Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Siatkówka. Rosario trzecie w silnie obsadzonym turnieju w Malborku

2014-01-18 12:00:00 (ost. akt: 2014-01-17 09:03:02)
Rosario znów sprawiły nam wiele radości

Rosario znów sprawiły nam wiele radości

Podziel się:

Znakomity występ młodziczek Rosario Lubowidz w turnieju w kategorii kadetek z bardzo silną obsadą. Zawodniczki klubu z powiatu żuromińskiego rywalizowały ze starszymi i bardziej utytułowanymi przeciwniczkami m.in. ze srebrnymi i brązowymi medalistkami Mistrzostw Polski Młodziczek z roku 2013.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Pod koniec ubiegłego roku 28-30 grudnia Rosario Lubowidz wyjechało na niezwykle silnie obsadzony turniej do Malborka.
- Tradycyjnie w Malborku rozgrywany był duży turniej od kategorii młodziczek do juniorek. My postanowiliśmy się sprawdzić w kadetkach, mimo iż pojechaliśmy młodziczkami – informuje trener Zbigniew Margalski.
- Chcieliśmy się sprawdzić na tle mocnych drużyn. Pojechaliśmy tam po naukę i doświadczenie, a nie medale – dodaje.

Inna formuła gry, rywale z najwyższej półki

Formuła gry w tych zawodach była inna od tej, która obowiązuje na co dzień w siatkówce. W turnieju w Malborku grano trzy sety bez względu na wynik, a każdy set oznaczał zdobyty punkt. Kategoria kadetek była bardzo silnie obsadzona. Do turnieju przystąpiły zespoły utytułowane m.in. srebrne medalistki Mistrzostw Polski Młodziczek 2013 Sparta Braniewo, a także brązowe medalistki tej imprezy Orzeł Malbork (II). Były także Mistrzynie Polski Młodziczek 2012 Orzeł Malbork (I) oraz piąty zespół z tej samej imprezy MOS Wola Warszawa.
- Z uwagi na tak silną obsadę przystępowaliśmy do turnieju z pewnymi obawami, ale na szczęście pierwsze spotkanie rozwiało nasz niepokój – informuje Margalski.

Nie taki diabeł straszny

Pierwszym rywalem naszych siatkarek był MOS Wola Warszawa. Rywal dobrze znany siatkarkom z Lubowidza - zwycięzca rundy zasadniczej pierwszej ligi na Mazowszu. Poziom gry Rosario pozwalał z optymizmem patrzeć na kolejne spotkania, a przegranej 1:2 podopieczne Zielińskiego i Margalskiego nie musiały się wstydzić. Kolejne spotkanie wypadło zdecydowanie lepiej. Truso Elbląg uczestnik 1/8 Mistrzostw Polski Młodziczek z 2012 roku choć grał bardzo ładną dla oka i kombinacyjną siatkówkę, musiał uznać wyższość klubu z powiatu żuromińskiego. Pierwszy i trzeci set padł łupem Rosario. W drugim wygrały elblążanki. Niezwykle trudną przeprawą było spotkanie z Orłem Malbork I. Faworytki turnieju wyraźnie dominowały warunkami fizycznymi nad rywalkami. Zwycięstwo, które odniósł Orzeł, nie przyszło jednak łatwo. Już pierwszy set pokazał, że Rosario może nawiązać równorzędną walkę z Mistrzyniami Polski z 2012 roku. Ostatecznie gospodynie wygrały 25:22. Prawdziwego stracha lubowidzanki napędziły rywalkom w drugiej partii, podczas której niewiele zabrakło, by ograły faworyta. Nasze dziewczyny nie wykorzystały dwóch piłek setowych, a w konsekwencji przegrały 29:27.
- Zabrakło trochę szczęścia – komentował Margalski.
Trzecia partia zakończyła się również zwycięstwem Orła. Kiedy to siatkarki tego zespołu w końcówce odskoczyły na kilka punktów, były nie do doścignięcia. Rosario wzięło sobie rewanż chwilę później na drugim zespole Orła, gdzie po znakomitej grze nie dały sobie zabrać ani jednego seta. Rywalki nie były w stanie zagrozić naszemu zespołowi. Przed Rosario otworzyła się szansa na zajecie trzeciego miejsca. W spotkaniu ze Spartą Braniewo walka trwała do ostatniej piłki. Ostatecznie pierwsze dwa sety należały do Rosario, a trzecia partia zakończyła się zwycięstwem Sparty.

Skład: Weronika Trzeciak, Paulina Sobolewska, Natalia Mazurkiewicz, Milena Montowska, Marcelina Karpińska, Katarzyna Niderla, Wiktoria Lewandowska, Klaudia Margalska, Aleksandra Kąpińska, Joanna Ostrowska, Daria Anysz, Anna Kąpińska

Opinia trenera
Zbigniew Margalski
Nasze zawodniczki kolejny raz potwierdzają swoją klasę. Zagrały bez kompleksów ze starszymi i utytułowanymi przeciwniczkami, wzbudzając wśród trenerów i innych zawodniczek podziw i niedowierzanie. Pytaniem, jakie najczęściej mi zadawano na tym turnieju brzmiało, czy aby na pewno wszystkie te zawodniczki są o dwa lata (i więcej) młodsze, gdyż nie wszystkim chciało się w to uwierzyć. Jechaliśmy zdobywać doświadczenie - nie medale, wynik był sprawą drugorzędną, więc podium tym bardziej cieszy. Podsumowując grę naszych zawodniczek w tym turnieju, należy zauważyć, iż nasze zawodniczki grają tym lepiej, im przeciwnik jest bardziej wymagający, zdecydowanie lepiej działał blok atak z drugiej linii i obrona, pozostałe elementy również zagrały - byle utrzymać taką formę do końca sezonu.

Wyniki:

Rosario Lubowidz – MOS Wola Warszawa 1:2
Rosario Lubowidz – Truso Elbląg 2:1
Rosario Lubowidz – Orzeł Malbork (I) 0:3
Rosario Lubowidz – Orzeł Malbork (II) 3:0
Rosario Lubowidz – Sparta Braniewo 2:1

Klasyfikacja końcowa
1. Orzeł I Malbork
2. MOS Wola Warszawa
3. Rosario Lubowidz
4. MKS Truso Elbląg
5. SPS Sparta Braniewo
6. Orzeł II Malbork

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB