Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Regina Kwiatkowska nie żyje

2013-12-31 12:00:00 (ost. akt: 2013-12-30 20:05:18)
Regina Kwiatkowska nie żyje

Regina Kwiatkowska nie żyje

Podziel się:

W niedzielę 22 grudnia tuż przed Świętami Bożego Narodzenia zmarła Regina Kwiatkowska dyrektorka Powiatowo-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żurominie. Żyła 57 lat.

Adam Ejnik
redakcja@kurierzurominski.pl

15 listopada Regina Kwiatkowska poszła na chorobowe zwolnienie. Do pracy już nie wróciła. 22 grudnia zmarła w szpitalnym łóżku.

Walczyła z chorobą
Jak mówią bliscy, Regina Kwiatkowska długo walczyła z chorobą i nie chciała się poddać. W ostatnich dniach była już jednak bardzo słaba i nie miała siły walczyć. Trudno to sobie wyobrazić. Regina Kwiatkowska w swym codziennym zawodowym życiu była niezwykle charyzmatyczna, pełna energii i przede wszystkim pasji, którą zarażała wszystkich dokoła. Potrafiła mobilizować do pracy jak doświadczony psycholog. Miała to we krwi.

W bibliotece smutek

Pracownicy biblioteki wspominają dyrektor jednoznacznie: była niezwykle aktywna, zmieniła bibliotekę z miejsca, gdzie wypożycza się książki, w źródło kultury czytelniczej.
W Bibliotece panuje smutek. Pracownikom trudno uporać się z myślą, że do pracy nie przyjdzie już ich dowódca i przyjaciel.
Dyrektorka po każdej akcji podkreślała, że owoc jej, to efekt działania pracowników biblioteki. Zawsze znalazła miłe słowo dla swoich pracowników. Trudno było nie szanować takiego dyrektora.

Zawodowa aktywność dyrektor
Nasze wspomnienie o dyrektor Kwiatkowskiej jest także niezwykle pozytywne. Akcje, które przygotowała dyrektorka, trudno zliczyć.
Przez 10 lat swej pracy na stanowisku dyrektor biblioteki zorganizowała dziesiątki spotkań ze sławnymi ludźmi. Chociażby ostatnio z Barbarą Rosiek, Leonem Wiśniewskim czy Tomaszem Sekielskim, a wcześniej z Moniką Sawicką, Agnieszką Lis, Filipem Łobodzińskim, Dorotą Gellner.
Organizowała szereg akcji dla dzieci i młodzieży – konkursy, ferie, wakacje. Współpracowała z wieloma organizacjami czy to powiatu: szkoły, Żuromińskie Centrum Kultury, Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu, Kurierem Żuromińskim; czy z Polski: Caritas.
Pracowała z młodzieżą, zakładając żuromiński wolontariat. Uczyła tym samym pomagać innym. Wraz z wolontariuszami odwiedzała chorych na oddziale paliatywnym, niosąc im odrobinę radości.
Gdybym chciał wymienić wszystkie zasługi Reginy Kwiatkowskiej dla miasta i powiatu, nie zmieściłbym ich w Kurierze.
Regino Kwiatkowska, będzie nam Ciebie bardzo brakowało.
Szczere kondolencje składamy rodzinie oraz bliskim zmarłej.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. xxx #1284364 | 83.31.*.* 2 sty 2014 16:54

    Może czasem lepiej nic nie pisać....

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. memento mori #1283993 | 83.24.*.* 2 sty 2014 12:01

    Jak szybko zapominamy o ludziach świadczy fakt, że nie pojawił się przy tej smutnej wiadomości ani jeden wpis wspominający zmarłą. Nie znałam Zmarłej zbyt dobrze, wydawała mi się kobietą energiczną, aktywną, pomysłową, sprawiała wrażenie niezwyciężonej. Co po Niej pozostało? Notatka w Kurierze i kilka deklaracji nielicznych, że będą pamiętać. Tylko jak długo? Niestety wydaje nam się, że świat bez nas nie przetrwa, to nieprawda, życie będzie się toczyło dalej, jakby nas w ogóle nie było. Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz