Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Żuromin. Nieprawidłowości w szpitalu

2014-01-15 11:49:05 (ost. akt: 2014-01-20 09:35:42)
Dyrektor szpitala podjął działania, które wyeliminują nieprawidłowości

Dyrektor szpitala podjął działania, które wyeliminują nieprawidłowości

Autor zdjęcia: fot. ej

Podziel się:

Wojewoda Mazowiecki skontrolował żuromiński szpital. Stwierdził wiele nieprawidłowości w poradni ginekologiczno – położniczej. Dyrekcja szpitala postanowiła pouczyć lekarzy.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Tematyka kontroli obejmowała wykonanie świadczeń zdrowotnych z zakresu opieki okołoporodowej w czasie ciąży i połogu w poradni dla kobiet. W wyniku kontroli stwierdzono kilka nieprawidłowości.

Wystąpienie pokontrolne
Z wystąpienia pokontrolnego Wojewody Mazowieckiego z dnia 29 listopada wynika, że poradnia ginekologiczno – położnicza realizuje świadczenia medyczne kobietom w czasie ciąży i połogu poprzez systematyczną ocenę stanu zdrowia kobiet, kierowanie na specjalistyczne konsultacje lekarskie, identyfikację czynników ryzyka okołoporodowego, propagowanie zdrowego stylu życia, praktyczne i teoretyczne przygotowanie do porodu, połogu, karmienia piersią oraz rodzicielstwa a także wykonanie badań kontrolnych.

Wojewoda stwierdza, że szpital posiada odpowiednie warunki lokalowe, kadrowe oraz sprzętowe potrzebne do sprawowania właściwych świadczeń medycznych w zakresie opieki okołoporodowej. Ponadto kobiety są informowane o możliwości udziału w zajęciach przygotowujących do porodu, połogu, pielęgnacji noworodka oraz do roli rodziców prowadzonych przez szkoły rodzenia funkcjonujący przy żuromińskim szpitalu.

Nieprawidłowości
Wojewoda mazowiecki skontrolował dokumentacje medyczną 50 pacjentek, które urodziły dzieci w żuromińskim szpitali. W wyniku kontroli stwierdzono nieprawidłowości. Konkretnie chodzi o niewykonanie wymaganego pełnego katalogu zalecanych badań diagnostycznych. U żadnej z pacjentek nie ustalono planów opieki przedporodowej. W 11 przypadkach położna nie wykonała pierwszej wizyty patronażowej w ciągu 48 godzin od urodzenia dziecka. W 21 przypadkach w dokumentacji nie była podana osoba, która udzielała świadczeń zdrowotnych, kierowała na badanie, konsultacje lub leczenie.
Dyrektor otrzymał wskazówki

Dyrektor szpitala został zobowiązany do podjęcia działań, które wyeliminują te nieprawidłowości. Dyrekcja już w tej sprawie zaczęła działać.
- Po wizycie komisji kontrolującej odbyło się spotkanie dyrektora Sławomira Pusza z lekarzami i zostali oni pouczeni – mówi dyrektor szpitala Zbigniew Białczak - Panie będą miały robione badania zgodnie z przepisami.

Komentarze (22) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. _zg_ #1746297 | 46.77.*.* 2 cze 2015 13:22

  No tak bo papiery dla wszystkich najważniejsze a liczy się czlowiek, jak dla mnie personel bardzo miły i peofesjonalny

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. tee #1366864 | 46.186.*.* 4 kwi 2014 08:35

  jak nie masz pieniedzy na prywatne leczenie to jedz do Sierpca a będziesz zadowolony

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. POŁOŻNE #1302751 | 83.24.*.* 21 sty 2014 20:31

  SZANOWNA REDAKCJO PROSIMY O UMISZCZENIE TEGO SPROSTOWANIA RÓWNIEŻ NA ŁAMACH GAZETY RÓWNIEŻ Z TAKĄ POMPĄ JAK KRZYWDZĄCY I OKŁAMANY ARTYKUŁ W GAZECIE

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. redakcja #1301218 | 212.160.*.* 20 sty 2014 09:34

   We wstępie jest napisane oddział położniczy. Kontrola dotyczyła jedynie szpitalnej poradni ginekologiczno - położniczej. Taka kontrola na całym oddziale nie była przeprowadzana. Za pomyłkę przepraszamy.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. aneta_w #1297857 | 83.6.*.* 16 sty 2014 16:30

    Hmm na oddziale położniczym odpowiednie warunki dla kobiet po porodzie? Czyli te stare twarde wąskie wysokie łóżka na które trzeba sie wspinac z obolałym kroczem. No nie powiedziałabym. W żuromińskim szpitalu urodziłam pierwsze dziecko i więcej na pewno nie bede tu rodzic. A co do personelu- niektore panie owszem miłe, a co niektóre jakby za karę tam pracowaly. A w moim przypadku położna rowniez mnie nie odwiedzila po porodzie, ale nie ma sie co dziwic. Te panie nie pracuja tam codziennie tylko na zmiane. Pozdrawiam

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (22)