Sobota, 23 lutego 2019. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Gmina Żuromin. Autobus ciągle spóźniony

2014-02-18 09:57:24 (ost. akt: 2014-02-18 09:58:58)
Dzieci spóźniają się do szkoły, bo autobus przyjeżdża za późno

Dzieci spóźniają się do szkoły, bo autobus przyjeżdża za późno

Autor zdjęcia: fot. arch

Podziel się:

Mieszkańcy miejscowości Dębsk mają problem z autobusem dowożącym dzieci do szkoły w Żurominie - Autobus prawie zawsze jest spóźniony, musimy na niego czekać prawie godzinę – żali się jedna z mam – a potem dzieci spóźniają się na lekcje – dodaje kobieta.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Mieszkańcy miejscowości Dębsk w gminie Żuromin mają problem z dowozem dzieci do szkoły. Od jednego z rodziców dowiedzieliśmy się, że według rozkładu jazdy autobus powinien z Dębska zabierać dzieci o godzinie 7:30. Bardzo rzadko jednak o tej porze przyjeżdża na przystanek. Najczęściej jest po godzinie ósmej. Kilkadziesięcioro dzieci czeka prawie godzinę na transport do szkoły. Autobus z Dębska jedzie do Olszewa, skąd również zabiera uczniów, a następnie jedzie do Zespołu Szkół nr 2 w Żurominie. Dzieci jednak są już na lekcje spóźnione
- Dzieci w szkole powinny być przed godziną ósma, a najczęściej zdążą tylko na koniec pierwszej lekcji – żali się kobieta – żeby jak najszybciej być na lekcji już w drodze w autobusie zmieniają obuwie.
Problem ze spóźnieniami jest od początku roku szkolnego
- Rozumiem, że zimą drogi są śliskie i nie zawsze przejezdne, ale jak warunki na drogach były dobre, to autobus też się spóźniał – mówi mieszkanka Dębska.

Rodzice zgłaszali problem u dyrektora szkoły Romana Lewandowskiego i u burmistrza Żuromina Zbigniewa Noska. Żuromiński urząd tydzień temu, zgłosił problem w firmie, która odpowiada za dowóz dzieci do szkół na terenie gminy (PKS).
- Do firmy zostało wysłane upomnienie w sprawie spóźnień autobusu, ale odpowiedzi w tej sprawie jeszcze nie mamy – informuje kierownik Wydziału Oświaty w Żurominie Bożena Fijałkowska.
Czy interwencja urzędu coś zmieni, wkrótce się okaże. Czytelników będziemy informować na bieżąco.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. andrzejek #1329194 | 83.28.*.* 18 lut 2014 22:30

    Niestety teraz to już nie PKS tylko MOBILIS. Proponuję poczytać sobie informacje o tym przewoźniku który kupił PKS-y w Polsce a resztę sami zrozumiecie. Proponuję artykuł oto link http://naszamlawa.pl/news.php?id=1793&ti tle=autobusy-z-ziemi-swietej-zmartwychws taja-na-ziemi-mlawskiej Firma matka działa na izraelskim rynku i nazywa się EDGE. Brak słów co do pojazdów wożących nasze dzieciaczki, obecny właściciel to po prostu ż.d . Też proponuję zapoznać się z artykułami w tytule MOBILIS, Poprzeglądać zdjęcia a sami państwo zrozumiecie kto wozi nasze pociechy i za jaką cenę.......Pozdrawiam. Moim zdaniem lepiej to już było a teraz to już tylko coraz większy bałagan w tej firmie. Przeczytaj cały tekst: Gmina Żuromin. Autobus ciągle spóźniony - Żuromin http://kurierzurominski.pl/190746,Gmina- Zuromin-Autobus-ciagle-spozniony.html#ix zz2tiAB6zo4 dorzucę jeszcze jeden bardzo bardzo ciekawy artykuł link http://www.naszamlawa.pl/kierowca-to-je st-ostatnia-mekka-prl-u-prezes-nie-umiej a-jezdzic,news,4488,aktualnosci.html?id= 4488&c=0&p=1

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Rodzic #1328658 | 79.163.*.* 18 lut 2014 15:44

    Problem dotyczy nie tylko szkoły nr 2. W jedynce autobusy również nie przywożą dzieci na czas. Wystarczy zapytać dzieci, które dojeżdżają z Będzymin czy Poniatowa. PKS -y robią co chcą jak za komuny.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)