środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Lubowidz. Kierowca – kamikadze wjeżdża do rowu. Mógł zabić

2014-01-10 08:11:36 (ost. akt: 2014-01-10 08:13:55)
Wypadek wyglądał tragicznie. Kierowca jednak z niego wyszedł

Wypadek wyglądał tragicznie. Kierowca jednak z niego wyszedł

Podziel się:

Pijany kierowca – mieszkaniec Żuromina jechał z dużą prędkością drogą od strony miejscowości Pątki. Jak relacjonują świadkowie, w ogóle nie zwolnił, zbliżając się do drogi wojewódzkiej Lidzbark – Żuromin. Przeciął główną drogę i uderzył w skarpę przydrożną. Kierowcę zabrała karetka.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

Około godziny 17:30 w niedzielę 5 stycznia w Lubowidzu doszło do groźnego wypadku. Sprawcą był pijany kierowca, który swoją skodą nie zwolnił przed droga z pierwszeństwem przejazdu, przeciął ją i wbił się w rów i skarpę po drugiej stronie ulicy. W samochodzie wystrzeliły poduszki, co z pewnością uratowało życie „niedzielnemu bohaterowi”.
Policjanci zjawili się na miejscu wypadku o 17:38. Na miejscu były też inne służby – pogotowie ratunkowe i straż pożarna. Kierowcą zajęli się ratownicy. Czuć było od niego charakterystyczną woń alkoholu. Wyglądał na pijanego, ale nie poddał się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.
Od kierowcy została pobrana krew i dopiero po jej zbadaniu będzie wiadomo, w jakim był stanie i czy popełnił przestępstwo.
Funkcjonariusze znaleźli w samochodzie broń palną. Rewolwer z amunicją.
Nie wiadomo, czy mężczyzna posiadał ją legalnie.

Kobieta zasłabła
Wypadek wyglądał tragicznie. Samochód jest doszczętnie zniszczony. Kiedy mężczyzną zajmowali się ratownicy, na miejscu pojawiła się żona kierującego. Kobieta na widok zdarzenia straciła przytomność i również potrzebowała pomocy medycznej.
W świetle wydarzeń, o jakich głośno w ostatnim czasie w ogólnopolskich mediach (śmiertelne wypadki z udziałem pijanych kierowców), czyn kierowcy z Żuromina godny jest najwyższego potępienia. Podejrzewać należy, że całemu zajściu winna jest bezmyślność kierowcy, który, jak się wydaje, wsiadł do pojazdu kompletnie pijany. Kierowca musiał nie panować nad swoim umysłem, skoro nie zauważył jednego z największych skrzyżowań w Lubowidzu. Tylko przychylności losu zawdzięczamy, że ruchliwą droga wojewódzką nie przejeżdżał żaden samochód. W tym czasie mógł tamtędy jechać każdy.
- Z kierowcami pod wpływem alkoholu nasza komenda walczy bezwzględnie. Zdajemy sobie sprawę, że ich wyeliminowanie zmniejszy ryzyko wypadku na drogach naszego powiatu. Dzięki temu będziemy czuli się na nich bezpieczniej. A przecież zadaniem policji jest zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom – mówi Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego KPP Żuromin st. aspirant Jan Składanowski.

Komentarze (53) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. DO ANONIMÓW #1310307 | 79.187.*.* 30 sty 2014 08:11

  Dlaczego wszyscy którzy domagają się ujawnienia danych tego kierowcy sami podpisują się pseudonimem i nie podają swojego nazwiska i imienia? A może to tak zwani "życzliwi przyjaciele" tego człowieka.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ddd #1307872 | 31.61.*.* 27 sty 2014 16:07

   Czy to poseł czy ksiądz powinno się ujawnić jego nazwisko i miejsce zamieszkania,wyjdzie i dalej będzie jechał po pijaku.alkocholik jeb....y.

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. miklas #1299435 | 174.255.*.* 18 sty 2014 04:09

   no wlasnie panie autor, ten sprawca nie zasluzyl na ujawnienie ? A moze czyn niczemu i nikomu nie zagrazal wiec po co czlowiekowi psuc reputacje Dajecie popalic panowie

   Ocena komentarza: warty uwagi (18) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Czesio #1295897 | 83.24.*.* 14 sty 2014 20:10

   A ja mam pomysł aby każda OSP kupiła sobie fotoradar ustawiła gdzie trzeba no i kasiorkę by rżnęła , ze hej. A przecież to jest szczytny cel, poprawa bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym nawet koło własnej remizy. Ciekawe co zrobi sołtys jak się dowie ,ze tez sobie radara kupić może i ustawić gdzie jest to najlepiej opłacalne. Oj będzie ciężko ale czy bezpiecznie?

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Pokręt #1293700 | 188.33.*.* 12 sty 2014 20:42

    W samochodzie ma być obowiązkowo alkomat za około 400 zł podobnie jak gaśnica i trójkąt. Alkomat musi być legalizowany co roku, to stówka. Nie masz alkomatu masz mandat. Podczas kontroli drogowej używamy alkomatu policji. Nasz alkomat nie jest ważny ale być musi. Pomysły rządu są coraz ciekawsze. Podobno kobiety będą miały obowiązek wozić podpaski a mężczyźni do 75 roku życia komplet prezerwatyw.Są jeszcze pewne pomysły,co do kierowców ale ściśle tajne, oprócz wzrostu cen benzyny, wysokości mandatów i ilości radarów.

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (53)