Niedziela, 18 listopada 2018. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Strzeszewo. Złote odznaczenie dla Romana Szynkiewicza

2014-02-03 08:24:18 (ost. akt: 2014-02-03 08:34:46)
Złoty Znak wręczają druhowi Romanowi Szynkiewiczowi Prezes Powiatowej OSP Zbigniew Włocki Komendant PSP Adam Dobrosielski oraz Prezes Gminnej OSP Dariusz Grześkiewicz

Złoty Znak wręczają druhowi Romanowi Szynkiewiczowi Prezes Powiatowej OSP Zbigniew Włocki Komendant PSP Adam Dobrosielski oraz Prezes Gminnej OSP Dariusz Grześkiewicz

Autor zdjęcia: fot. Adam Ejnik

Podziel się:

Złoty Znak Związku Ochotniczej Straży Pożarnej Rzeczypospolitej Polskiej otrzymał druh Roman Szynkiewicz z OSP Strzeszewo. Odznaczenie wręczono strażakowi 18 stycznia podczas zebrania sprawozdawczego OSP Strzeszewo.

Adam Ejnik
a.ejnik@kurierzurominski.pl
Zebranie sprawozdawcze strażaków ochotników ze Strzeszewa odbyło się w sobotę 18 stycznia. Miało ono wyjątkową wagę ponieważ strażak tej jednostki druh Roman Szynkiewicz odznaczony został Złotym Znakiem Związku OSP RP.

Złoty Znak dla druha Romana

Uroczystego wręczenia Złotego Znaku Związku OSP RP dokonał druh Zbigniew Włocki Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP w Żurominie oraz komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Żurominie Adam Dobrosielski.
Odznaczenie to przyznawane jest jeden raz w roku, jednemu strażakowi w powiecie. W zeszłym roku otrzymał je Prezes Żuromińskiej Straży druh Włodzimierz Wiśniewski, w tym roku druh ze Strzeszewa Roman Szynkiewicz.
- Jak najbardziej zasłużenie – mówi prezes Zbigniew Włocki – druh Szynkiewicz, od kiedy go znam, nigdy nie zawiódł. Zawsze był w pełnej gotowości i to nie tylko do pożaru, ale i do zawodów strażackich, do turniejów wiedzy pożarniczej. Ten człowiek powinien być stawiany jako przykład młodym strażakom OSP.
Zasługi druha Szynkiewicza dla rozwoju Strzeszewskiej OSP podkreślane były na każdym kroku.
- Ochotnicza Straż to całe moje życie – mówił Roman Szynkiewicz, który strażakiem jest już pół wieku.
- Takich strażaków powinno być jak najwięcej – mówił prezes OSP Zbigniew Włocki – druh Roman to strażak, który w swoją służbę wkładał całe serce – mówił prezes.
I właśnie za takie zasługi przyznaje się to prestiżowe odznaczenie. Jest ono nadawane za długoletnią aktywną działalność w Ochotniczej Straży Pożarnej lub w Związku OSP RP. Odznaką tą może być uhonorowana osoba lub instytucja, która w sposób znaczący zasłużyła się dla działalności Związku OSP.
Druh Szynkiewicz od prawie 50 lat działa w OSP Strzeszewo. Przez wiele lat był naczelnikiem tej jednostki, opiekował się wozem strażackim w Strzeszewie.
- Pamiętam, samochód w Strzeszewie zawsze błyszczał – wspominał komendant Adam Dobrosielski.
O prestiżu odznaczenia świadczy fakt, że Złoty Znak Związku to jedno z dwóch wyróżnień OSP, które musi zatwierdzić Zarząd Główny OSP w Warszawie.

Sprawozdanie OSP
Podczas zebrania sprawozdawczego głos zabrał również Komendant PSP Adam Dobrosielski, który przedstawił zebranym statystyki współpracy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w powiecie żuromińskim, podkreślając zasługi ochotników w akcjach gaśniczych, drogowych i wielu innych.
Zebranie prowadził prezes strzeszewskiej jednostki druh Marek Żurawski, a współpracy w gminie pogratulował strażakom komendant gminny OSP Dariusz Grześkiewicz.
Ciekawostką jest, że jeden z druhów Tomasz Nadolski w dniu zebrania obchodził urodziny. Gratulowano więc nie tylko druhowi Szynkiewiczowi.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Hłasko #1314529 | 31.1.*.* 3 lut 2014 16:06

    Panie redaktorze, prezesem Strzeszewskiej OSP nie jest Marek Żurawski lecz Marek Lipka, pozdrawiam

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz