Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Żuromin. Odpowiedź Starosty w sprawie ul. Szpitalnej

2013-12-31 12:00:00 (ost. akt: 2013-12-30 20:08:36)
Starosta odpowiada na interpelację

Starosta odpowiada na interpelację

Podziel się:

Starosta Janusz Welenc odpowiedział na interpelację radnego marka Budzicha w sprawie ulicy Szpitalnej. Radny pytał, czy w sprawie działek starosta poświadczył przed notariuszem nieprawdę, czy starostwo postępowało zgodnie z prawem. Z odpowiedzi wynika, że prawo nie zostało złamane.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Radny Powiatu Żuromińskiego Marek Budzich złożył interpelacje w sprawie działek przy ulicy Szpitalnej. Chodzi konkretnie o działki, w związku z którymi mieszkańcy prowadzili spór z Starostwem. Radny chciał uzyskać informacje, czy przedstawiciele Zarządu Powiatu poświadczyli nieprawdę przed notariuszem w sprawie sprzedaży jednej z działek. Chodzi o to, że poświadczyli, że nieruchomość nie jest obciążona jakimikolwiek roszczeniami. Wówczas już Marek Markowski wnioskował o zwrot wywłaszczonej jego rodzinie w latach osiemdziesiątych działki. Z odpowiedzi wynika, że Starostwo miało prawo sprzedać działkę, ponieważ było jej właścicielem. W tym czasie w stosunku do tej działki nie toczyło się żadne postępowanie administracyjne ani sądowe w zakresie kwestii własnościowych. Jedynie można było domniemywać, że Markowskiemu w tym czasie chodziło o zwrot wywłaszczonej działki. W czasie jej sprzedaży, również w księdze wieczystej nie było żadnych wpisów dotyczących obciążeń nieruchomości. Na dzień podpisywania aktu notarialnego działka nie była obciążona jakimikolwiek roszczeniami. Zdaniem Starosty co do poinformowania mieszkańców o możliwości zwrotu wywłaszczonych gruntów również odbyło się wszystko zgodnie przepisami. Zarząd Powiatu poinformował wszystkich mieszkańców pisemnie o przystąpieniu do prac związanych z uporządkowaniem stanu prawnego gruntów.
Starostwo odda pieniądze za dzierżawę
Budzich pytał również o rozstrzygnięcie kwestii gruntów, które zostały wydzierżawione, a teraz będą musiały wrócić do prawowitych właścicieli. W takiej sytuacji jest Janusz Karpiński, o którym pisaliśmy w Kurierze. Mężczyzna płaci starostwu za dzierżawę gruntu. Okazuje się teraz, że część pieniędzy zostanie mu zwrócona. Co do ogrodzenia posesji, to zdaniem Starosty, urząd pozwolenie na jego budowę wydał zgodnie z prawem. Natomiast jeżeli chodzi o koszt ewentualnej rozbiórki ogrodzenia (bo teraz znajduję się ono na działce, której właścicielem jest Markowski), to starostwo zajmie stanowisko dopiero po złożeniu wniosku w tej sprawie przez uprawnione osoby.

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. do wyborców #1286964 | 164.127.*.* 5 sty 2014 10:47

  Może coś konkretnie o wyborach, radnych. Ja napiszę,że nie ma u nas wybrańców narodu tylko są wybrańcy prezesów partii politycznych, to nie jest demokracja tylko dyktatura. Jedynie okręgi jednomandatowe uporządkują scenę polityczną. I każdy wybrany połowę wakacji powinien rozmawiać ze swoimi wyborcami. Obecnie wyborcy to głupcy do wybierania cwanych letkiewiczów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. zły #1286817 | 77.255.*.* 4 sty 2014 23:38

  tak czy siak ktoś sam na siebie bat ukręcił szachiści mówią na to MAT a w grach komputerowych nazywa sie to GAME OVER a w polityce DYMISJA czy jakoś tak nie znam sie na tym ;-)))) a tak na marginesie śniegu nie ma ale jest przymrozek w nocy o mało nie wylądowałem w rowie tak było ślisko nagrywam jako prędkością jeżdże i jak wypadne z drogi na pewno echem to sie nie odbije a piaskarki czy jak to nazwać żadnej nie widziałem

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. macie co chcieliście #1283908 | 79.189.*.* 2 sty 2014 10:24

  Społeczność ma takie władze na jakie sobie zasłużyło - to nie ja wymyśliłem. Mamy "demokrację" i WOLNE WYBORY - o co więc chodzi? Czemu nie oderwiecie od koryta tych .... Już niedługo będzie taka możliwość... Nie wystarczy narzekać - trzeba działać!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. info #1283752 | 95.49.*.* 1 sty 2014 23:15

  H I P O K R Y Z J A ! ! !

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. ze Szpitalnej #1283568 | 37.109.*.* 1 sty 2014 19:12

  Czy widzicie Państwo wewnętrzną sprzeczność w tej pożałowania godnej odpowiedzi starosty?! Działki są jego,więc je sprzedawał,ale dzierżawę zwróci,bo pobierał ją nie zgodnie z prawem za działki.których właścicielem nie jest.Po drugie w księgach wieczystych nie było wpisanych ostrzeżeń co do niezgodności wpisu ze stanem faktycznym,ale takiego wpisu dokonuje się na wniosek urzędu po otrzymaniu przez niego wniosku o roszczenie praw do gruntu,a takie wpłynęły do naszego starostwa w maju 2011r.Dlaczego starosta nie zlecił takiego wpisu ? Dokonał tego natychmiast po otrzymaniu dokumentacji Starosta Mławski,ale dopiero w 2013r.ponieważ nasz starosta ponad 1 rok przetrzymywał w szufladzie odwołania mieszkańców na równie durną ,sprzeczną z prawem i wewnętrznie sprzeczną swą decyzję odmawiającą zwrotu działek.Od tej pory nasz starosta NIE MA PRAWA sprzedać działek na Szpitalnej, bo nie są jego ! Nawiasem mówiąc to brak ostrzeżenia w księgach wieczystych usprawiedliwia tylko notariusza,a nie starostę,który przecież podpisywał pisma o postępowaniu administracyjnym w tej sprawie.Czy zatem nasze władze kłamią,mataczą czy może mają zaburzenia psychiczne ?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (8)