Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Piłka halowa. Srebrne medalistki, do złota zabrakło niewiele

2014-01-19 12:00:00 (ost. akt: 2014-01-17 09:15:22)
Piłkarki z ogólniaka zajęły II miejsce

Piłkarki z ogólniaka zajęły II miejsce

Podziel się:

Do zwycięstwa w turnieju zabrakło niecałej minuty. Gdyby tylko utrzymał się wynik remisowy w starciu z ZS nr 2 w Płońsku, to nasze panie cieszyłyby się z triumfu. Licealistki z Żuromina musiały pogodzić się z drugim miejscem w mistrzostwach rejonu ciechanowskiego w halowej piłce nożnej dziewcząt, co i tak jest ich największym osiągnięciem.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Na zawody rejonowe zespół mistrz powiatu żuromińskiego zespół LO Żuromin jechał pełen obaw pamiętając ostatnie wyniki zespołów z powiatu osiągane na turniejach rejonowych.
- Tam jest zdecydowanie wyższy poziom niż na zawodach powiatowych. Jedziemy po jak najlepszy wynik, ale jak będzie, to się okaże – mówiła opiekunka zespołu Anetta Fodrowska.
Okazało się jednak, że nie trzeba było obawiać się rywali, a do dobrego wyniku wystarczy szczelna defensywa. W grze dziewcząt z żuromińskiego liceum to właśnie gra w formacji obronnej wyglądała w tym turnieju najlepiej. W czterech rozegranych spotkaniach nasze zawodniczki straciły tylko jednego gola. Gdyby jeszcze do dobrej gry obronnej panie dołożyły skuteczną grę w przodach, można byłoby turniej wygrać w cuglach. Niestety ofensywa kulała. Zdobyte zaledwie dwie bramki pozwoliły wygrać tylko dwa spotkania. Jeden mecz zakończył się remisem. W najważniejsze spotkaniu turnieju z ZS nr 2 w Płońsku długo zanosiło się na podział punktów. W ostatniej minucie gospodynie zmagań zaskoczyły defensywę LO i zdobyły bramkę na wagę zwycięstwa nie tylko w spotkaniu, ale również w całym turnieju. Remis dawał zwycięstwo naszemu zespołowi. Drugie miejsce w mistrzostwach rejonu ciechanowskiego zdobyte przez LO Żuromin to jednak bardzo duży sukces zawodniczek i trenerki.

Wyniki:
LO Żuromin - ZS1 Płońsk 0:0
LO Żuromin – LO1 Mława 1:0
LO Żuromin – ZS Ciechanów 1:0
LO Żuromin – ZS2 Płońsk 0:1

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB