Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Powiat. Strategia trafiła do konsultacji

2014-02-17 08:16:19 (ost. akt: 2014-02-17 12:26:30)

Podziel się:

Zarząd Powiatu Żuromińskiego podjął decyzje o skierowaniu do konsultacji społecznych i opiniowania Powiatowej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2014 – 2024.

Konsultacje będą przeprowadzone w formie spotkania z przedstawicielami organizacji pozarządowych, na którym będzie możliwe zgłaszanie uwag do dokumentu. Od 23 stycznia do 7 lutego na stronie powiatu żuromińskiego są prowadzone konsultacje internetowe w postaci forum dyskusyjnego Strategia została opracowana na podstawie analizy aktów prawnych, sprawozdań i informacji Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, analizy danych Głównego Urzędu Statystycznego dotyczących sytuacji społecznej i ekonomicznej powiatu żuromińskiego, analizy danych Powiatowego Urzędu Pracy, danych otrzymanych z ośrodków pomocy społecznej z terenu powiatu oraz analizy danych z Komendy Powiatowej Policji w Żurominie dotyczących przestępczości. Dokument liczy ponad 100 stron i zawiera charakterystykę powiatu żuromińskiego pod względem demografii, ekologii, rynku pracy, sytuacji mieszkaniowej, ochrony zdrowia, edukacji. Ponadto znajduje się w nim diagnoza sytuacji społecznej na terenie powiatu oraz zasady wdrażania strategii.

Ewa Jabłońska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. xw #1327933 | 78.88.*.* 17 lut 2014 19:17

    napisali, ze konsultacje będa przeprowadzone... ale cały artykuł już po wszystkim się ukazał, bo po internetowych konsultacjach (trwały do 7 lutego wg tekstu. jaki był sens pisać, że coś będzie prowadzone, skoro faktycznie było już przeprowadzone?

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz