Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Piłka halowa. OVB Oldboys triumfuje w Mławie

2014-01-25 12:00:00 (ost. akt: 2014-01-24 08:36:14)
Żurominianie w Mławie zanotowali jeden remis i cztery zwycięstwa

Żurominianie w Mławie zanotowali jeden remis i cztery zwycięstwa

Autor zdjęcia: fot. mb

Podziel się:

Żuromińscy oldboje po czterech zwycięstwach i remisie zostali zwycięzcami ogólnopolskiego turnieju halowej piłki nożnej. OVB Oldboys w Mławie pokonał Mazur Ełk, KS Łomianki, Śląsk Wrocław i Oldboy Przasnysz, a zremisował tylko z gospodarzami.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Od pierwszego spotkania żurominianie prezentowali się bardzo dobrze. W meczu otwarcia gracze OVB wzięli rewanż na zawodnikach z Przasnysza, z którymi to ostatnio przegrali. Do zwycięstwa w tym spotkaniu potrzebna była jedna bramka autorstwa Mariusza Barcikowskiego. Prawdziwy festiwal bramek to pojedynek z Mazurem Ełk. Choć spotkanie było wyrównane, a halowcy z Ełku mieli swoje sytuacje, to przegrali bardzo wysoko. Żurominianie zadziwili swoją dyspozycją strzelecką, a prym w tym meczu wiódł Jarosław Berliński. Berliński trafił także w meczu z Łomiankami, a przy trafieniu Osieckiego i stracie jednej bramki dawało to zwycięstwo. Piłkarze z Żuromina zatrzymali zwycięską serię dopiero w spotkaniu z gospodarzami. Mławianka Mława wyszła na prowadzenie po bramce Wiktora Pełkowskiego (byłego zawodnika i trenera Wkry Żuromin). Do wyrównania doprowadził Kluskiewicz i spotkanie zakończyło się remisem. Układ wyników spotkań pozostałych zespołów sprawił, że żurominianie zapewnili sobie tym samym zwycięstwo w całym turnieju. Choć ostatni mecz nie rzutował na miejsce zawodników OVB, spotkanie to oldboje z Żuromina potraktowali równie poważnie, co poprzednie. Pojedynek ze Śląskiem Wrocław, który w swoim składzie miał takich zawodników jak Radosław Jasiński, który ma za sobą występy na poziomie Ekstraklasy w Zagłębiu Lubin czy Dyskoboli Grodzisk Wielkopolski oraz sezon gry w AO Paniliakos czy Tomasz Moskal znany z występów w Śląsku Wrocław, Górniku Zabrze czy Polonii Warszawa, z którą zdobył mistrzostwo kraju, wypadł bardzo dobrze. Po bramach Dariusza Kluskiewicza i Sławomira Dudka zespół OVB wygrał to spotkanie. Honor Śląska jednym trafieniem uratował Jasiński.

Jakubowski najlepszym bramkarzem
Oprócz pucharów za zwycięstwo były także nagrody indywidualne. Również zwycięskiej drużynie z Żuromina przypadła jedna z nich. Najlepszym bramkarzem wybrany został Tomasz Jakubowski, który w całym turnieju wpuścił zaledwie trzy bramki. Z ośmioma trafieniami na koncie najskuteczniejszym strzelcem okazał się Radosław Jasiński ze Śląska Wrocław. Najlepszym zawodnikiem imprezy został Karol Mulewski z Mazura Ełk.

Skład: Krzysztof Bilicki, Mariusz Barcikowski, Sławomir Dudek, Marek Osiecki, Tomasz Jakubowski, Dariusz Kluskiewicz, Jarosław Berliński

Wyniki:
OVB Oldboys Żuromin – Oldboy Przasnysz 1:0
OVB Oldboys Żuromin – Mazur Ełk 6:0
OVB Oldboys Żuromin – KS Łomianki 2:1
OVB Oldboys Żuromin – Mławianka Mława 1:1
OVB Oldboys Żuromin – Śląsk Wrocław 1:2

Tabela:
1. OVB Oldboys Żuromin 5 13 12-3
2. Mazur Ełk 5 9 12-10
3. MKS Przasnysz 5 7 9-9
4. Śląsk Wrocław 5 6 15-10
5. Mławianka Mława 5 6 9-9
6. KS Łomianki 5 1 4-20

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB