Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Powiat. Radosław Chmielewski i Krzysztof Górski – olimpijczycy!

2014-01-20 09:34:21 (ost. akt: 2014-01-20 09:42:11)
Laureaci konkursu prezentują swoje nagrody

Laureaci konkursu prezentują swoje nagrody

Podziel się:

Radosław Chmielewski i Krzysztof Górski zostali laureatami Olimpiady Wiedzy Rolniczej 2013 r. To już kolejna edycja konkursu, w której w finałowej piątce są rolnicy z powiatu żuromińskiego.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

21. Olimpiada Wiedzy Rolniczej odbyła się 6 grudnia w Oddziale Mazowieckiego Doradztwa Rolniczego Poświętne w Płońsku. Mogli w niej wziąć udział rolnicy mający nie więcej niż 40 lat i zostali wytypowani przez pracowników Terenowych Zespołów Doradztwa Rolniczego. W tym roku w konkursie wzięło udział 75 młodych rolników w tym 9 z powiatu żuromińskiego. Olimpiada przebiegała w dwóch etapach. W pierwszym, uczestnicy musieli rozwiązać test składający się z 35 pytań. Pytania dotyczyły przedsiębiorczości, gospodarstwa wiejskiego i agroturystyki, funduszy unijnych, ochrony środowiska. 5 osób z największą ilością punktów przeszło do kolejnego etapu. W drugim etapie uczestnicy musieli odpowiedzieć na pięć pytań. W finałowej piątce znalazły się dwie osoby z gminy Żuromin. Drugie miejsce zajął Radosław Chmielewski z Rozwozina, a piąte miejsce Krzysztof Górski z Będzymina. Radosław Chmielewski w Olimpiadzie Wiedzy Rolniczej wziął udział po raz czwarty i nie pierwszy raz znalazł się z piątce najlepszych. Natomiast dla Krzysztofa Górskiego był to debiut. Obydwaj panowie zapowiadają, że będą brać udział w kolejnych edycjach konkursu. A jaki jest przepis na sukces?
- To efekt współpracy z Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego, branie udziału w szkoleniach dla rolników oraz regularne czytanie pisma „Wieś Mazowiecka”, z którego można się dowiedzieć wielu ważnych kwestii dotyczących gospodarowani, rolnictwa, unijnych projektów i dotacji dla rolników. Można być na bieżąco – mówi Radosław Chmielewski.
Finaliści otrzymali nagrody m.in. kosiarkę spalinową i pamiątkowe statuetki.
- Dla mnie najważniejszą nagrodą jest statuetka – mówi Krzysztof Górski - Kosiarkę każdy może kupić, a statuetkę mają nieliczni – dodaje rolnik z Będzymina.
Tegoroczna olimpiada Wiedzy Rolniczej to juz kolejny konkurs w którym rolnicy z powiatu żuromińskiego zostają laureatami.
- Inne powiaty mogą brać z nas przykład – mówi dumnie kierownik Terenowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Żurominie Adam Witkowski – Na naszym terenie coraz więcej jest mądrych i przedsiębiorczych rolników - dodaje.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zuzia #1301482 | 83.14.*.* 20 sty 2014 14:14

    gratulacje dla młodych rolników, tak trzymać

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)