Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Piłka halowa. Podium dla żuromińskich oldbojów

2014-01-26 12:00:00 (ost. akt: 2014-01-24 08:55:37)
OVB zajęło trzecie miejsce w Przasnyszu

OVB zajęło trzecie miejsce w Przasnyszu

Podziel się:

Na najniższym stopniu podium uplasowali się gracze OVB Oldboy Żuromin w turnieju halowej piłki nożnej o Puchar Burmistrza Przasnysza. Żurominianie uplasowali się na podium za zespołami z Baboszewa i Przasnysza.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Dwa zespoły gospodarzy z Przasnysza, a także oldboj Czarki, Ostrołęka, Mława, Baboszewo, Płońsk i OVB Oldboy Żuromin stanęły na starcie turnieju halowego o puchar burmistrza Przasnysza Waldemara Trochimiuka. Zespoły podzielono na dwie czterozespołowe grupy. Żurominianie od pierwszego pojedynku pokazali, że będą liczyć się w stawce walczącej o najwyższe cele. Oldboj Czarki postawił poprzeczkę dość wysoko, ale skuteczna gra w ofensywie sprawiła, że trzy punkty trafiły na konto OVB. Z każdym kolejnym spotkaniem poprawie ulegała także defensywa żuromińskiego zespołu. Już w drugim meczu blok defensywny lepiej rozumiał się z bramkarzem Tomaszem Jakubowskim i nie popełniał błędów. Efektem tego było zerowe konto po stronie strat w spotkaniu z drugim zespołem gospodarzy. Podobnie jak w meczu otwarcia dobrze grali gracze ofensywni, którzy dwukrotnie znaleźli drogę do bramki. Podobnie było w trzecim spotkaniu, gdzie dwie strzelone bramki wystarczyły do zwycięstwa. Nie przeszkodziła również strata gola w meczu z Tęczą Ostrołęka. Pierwsza lokata w tabeli zapewniła spokojny awans i w półfinale skojarzyła zespół z pierwszym zespołem gospodarzy. Ci w meczu o finał zaprezentowali się lepiej niż żurominianie. Lepsza skuteczność zdecydowała o ich awansie do finału. OVB Oldboy pozostała walka o trzecie miejsce. Walka zakończona sukcesem. Był to najlepszy pojedynek żuromińskiego zespołu w turnieju. Zdecydowanie zwycięstwo 5:0 w żadnym momencie nie było zagrożone. Za zajecie trzeciej lokaty nasz zespół odebrał puchar. Wręczono także nagrody indywidualne. Najlepszym strzelcem z wynikiem dziesięciu bramek był Mariusz Walczak z Mławy, najlepszym bramkarzem okazał się Robert Kędzierski z Baboszewa, a najstarszym zawodnikiem turnieju był sześćdziesięcioletni Ryszard Stryjewski zawodnik pierwszego zespołu Oldboy Przasnysz.

Skład: Mariusz Barcikowski, Dariusz Kluskiewicz, Paweł Wiśniewski, Jarosław Berliński, Sławomir Dudek, Tomasz Jakubowski

Grupa A
Oldboy Przasnysz II – Tęcza Ostrołęka 4:0
OVB Oldboy Żuromin – Oldboy Czarki 3:2
OVB Oldboy Żuromin – Oldboy Przasnysz II 2:0
Oldboy Czarki – Tęcza Ostrołęka 2:5
Oldboy Przasnysz II – Oldboy Czarki 6:4
Tęcza Ostrołęka – OVB Oldboy Żuromin 1:2
 
Tabela:
1. OVB Oldboy Żuromin 3 9 7-3
2. Oldboy Przasnysz II 3 6 10-6
3. Tęcza Ostrołęka 3 3 6-8
4. Oldboy Czarki 3 0 8-14

Półfinały 
OVB Oldboy Żuromin – Oldboy Przasnysz I 1:2
Oldboy Baboszewo – Oldboy Przasnysz II 3:2

O VII miejsce
Oldboy Czarki – Oldboy Płońsk 7:2

O V miejsce
Tęcza Ostrołęka – Oldboy Mława 0:9

O III miejsce
OVB Oldboy Żuromin – Oldboy Przasnysz II 5:0

FINAŁ:
Oldboy Baboszewo – Oldboy Przasnysz 1:3

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB