Sobota, 20 kwietnia 2019. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Żuromin. Otwarcie wystawy prac Jana Chądzyńskiego

2014-01-24 09:04:08 (ost. akt: 2014-01-24 09:06:58)
Wystawa oglądać można do 14 lutego

Wystawa oglądać można do 14 lutego

Autor zdjęcia: fot. ej

Podziel się:

W sali wystawowej Żuromińskiego Centrum Kultury tym razem można obejrzeć wystawę prac Jana Chądzyńskiego. Obrazy będzie można oglądać do 14 lutego. W piątek odbyło się uroczyste otwarcie wystawy.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

W piątek 17 stycznia w Żuromińskim Centrum Kultury odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac Jana Chądzyńskiego. Oprócz możliwości obejrzenia prac artysty, uczestnicy wernisażu mogli również posłuchać występu muzycznego Katarzyny Borowskiej, która zajmuje się prowadzeniem sekcji muzycznych przy ŻCK oraz Krzysztofa Błaszkiewicza. Sam autor prac nie mógł uczestniczyć w otwarciu.
Jan Chądzyński urodził się 1947 roku w Mławie. Jest absolwentem Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Prace Chądzyńskiego znajdują się w kolekcjach prywatnych nie tylko na terenie Polski, ale również Niemczech i USA. Jego obrazy przedstawiają w większości pejzaże oraz martwą naturę. Na wystawie w ŻCK można zobaczyć 20 prac olejnych oraz 21 małych akwareli i szkiców. Wystawa będzie gościć w Żurominie do 14 lutego. W tym czasie można ją zwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 19:00. Istnieje również możliwość połączenia zwiedzania z warsztatami. Trzeba tylko wcześniej umówić się telefonicznie z koordynatorem wystawy Beatą Sobieraj.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB