Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Rowerowy maraton w powiecie żuromińskim

2014-01-20 09:47:42 (ost. akt: 2014-01-20 09:49:29)
Na spotkaniu w gabinecie starosty żuromińskiego ustalano szczegóły umowy

Na spotkaniu w gabinecie starosty żuromińskiego ustalano szczegóły umowy

Autor zdjęcia: fot. mo

Podziel się:

Merida Mazovia MTB Marathon odbędzie się 13 lipca w powiecie żuromińskim. To efekt długofalowych starań o tę imprezę. Szczegóły były omawiane podczas spotkania, które za zamkniętymi drzwiami odbyło się w piątek 10 stycznia w Starostwie Powiatowym w Żurominie. W spotkaniu uczestniczyli m.in. starosta żuromiński Janusz Welenc i organizator cyklu, kolarz, były zwycięzca Tour de Pologne Cezary Zamana. Do podpisania umowy jeszcze nie doszło, ale, jak tłumaczą organizatorzy, to tylko kwestia czasu.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

W piątek, 10 stycznia, w Starostwie Powiatowym w Żurominie debatowano na temat organizacji maratonu kolarskiego w powiecie żuromińskim. W gabinecie starosty Janusza Welenca spotkali się starosta powiatu, przewodniczący rady powiatu Jerzy Rzymowski, organizator cyklu, były kolarz, uczestnik Tour de France, zwycięzca Tour de Pologne z 2003 roku Cezary Zamana oraz pasjonat jazdy rowerowej, inicjator spotkania Marcin Słowikowski. Spotkanie było na tyle owocne, że zapadły już pierwsze decyzje i ustalenia. Impreza z cyklu Merida Mazovia MTB Marathon zagości na terenie powiatu żuromińskiego 13 lipca 2014 roku. Choć do podpisania umowy jeszcze nie doszło to jak mówią uczestnicy spotkania jej podpisanie jest tylko formalnością.
- Podpisanie umowy jest zawsze kwestią symboliczną– mówi organizator cyklu Mazovia MTB Cezary Zamana.

Pierwsza tego typu impreza w powiecie

Będzie to pierwsza tego typu impreza zorganizowana w powiecie żuromińskim. W lipcu do miasta może przybyć nawet ok. 1500 osób biorących udział w tym sportowym wydarzeniu.
- Kiedy pierwszy raz pojechałem na tego typu imprezę pomyślałem sobie, że takie wydarzenie powinno odbyć się w Żurominie, czy też na terenie powiatu – mówi pomysłodawca organizacji imprezy z cyklu Mazovia MTB Marcin Słowikowski.
- To wspaniała impreza, mamy ciekawe trasy do jazdy na rowerze i musimy je wykorzystać – dodaje.
Po szeregu rozmów i spotkań pozytywnie na zorganizowanie tego typu imprezy odpowiedziały władze powiatu żuromińskiego, które będą partnerem w organizacji zawodów. Zwieńczeniem tych starań było piątkowe spotkanie z Zamaną.
- Społeczeństwo oczekuje organizacji takich imprez, a my mamy warunki ku temu, żeby taki maraton tu się odbył. Dołożymy wszelkich starań by ta impreza organizacyjnie przebiegła sprawnie i zadowolenie uczestników było jak największe – mówi przewodniczący Jerzy Rzymowski.

Pokazać walory turystyczne powiatu

Wtóruje mu starosta Janusz Welenc, który liczy nie tylko na promocję terenu, ale także widzi korzyści biznesowe z imprezy.
- Chcemy pokazać naszą ziemię – piękne zakątki rzeki Wkry, piękne zakątki parku krajobrazowego Górznieńskiego-Lidzbarskiego. Może się okazać, że któraś z osób biorących udział w maratonie wróci na nasz teren nie tylko rekreacyjnie, ale również biznesowo – mówi Welenc.

- Cieszymy się, że taka impreza na terenie naszego powiatu się odbędzie. Pan Cezary Zamana swoją osobą i wieloletnim doświadczenie gwarantuje jej właściwą realizację. Chcemy przez takie imprezy zachęcić dzieci, ale także całe rodziny do rekreacji. Jestem zwolennikiem akcji cyklicznych i jeśli impreza przypadnie do gustu społeczeństwa oraz zawodników, to może ona wejść w kalendarz organizowanych przez nas imprez – kończy.
Już w najbliższym numerze Kuriera Cezary Zamana przybliży Czytelnikom cykl Merida Mazovia MTB.

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Bert #1303372 | 188.33.*.* 22 sty 2014 15:39

  Brawo Japa, oby tak dalej ;)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. jacoo42 #1301859 | 83.6.*.* 20 sty 2014 20:14

  Bardzo fajnie, szkoda że brak mi kondycji

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. he #1301574 | 164.127.*.* 20 sty 2014 15:52

  To umowa musi być na taka imprezę? Z kim ja podpiszę taką umowę, czy obowiązkowo muszę mieć rower czy mogę byc widzem.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. zuzia #1301491 | 83.14.*.* 20 sty 2014 14:18

  aby patrzeć jak zaczną zbierać podpisy do sprzeciwu przeciwko tej imprezie

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. "Pokazać walory turystyczne powiatu" #1301451 | 188.33.*.* 20 sty 2014 13:46

  I etap: Jazda na czas pomiędzy kurnikami w Kozielsku z metą przy chlewniach w Swojęcinie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Pokaż wszystkie komentarze (9)