Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Artyści koncertowali w Żurominie i Bieżuniu

2014-02-17 08:20:50 (ost. akt: 2014-02-17 08:24:31)
Zespól Artystyczny ZNP Żuromin podczas występu w Bieżuniu

Zespól Artystyczny ZNP Żuromin podczas występu w Bieżuniu

Autor zdjęcia: fot. Zbigniew Dobrowolski

Podziel się:

Styczeń był nadzwyczaj aktywnym miesiącem dla Zespołu Artystycznego Związku Nauczycielstwa Polskiego. Zespół koncertował w kościołach w Żurominie i Bieżuniu. - W kościołach śpiewa się cudownie. Są one stworzone do tego, żeby śpiewać w nich pieśni – mówi prezes ZNP w powiecie żuromińskim Marzena Więckowska.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

Już dwa razy koncertowali w tym roku członkowie Zespołu Artystycznego ZNP. 6 stycznia podczas Święta trzech Króli zaśpiewali w Kościele pod wezwaniem Świętej Trójcy w Żurominie natomiast w niedzielę 29 stycznia w kościele pod wezwaniem Świętego Stanisława BW w Bieżuniu.
Chór zarówno w Żurominie jak i w Bieżuniu przyjęty był bardzo ciepło.
- Otrzymaliśmy nawet brawa na stojąco – mówi jedna z założycielek chóru prezes ZNP Żuromin Marzena Więckowska.
Zespół dał koncert kolęd. Dla parafian występy chóru były wielką atrakcją.
- Kościoły stworzone są do śpiewu. Kolęda zaśpiewana nawet najpiękniej nigdzie nie zabrzmi tak dostojnie jak właśnie w kościele – mówi pani Katarzyna z Żuromina.
Inicjatorami występów i gospodarzami spotkań byli proboszczowie ks. Kazimierz Kowalski z Żuromina i ksiądz Tomasz Ozimkowski z parafii Bieżuń (księdza Tomasza Ozimkowskiego przepraszamy jednocześnie za błędnie podane nazwisko w zeszłotygodniowej relacji ze studniówki).
Proboszcz Bieżunia przygotował dla artystów ciepły posiłek (tego dnia było wyjątkowo zimno). Muzycy gościli w Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu. W spotkaniu uczestniczyli kierownik Muzeum Jerzy Piotrowski, burmistrz Bieżunia Andrzej Szymański oraz Henryk Grześkiewicz- prezes Towarzystwa Przyjaciół Bieżunia.
- Bardzo dziękujemy wszystkim za ciepłe przyjęcie, słowa otuchy. Zarówno w Bieżuniu jak i w Żurominie zostaliśmy przyjęci niezwykle życzliwie – mówi Marzena Wieckowska.

Plany Zespołu
Zespół Artystyczny po styczniowych koncertach ma miesiąc przerwy. 3 marca rozpoczną się regularne próby i być może już podczas niedzieli palmowej muzycy zagrają i zaśpiewają w Sierpcu w Muzeum Wsi Mazowieckiej.
- Jesteśmy po wstępnych rozmowach z przedstawicielami Muzeum. Zaśpiewamy tam na pewno. Być może już podczas najbliższej niedzieli palmowej – mówi prezes ZNP Marzena Więckowska.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. menago #1328627 | 18 lut 2014 15:07

    artyści???

    ! - + odpowiedz na ten komentarz