Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Gmina Lubowidz. Ciężarówki wjadą na drogę Suchy Grunt – Płociczno

2014-01-14 12:37:44 (ost. akt: 2014-01-14 12:40:19)
Henryk Mac wnioskował o zmianę organizacji ruchu

Henryk Mac wnioskował o zmianę organizacji ruchu

Podziel się:

Radny Powiatu Żuromińskiego Henryk Mac wnioskował do Starostwa Powiatowego o dopuszczenie do ruchu wszystkich samochodów ciężarowych na odcinku drogi powiatowej Suchy Grunt – Płociczno. Zarząd Powiatu Żuromińskiego wyraził zgodę na zmianę organizacji ruchu.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kueierzurominski.pl

Radny Henryk Mac na prośbę mieszkańców zgłosił do Starostwa inicjatywę zmiany organizacji ruchu na odcinku drogi powiatowej Suchy Grunt - Płociczno. Wnioskował o dopuszczenia tam do ruchu wszystkich pojazdów samochodowych niezależnie od przeznaczenia i wielkości ładunku.
Motywacja była następująca: w miejscowości Mleczówka znajdują się cztery firmy, do których muszą dojeżdżać samochody ciężarowe z ciężkimi ładunkami. Pod inicjatywą radnego podpisało się 9 osób. Podobne pismo dotyczące zniesienia ograniczeń tonażowych w Mleczówce, Kalejach i Zatorowiźnie złożyli w listopadzie lokalni przedsiębiorcy i rolnicy. Zarząd Powiatu poinformował pismem radnego Maca, że została przeprowadzona kontrola oznakowania wprowadzającego ograniczenia tonażu na drogach powiatowych oraz wizualna ocena stanu nawierzchni dróg, na których jest wprowadzone ograniczenie. Na tej podstawie Zarząd wyraził zgodę na dopuszczenie pojazdów w celu dostawy materiałów do lokalnych przedsiębiorców i pasz do gospodarstw rolnych. Zmiana organizacji ruchu będzie polegała na wstawieniu pod obowiązującym znakiem zakazu tabliczki „Nie dotyczy ruchu lokalnego i zaopatrzenia mieszkańców”.
Zarząd jednocześnie poinformował tamtejszych przedsiębiorców, że w związku z ich działalnością, droga będzie narażona na szybsze zużycie. Tym samym zarządca drogi liczy na wsparcie finansowe od miejscowych przedsiębiorców na ewentualne remonty tejże drogi.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB