierwszych minutach inaugurującego spotkania rozcięty łuk brwiowy wyeliminował z gry rozgrywającego Huberta Staniszewskiego – dodaje.
Na szczęście to był koniec nieprzyjemności związanych z kontuzjami. Sama gra naszych zawodników wyglądała nieźle, choć w początkowych fragmentach było widać zdenerwowanie. Cała impreza okazała się ciężką przeprawą. Przygotowane przez szkoleniowca warianty rozegrania piłki w ataku oraz gry w defensywie przynosiły wymierne efekty. Po dwóch ciężkich bojach, najpierw wygranym jedną bramką spotkaniu z Czerwinem i remisem z Iłżą, młodzi szczypiorniści zapewnili sobie awans do kolejnej fazy.

Dogrywka i „mały finał”
Awans pozwolił szczypiornistom z Bieżunia myśleć o medalu. Bieżunianie byli blisko awansu i gry nawet o złoto. W regulaminowym czasie gry (dwadzieścia minut) mecz półfinałowy zakończył się remisem. Zarządzono dogrywkę, ale w tej skuteczniejsi byli już rywale z Radziejowic. Mecz o trzecie miejsce to ponowne spotkanie grupowych rywali. Podopieczni Liszewskiego znów zmierzyli się z Czerwinem, ale tym razem wygrali bardziej zdecydowanie, bo aż sześcioma bramkami. Tym samym bieżunianie zajęli trzecie miejsce, a na ich szyjach zawisły brązowe medale. Dobra postawa zespołu nie przeszła niezauważona. Na indywidualne wyróżnienie, najlepszego zawodnika turnieju, zasłużył Aleksander Osiecki.

Skład Gimnazjum w Bieżuniu: Adrian Kluczewski, Patryk Łaszkiewicz, Daniel Kotowski, Mateusz Rutkowski, Paweł Kaźmierczak, Karol Budzich, Łukasz Budzich, Aleksander Osiecki, Łukasz Grabowski, Adrian Kapela, Hubert Staniszewski
Trener: Daniel Liszewski

Grupa I
Borkowo Kościelne – Radziejowice 6-8
Krzesk –Borkowo Kościelne 7-5
Radziejowice – Krzesk 6-9

Grupa II
Bieżuń – Czerwin 6-5
Czerwin – Iłża 10-8
Iłża – Bieżuń 10-10

I półfinał:
Bieżuń –Radziejowice 10-10 d.12-13
Czerwin – Krzesk 6-12

Mecz o V miejsce
Borkowo – Iłża 7-9

Mecz o III miejsce
Czerwin – Bieżuń 8-14

Finał
Krzesk – Radziejowice 12-6

Klasyfikacja końcowa:
1. Gimnazjum Krzesk Królowa Niwa
2. Gimnazjum w Radziejowicach
3. Gimnazjum w Bieżuniu
4. Gimnazjum w Czerwinie
5. Gimnazjum Iłża
6. Gimnazjum w Borkowie Kościelnym

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB