Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Zabawa pełna energii. Licealiści potrafią

2014-01-30 11:35:36 (ost. akt: 2014-01-30 11:51:30)

Podziel się:

Zabawa studniówkowa uczniów Liceum im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie przeszła do historii. Teraz można ją tylko wspominać. A jest co! Jak mówią uczestnicy studniówki – zabawa była szalona. Jak mówią organizatorzy – Była energia, ale była też kultura, co się bardzo u młodzieży ceni.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

Tegoroczni maturzyści z Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie mieli swój bal. W sobotę 25 stycznia w Sali bankietowej Amorek w Żurominie zatańczyli ostatniego poloneza przed maturą. Studniówka rozpoczęła się przemówieniami Dyrektora szkoły Wojciecha Gralewskiego, uczniów, Przewodniczącego Rady Rodziców Włodzimierza Wiśniewskiego. Odczytany został również list od Starosty Janusza Welenca. Później uczniowie w dwóch grupach odtańczyli poloneza. Pokaz tradycyjnego tańca polskiego trwał prawie pół godziny i choć Mariusz Milewski, który przygotowywał uczniów do tego tańca nie raz podczas prób narzekał, że trzecioklasistom słoń na ucho nadepnął, to po prezentacji nie krył zachwytów.
- Polonez wypadł wspaniale – mówił Milewski.
Po polonezie uczniowie rozpoczęli zabawę. Ale już wkrótce zaczęły się podziękowania – dla wychowawców – Jolanty Kosek Woźnowskiej, Roberta Lemańskiego, Małgorzaty Klimek, Niny Mierzwiak oraz Katarzyny Kłodnickiej, dla rodziców, dla dyrekcji, również dla Mariusza Milewskiego za przygotowanie uczniów do poloneza. W tym punkcie programu już tradycyjnie Milewski zaśpiewał studniówkowy przebój „Cyganeczkę”. Potem na salę wjechał tort i zabawa rozpoczęła się od nowa. W jednej sali szaleli uczniowie, w drugiej nauczyciele.
Zabawa trwała do rana.

Prezentujemy zdjęcia dzięki uprzejmości firmy Sylwia Dąbrowska Fotografia

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB