Poniedziałek, 24 lutego 2020. Imieniny Boguty, Bogusza, Macieja

Debiut Orkiestry w Kuczborku

2014-01-22 12:16:00 (ost. akt: 2014-01-22 12:18:54)
Na scenie prezentowali się uczniowie szkoły

Na scenie prezentowali się uczniowie szkoły

Podziel się:

22. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był dla Kuczborka wyjątkowy. Po raz pierwszy pojawiło się tu orkiestrowe granie.

Wiesław Paszta
redakcja@kurierzurominski.pl

Po raz pierwszy zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy w kuczborskim Zespole Placówek Oświatowych. im. Adam Mickiewicza. Już od godzin południowych widać było krzątaninę przy dekoracji sali i przygotowania do występów. Około godziny 14 na wejściach do budynku stanęli uczniowie z charakterystycznymi puszkami i czerwonymi serduszkami, którymi jest dekorowany każdy z wchodzących . Zbliża się godzina 15. W szkolnych murach pojawia się wójt Tadeusz Burakowski z małżonką, Jerzy Rzymowski Przewodniczący Rady Powiatu, ks. proboszcz Antoni Kosiorek, radni gminy, członkowie Klubu Seniora, rodzice , młodzież oraz mieszkańcy Kuczborka i okolic. Przybyłych gości wita dyrektorka ZPO Maria Jolanta Stańczak a uroczysty koncert otwiera wiązanka kolęd w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej przy Gminnym Ośrodku Kultury pod dyrekcją kapelmistrza Józefa Rochona. Nie zabrakło i innych atrakcji, takich jak występ zespołu muzycznego, przedstawienie teatralne „ Inspiracje Panem Tadeuszem” , występów solowych uczniów, czy możliwości przejechania się ekologicznym Polonezem 2000.

- Polonez został wykonany przez uczniów jako rekwizyt do wykorzystania w „Inspiracjach...”, a potem stał się atrakcją na naszym finale. Może nim się przejechać każdy chętny - mówi Anna Nowotczyńska, która wraz z Agnieszką Chechłowską przygotowywała spektakl.

- Ten pojazd napędzany silnikiem elektrycznym zbudowaliśmy w grudniu razem z moim kolegą Dominikiem, który interesuję się techniką i motoryzacją – mówi konstruktor pojazdu Kacper - uczeń klasy III gimnazjum.

W Kuczborku była też aukcja wyrobów Klubu Seniora, można była także spróbować przygotowanych słodkości.

Tu Trzy Zosia Pięć Wanda Olga Stefan Paweł

Kuczborski finał odwiedziła grupa krótkofalowców z Żuromina. Nawiązywali oni łączność z całą Polską, ale nie tylko.
Trzy Zosia Pięć Wanda Olga Stefan Paweł - takie wywołanie w eterze oraz tradycyjne „sie ma” usłyszeli krótkofalowcy w Polsce i za granicą. Stacja okolicznościowa 3Z5WOSP po raz pierwszy nadawała z gminy Kuczbork na falach amatorskich. To już kolejna gmina powiatu żuromińskiego, która od 2009 roku promowana jest przez krótkofalowców z klubu SP5PPK. W czasie kilkugodzinnej pracy stacja nawiązała ponad 300 łączność między innymi z „bratnimi stacjami” z 3Z22WOSP z Otwocka, SN22WOPS z Błonia, czy HF22WOSP z Radomska. Nie zabrakło stacji z Czech, Niemiec, Słowacji, Litwy, Rosji. Specjalne karty potwierdzające te łączności, których sponsorem jest starostwo żuromińskie będą na pewno atrakcją i promocja gminy Kuczbork.

- Zabrakło nam trochę czasu ale najważniejsze, że dopisała frekwencja a także humor i piosenka która nam towarzyszyła - mówi opiekun Samorządu Szkolnego Marian Jasiński, który wraz Anną Bednarczyk czuwali nad przebiegiem imprezy.

- Także wielkie podziękowania należą się dla Jolanty Lipińskiej czuwającej nad oprawą muzyczną. Zebrane pieniążki zostaną przekazane do WOŚP grającej w Zespole Szkół nr w 1 Żurominie - podsumowuję Jasiński.

Po zakończeniu koncertu władze gminy, seniorzy i nauczyciele spotkali się przy kawie, herbacie i słodkościach.

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. six #1308229 | 83.6.*.* 27 sty 2014 23:15

  a gdzie był radny Jarzynka? nie przyszedł do naszej szkoły.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. six #1308228 | 83.6.*.* 27 sty 2014 23:12

   tylko radny Krawczyk przyszedł ubrany w koszulkę WOŚP. pokazał jak w ten dzień wspiera się WOŚP

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. miku #1307262 | 31.11.*.* 26 sty 2014 17:22

    Zebrali coś ??? Ile ??? Czy tylko była okazja do spotkania przy kawie, herbacie i słodkościach ???

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. Grzegorz #1305120 | 24 sty 2014 08:19

     Brawo, brawo, brawo!!! Gratuluję, a przede wszystkim dziękować wszystkim zaangażowanym należy. Dzięki

     Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)