Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Siatkówka. Weszły na Olimp

2014-02-02 12:00:00 (ost. akt: 2014-01-31 09:37:44)
Rosario w akcji, atakuje Marcelina Karpińska

Rosario w akcji, atakuje Marcelina Karpińska

Podziel się:

Rosario Lubowidz w dwumeczu fazy play-off pokonało Olimp Tłuszcz. To oznacza, że w przyszłym sezonie Rosario zacznie rozgrywki od I ligi kadetek na Mazowszu. W obu spotkaniach podopieczne duetu trenerskiego Marek Zieliński, Zbigniew Margalski pokonały przeciwniczki 3:0.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Olimp zdobyty

To już pewne. Rosario Lubowidz w przyszłym sezonie rozpocznie zmagania w kategorii kadetek od I ligi. W ostatnim etapie walki w tzw. play-offach zawodniczki duetu trenerskiego Marek Zieliński, Zbigniew Margalski pokonały ósmy zespół I ligi Olimp Tłuszcz. W dwumeczu nasze panie nie pozostawiły złudzeń rywalkom, kto w przyszłym roku powinien grać na najwyższym szczeblu. Już pierwszy pojedynek rozwiał wszelkie wątpliwości. Rosario zaprezentowało się tak, jak do tego przyzwyczaiło kibiców. Świetna gra w ataku, doskonała gra w obronie, szczelny blok i odrzucająca rywalki od siatki, a także punktowa zagrywka. Tym sposobem w całym spotkaniu w Lubowidzu goście zdobyli zaledwie… trzydzieści jeden punktów.
Rewanż był jedynie formalnością. Miał również podobny przebieg jak pierwszy pojedynek. Rosario zdecydowanie przewyższało umiejętnościami rywalki i górowało przy siatce. Jeszcze w pierwszej partii zespół Olimpu zdobył szesnaście punktów. W kolejnych było gorzej. Nasze dziewczęta pozwoliły rywalkom zdobyć odpowiednio dwanaście i dziewięć punktów.

Kręta droga do I ligi

Droga do I ligi była niezwykle długa, ale Rosario poradziło sobie bardzo dobrze. Najpierw siatkarki z Lubowidza wygrały rozgrywki II ligi, później okazały się lepsze w dwumeczu od warszawskiego zespołu Plas i wygrały turniej w Ostrołęce. Faza play-off i pojedynki z Olimpem Tłuszcz były ostatnimi, które ważyły na losach Rosario. Teraz awans jest już pewny. Nasze zawodniczki nie kończą jednak rywalizacji w kadetkach. Pozostałe ewentualne zwycięstwa będą skutkowały awansem do turnieju finałowego o Mistrzostwo Mazowsza kadetek. Przypomnijmy, że w kadetkach Rosario Lubowidz reprezentują zawodniczki młodsze, grające, na co dzień w kategorii młodziczek.

Wyniki:
Rosario Lubowidz – Olimp Tłuszcz 3:0 (25:10, 25:10, 25:11)
Olimp Tłuszcz – Rosario Lubowidz 0:3 (16:25, 12:25, 9:25)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB