Czwartek, 16 sierpnia 2018. Imieniny Joachima, Nory, Stefana

Siatkówka. Sokół nie doleciał do finału

2014-02-15 12:00:00 (ost. akt: 2014-02-14 08:38:04)
Zespół Sokoła uplasował się na 4. miejscu

Zespół Sokoła uplasował się na 4. miejscu

Podziel się:

Siatkarze Sokoła Żuromin nie zagrają w finale Mistrzostw Mazowsza kategorii młodzików. W turnieju półfinałowym podopieczni Zbigniewa Truszczyńskiego nie wywalczyli awansu, zajmując czwarte miejsce.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Sokół Żuromin w Ostrołęce walczył o awans do najlepszej czwórki zespołów w kategorii młodzików na Mazowszu. W turnieju półfinałowym sześć zespołów walczyło o dwa dodatkowe miejsca w finale. W finale zapewniony udział miały dwa najlepsze zespoły wyłonione poprzez wcześniejsze turnieje - Huragan Wołomin oraz Metro I Warszawa.

Sobota z jednym zwycięstwem
Początek turnieju nie należał do tych obiecujących. Warszawski MDK rozpoczął spotkanie zdecydowanie lepiej. Sokół nie kończył wielu ataków, goście radzili sobie w kontrach i silnie zagrywali. Ostatecznie zasłużenie pokonali graczy Zbigniewa Truszczyńskiego. Wiarę w awans młodym zawodnikom z Żuromina przywróciło zwycięstwo w drugim spotkaniu. Sokół pokonał zdecydowanie drugi zespół Metro Warszawa. Warszawianie nie postawili poprzeczki naszemu zespołowi wysoko, a Sokół realizował konsekwentnie plany założone przez szkoleniowca. Na koniec sobotnich zmagań podopieczni Truszczyńskiego mierzyli się z gospodarzami zawodników Olimpem Ostrołęka. Gospodarze w pierwszej partii dysponowali silną i skuteczną zagrywką, odrzucili Sokół od siatki. To wystarczyło, aby wywalczyć sobie przewagę. Rozgrywający naszego zespołu przez to miał utrudnione zadanie, nie mógł „zgubić” bloku. Dodatkowo niewymuszone błędy sprawiły, że pierwsza partia wygrana została przez Olimp. W drugim secie zespół z Ostrołęki potwierdził, że jest tego dnia zbyt mocny, żeby żurominianie mogli ten mecz wygrać.

Podobnie w niedzielę
Niedziela zaczęła się od porażki, choć jej można było uniknąć. MOS dobrze radził sobie w pierwszej partii, ale w drugiej to już nasi gracze byli skuteczniejsi. Wyrównana gra rozstrzygnęła się w tie-breaku. Lekką przewagę wypracowali gracze MOS-u i zakończyli mecz 15:12. W drugim meczu zdecydowanie Sokół górował nad Plasem. Truszczyński i Geszczyński znakomicie kończyli ataki po dobrym przyjęciu, często graliśmy środkiem. Gra Sokoła była niezwykle efektywna. Plas nie był w stanie zagrozić zespołowi z Żuromina, który dzięki temu zwycięstwu uplasował się na czwartej pozycji w turnieju i szóstej na Mazowszu.

Zbigniew Truszczyński: Sezon młodzików się dla nas zakończył. Teraz czas na treningi na wyższej siatce, już w innej kategorii wiekowej - kadetach. Chcieliśmy podziękować wszystkim kibicom za wspieranie nas podczas tego sezonu i jeszcze większą mobilizację w następnym.
Szczególne podziękowania należą się jednak instytucjom i sponsorom bez których udział w lidze byłby całkowicie niemożliwy: Urzędowi Miasta i Gminy Żuromin za otrzymaną dotację na zadanie: „Upowszechnianie kultury fizycznej poprzez popularyzację walorów piłki siatkowej, organizowanie zajęć, zawodów, imprez sportowych wśród dzieci i młodzieży Gminy i Miasta Żuromin”.
Dyrektorowi Zespołu Szkół nr 2 w Żurominie p. Romanowi Lewandowskiemu, Firmie „DOMEX” – p. Lech Zmarzły ,Firmie „EKO-DOM” – p. Zbigniew Gołębiewski , Firmie „AUTO-TEAM” – p. Jerzy Filipski.
Skład: Miłosz Truszczyński, Patryk Antkiewicz, Artur Budka, Adrian Kluczewski, Radosław Gutowski, Jakub Geszczyński, Karol Budzich, Sebastian Chądzyński, Patryk Ejnik, Damian Kozankiewicz
Trener: Zbigniew Truszczyński

Wyniki:
Sokół Żuromin –MDK Warszawa 0:2
Sokół Żuromin – Metro II Warszawa 2:0
Sokół Żuromin – Olimp Ostrołęka 0:2
Sokół Żuromin – MOS Wola I Warszawa 1:2
Sokół Żuromin – Plas Warszawa 2:0

Klasyfikacja turnieju półfinałowego:
1. Olimp Ostrołęka – awans do finału
2. MOS Wola I Warszawa – awans do finału
3. MDK Warszawa
4. Sokół Żuromin
5. Plas Warszawa
6. Metro II Warszawa

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB